• Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych

Podstawa Prawna:

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679
        z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
        z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE
        (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO)

1.     Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu  07 -303  Stary Lubotyń 7 gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zadań statutowych oraz danych osobowych i wizerunku na podstawie zgody osoby, której one dotyczą lub jej opiekuna prawnego w celu promocji działań szkoły i sukcesów uczniów, w tym m.in.: na stronach i portalach internetowych:  www.splubotyn.pl, https://splubotyn.edupage.org, https://www.facebook.com/splubotyn oraz gazetkach szkolnych, tablicy ogłoszeń, kronice szkolnej.

2.    Administratorem Danych Osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu.

3.    Szkoła co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw. Szkoła nie udostępnia danych osobowych do państw trzecich.

4.    Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.

5.    Dane osobowe będę przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.

6.    Szkoła nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych.

7.    Szkoła oświadcza, że został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych  Osobowych.

8.    W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Szkoły z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Informacje  dotyczące danych osobowych znajdują się w siedzibie Szkoły. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: tel.: 29 6446400 lub pocztą elektroniczną: splubotyn@wp.pl.