• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Pani Mariola Żyłowska - nauczyciel bibliotekarz wraz z p. Małgorzatą Tyszką i Beatą Jasionowską - wychowawcami świetlicy zorganizowały w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania.

Spotkanie rozpoczęła p. Bożena Zaręba - dyrektor naszej szkoły, która podkreśliła, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa czytanie i że jest ono źródłem do zdobywania wiedzy i poznawania świata.

W akcji udział wzięli uczniowie klas I - III, którzy czytali przepiękne polskie wiersze swoim kolegom. Za udział w projekcie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

• Nie samą nauką uczeń żyje

• Samorząd Uczniowski zorganizował wspaniałą zabawę dla uczniów naszej szkoły. Na wszystkich chętnych zabawy czekało wiele ciekawych konkursów oraz smakołyków. Było świetnie!

• Zajęcia teatralno - wokalne

• Nasza szkoła uczestniczy w programie Mazowieckiego Funduszu Teatralnego "Mój teatr" prowadzonym przez Mazowiecki Instytut Kultury z udziałem Fundacji Meritum.

W dniu 25.09.2018 roku gościliśmy w szkole p. Marka Ravskiego, który poprowadził warsztaty z emisji głosu dla członków szkolnej grupy teatralnej oraz p. Annę Mizińską z Fundacji Meritum.

Nasi młodzi artyści byli wprost zachwyceni warsztatami i już czekają na następne spotkanie z p. Markiem Ravskim i p. Anią Mizińską..

• Zdrowe sałatki owocowe i warzywne

• Uczniowie klas IA i IB poznawali walory zdrowotne warzyw i owoców. Wzięli udział w przygotowaniu zdrowych sałatek, a później ze smakiem próbowali swoich dzieł.

• Wycieczka rowerowa do Rząśnika

• W dniu 20.09.2018 roku uczniowie klasy VIA wybrali się na wycieczkę rowerową do Rząśnika. Wraz z wychowawczynią p. Małgosią Wajszczyk poznawali piękne zakątki naszej gminy oraz miejsca związane z historią naszej najbliższej okolicy.

• Koncert profilaktyczny

• W dniu 24 września 2018 roku gościliśmy w szkole artystów z grupy LIMBOS z przepięknym koncertem i programem muzycznym. Udział uczniów w programie sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Lubotyniu.

• Wybory SU

• W dniu 17.09.2018 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego: - przewodniczący - Michał Moczarski - zastępca - Paulina Glińska - skarbnik - Weronika Gałązka - sekretarz - Amelia Wróblewska, Alicja Stepnowska

Zgodnie z wyborem uczniów opiekunami SU zostały: - p.Olga Zakrzewska - p. Beata Jasionowska

Gratulujemy wyboru i życzymy samych sukcesów w pracy na rzecz naszej społeczności szkolnej!

• Jak dobrze być pierwszakiem!

• Uczniowie z klasy I świetnie zaadoptowali się w naszej szkole. Zabawom i śmiechom nie ma końca, ale przy tym najmłodsi uczniowie nie zapominają o nauce - głównym obowiązku ucznia.

• Odblaski z PZU

• Wszyscy uczniowie klas I - III otrzymali odblaski ufundowane przez firmę PZU. Będą je nosili w celu zwiększenia swojego bezpieczeństwa na drodze.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

• W dniu 03.09.2018r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/19. Najpierw wzięliśmy udział we Mszy Św. w naszym parafialnym kościele, a potem w uroczystościach w szkole.

Uroczystość szkolną rozpoczęło tradycyjnie wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Pani dyrektor Bożena Zaręba powitała zaproszonych gości: p. Ireneusza Gumkowskiego - Wójta Gminy Stary Lubotyń oraz ks. kanonika Janusza Tyszkę - proboszcza naszej parafii oraz uczniów, nauczycieli i licznie przybyłych rodziców.

Następnie pani dyrektor przypomniała historię rocznic wrześniowych, w tym 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy oddaliśmy pamięć tym, którzy przelewali krew i oddawali życie za wolność naszej Ojczyzny.

Pan Ireneusz Gumkowski - wójt naszej gminy złożył uczniom, nauczycielom i rodzicom życzenia na nowy rok szkolny. Poinformował również o pracach remontowych prowadzonych w lubotyńskiej szkole.Pani dyrektor podziękowała również władzom gminy za wszystkie działania podejmowane na rzecz naszej szkoły oraz wspieranie naszych szkolnych inicjatyw. Następnie przedstawiła koncepcję pracy szkoły, kalendarz roku szkolnego oraz podała wiele informacji organizacyjnych. Życzyła też uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz zadowolenia z rozwijania uczniowskich talentów. Zaprosiła też rodziców do systematycznej współpracy ze szkołą w realizacji zadań.

Po spotkaniu ogólnym w radosnej atmosferze spotkaliśmy się z naszymi wychowawcami i kolegami. Wrażeń było co nie miara, a opowieściom nie było końca.