• "Co w trawie piszczy?" - program profilaktyczny

• W dniu 16 stycznia 2019 roku uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w wycieczce do Zambrowa. Obejrzeli przepiękny program profilaktyczny "Co w trawie piszczy? - w kupie siła" w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego "Forte" z Wrocławia.

Do szkoły wrócili ze wspaniałymi wrażeniami.

• Szkolna choinka

• W dniu 15 stycznia 2019 roku Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną zabawę choinkową dla uczniów klas IV - VIII. Rada Rodziców zapewniła zaś słodki poczęstunek.

Humory dopisały i wszyscy bawili się świetnie.

• "Bezpieczne zachowania" - spotkanie z policją

• W dniu 14 stycznia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z policjantami z KPP w Ostrowi Maz. "Bezpieczne zachowania" to główny temat prelekcji. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania w czasie ferii zimowych i nie tylko.

Serdecznie dziękujemy panom: sierż. szt. Łukaszowi Kulisiowi, mł. asp. Piotrowi Sobieskiemu oraz st. sierż.  Arturowi Bobrowskiemu za udzielone rady i wskazówki.

• Gminna Choinka Noworoczna

• W dniu 13 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu już po raz 16-ty odbyła się Gminna Choinka Noworoczna zorganizowana przez Wójta Gminy Stary Lubotyń we współpracy z naszą szkołą.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali p. Bożena Zaręba - dyrektor szkoły oraz p. Ireneusz Gumkowski - wójt gminy. Powitali zaproszonych gości oraz uczniów i rodziców obecnych na wspólnej zabawie. Złożyli też wszystkim zebranym noworoczne życzenia.

Pan Wójt zapewnił wspaniałą oprawę muzyczną zespołu Everest. Zaprosił też św. Mikołaja z wielkim worem prezentów. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zadbali o przepiękną scenografię "W krainie lodu" ,przygotowaną pod kierunkiem p. Beaty Jasionowskiej i p. Olgi Zakrzewskiej. Rodzice pomogli w przygotowaniu poczęstunku.

Ponadto grupa teatralna rodziców pod kierunkiem p. Ireny Kozikowskiej przygotowała artystyczną niespodziankę dla maluchów - spektakl "Rzepka".

Na imprezie bawiło się około 300 dzieciaków i wielu rodziców. Wszyscy bawili się świetnie i trochę żałowali, że czas tak szybko płynie.

Rodzice podziękowali Panu Wójtowi za ufundowanie prezentów dla dzieciaków oraz organizację imprezy.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy pomogli w organizacji zabawy choinkowej i wzięli udział we wspólnej zabawie.

• Wyniki głosowania na najciekawszą książkę

• Biblioteka szkolna organizuje comiesięczne plebiscyty na najciekawszą książkę. A oto ostatnie wyniki głosowania.

• Tuż przed choinką

• Sala już gotowa! Czekamy na uczestników zabawy choinkowej. Prawda, że pięknie! Dekoracja to dzieło naszych uczniów i nauczycieli, przygotowane pod kierunkiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego p. Beaty Jasionowskiej i p. Olgi Zakrzewskiej.

• Jasełka w kościele parafialnym

• Tradycją naszej szkoły jest występ uczniów z przedstawieniem jasełek w Święto Trzech Króli w naszym kościele parafialnym.

Występ uczniów przygotowała p. Dorota Glińska,a o oprawę muzyczną zadbała p. Urszula Borowa.