• Mikołajki

     • Do najlepszych i najgrzeczniejszych dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów starszych klas zawitał św. Mikołaj z wielką torbą prezentów. A ponadto w naszej szkole zaroiło się od pomocników św. Mikołaja, gdy się okazało, że w tym dniu są oni zwolnieni z kartkówek i odpowiedzi ustnych.

     • Uczniowie pomagają przedszkolakom

     • Uczniowie ze Szkolnego Koła  Wolontariusza włączyli się w pomoc przedszkolakom i organizowanie ich czasu wolnego. A pomysły i zabawy  starszych kolegów ?  - po prostu świetne.

     • Wycieczka do Ostrołęki

     • Uczniowie klas VIA, VIB i VA wraz z wychowawczyniami: p. Bożeną Parda, p. Dorotą Glińską i p. Małgorzatą  Wajszczyk zorganizowali mikołajkowy wypad do Ostrołęki. A wrażenia ? - no po prostu wspaniałe i niezapomniane.

     • Na koncercie zespołu "Śląsk"

     •    W dniu 2 grudnia 2017r. grupa nauczycieli z naszej szkoły miała przyjemność podziwiać artystów zespołu "Śląsk" podczas koncertu w Ostrołęce. Niezapomniane wrażenia zawdzięczają Wójtowi Gminy Stary Lubotyń 
      p. Ireneuszowi Gumkowskiemu, który ufundował bilety.

     • Andrzejki w oddziałach przedszkolnych

     • Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami i rodzicami przygotowały zabawę andrzejkową. Pląsom, śmiechom i żartom nie było końca. Maluchy nie zapomniały również o tradycyjnych wróżbach andrzejkowych.

     • Aktywne przerwy

     • "Aktywne przerwy" to tylko jedno z działań realizowanych w naszej szkole i mających na celu promocję sportu, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Ucz. kl. VII Weronika Gałązka w ramach promocji zdrowego stylu życia poprowadziła zajęcia sportowe z elementami aerobicu dla zainteresowanych uczniów, a tym samym zachęciła do aktywnego spędzania przerw międzylekcyjnych liczną grupę uczniów naszej szkoły. Czyż tak nie lepiej, ciekawiej, przyjemniej, a przy tym i zdrowo.

     • Szkolne Koło Wolontariusza już działa

     • W naszej szkole powstało Szkolne Koło Wolontariusza, które we współpracy z Samorządem Uczniowskim podjęło aktywne działania. Opiekę nad Szkolnym Kołem Wolontariusza objęła p. Dorota Jaroszewska. Uczniowie pokazali, że potrafią myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych i śpieszyć im z pomocą. SKW nawiązało  współpracę z Polską Akcją Humanitarną. Zbierano też fundusze na rzecz głodujących w Afryce, które przekazano na konto PAH. W szkole podjęto działania propagujące idee wolontariatu i akcje promujące pracę na rzecz innych.

     • Andrzejki

     • Samorząd Uczniowski, zgodnie ze szkolną tradycją, przygotował zabawę andrzejkową dla wszystkich uczniów  naszej szkoły. Nie mogło oczywiście zabraknąć wróżb andrzejkowych, a kolejka ciekawych swojej przyszłości była bardzo długa. Było mnóstwo śmiechu i zabawy, a wszyscy przy tym bawili się świetnie.

     • Turniej halowej piłki nożnej

     • W dniu 22 listopada 2017 roku drużyna  dziewcząt pod kierunkiem p. Doroty Jaroszewskiej wzięła udział w turnieju piłki nożnej w Zarębach Kościelnych. Dziewczęta walczyły bardzo dzielnie, ale niestety tym razem się nie udało. 

     • Powiatowy Konkurs Recytatorski "Ocalić od zapomnienia"

     • W dniu 21 listopada 2017 roku uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w etapie powiatowym Konkursu Recytatorskiego "Ocalić od zapomnienia". Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Nagórka, Aleksandra Małkowska i Amelia Kulesza. Wszystkie dziewczyny przedstawiły przepiękne prezentacje wybranych utworów. Natomiast Amelia Kulesza z kl. VIB zajęła II miejsce w konkursie.Gratulujemy!

     • Program profilaktyczny "Świat pełen pokus"

     • W dniu  18 listopada 2017r. uczniowie klas I i II wzięli udział w programie profilaktycznym  "Świat pełen pokus" w Zambrowie. Uczniowie w ciekawy i niecodzienny sposób  poznali pokusy i zagrożenia, które czekają na młodego człowieka we współczesnym świecie. Udział uczniów w spektaklu został sfinansowany prze władze Gminy Stary Lubotyń oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Lubotyniu .

     • Podsumowanie projektu "W świecie nauki i zabawy"

     • W dniu 14 listopada 2017r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu "W świecie nauki i zabawy" realizowanego w  ramach programu wolontariatu pracowniczego Fabryki Mebli FORTE w Ostrowi Maz.Pani Dyrektor powitała w progach szkoły zaproszonych gości:- p. Małgorzatę Wilanowską z Fabryki Mebli FORTE- p. Emilię Nagórka - koordynatora projektu i jednego z rodziców uczniów naszej szkoły- p. Huberta Kośnika - uczestnika projektu i wychowanka naszej szkoły- p. Annę Epa - Wróblewską - przewodniczącą Rady Rodziców.Następnie uczniowie klas II, IIIA i IIIB przedstawili  przygotowane pod kierunkiem p. Ireny Kozikowskiej, p. Olgi Zakrzewskiej i p. Danieli Sobieskiej niecodzienne artystyczne podziękowanie za przekazane szkole meble i zrealizowany projekt.  Podziękowali bajką i piosenką i pokazali, jak wspaniale wykorzystują ofiarowaną szkole pomoc dla rozwoju własnych zdolności i zainteresowań.Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie tego wspaniałego występu. 

     • Święto Niepodległości

     • W dniu 10 listopada 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie Pani Dyrektor przypomniała historię święta oraz drogę Polski do niepodległości. Podkreśliła też wagę postaw patriotycznych we współczesnym społeczeństwie. Dodała, że z radością patrzy na uczniów naszej szkoły, którzy na znak dumy z bycia Polakami, noszą przypięte do piersi biało - czerwone kotyliony i biorą udział w obchodach świąt narodowych.Następnie obejrzeliśmy montaż słowno - muzyczny ukazujący drogę Polski do niepodległości, przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Pecko. Oprawę muzyczną uroczystości przygotował szkolny chórek pod kierunkiem p. Danieli Sobieskiej.

     • Powiatowy Konkurs Piosenki "Jest takie miejsce"

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki "Jest takie miejsce..." organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Maz w ramach Tygodnia dla Niepodległej.

     • Program profilaktyczny "Od pieńka ..."

     • W dniu 8 listopada 2017r. gościliśmy w naszej szkole aktorów "Zielonej Szkoły" w Białymstoku z programem profilaktycznym "Od pieńka do ..." dla klas 0 - III oraz programem "Wyloguj się" dla klas IV - VII. Program obejmował zagadnienia z zakresu cyberprzemocy. W ciekawy i niecodzienny sposób poznaliśmy zagrożenia płynące z sieci i zasady właściwego korzystania z Internetu.

     • Dzień łazienki

     • Nasza szkoła przystapiła do projektu "Wzorowa łazienka". W ramach realizacji projektu zorganizowaliśmy "Dzień łazienki". Uczniowie przygotowali wspaniałe makiety i prace plastyczne przedstawiające wymarzone łazienki. Ponadto maluchy poznawały zasady właściwego zachowania w łazience. Wszyscy staraliśmy się, aby nasze łazienki wyglądały wyjątkowo pięknie.

      Najlepsze prace naszych uczniów udostępniliśmy na stronie www.wzorowalazienka.pl . 


      Prosimy o głosowanie na naszą szkołę.

      A oto zwycięzcy:
      - kategoria makieta łazienki:
      - I miejsce - Klaudia Kostrzewska - kl. VB
      - II miejsce - Roksana Suska - kl. VB
      - III miejsce - Natalia Adamczyk - kl. VA
      - kategoria praca plastyczna:
      - I miejsce - Julia Krysiak - kl. VII
      - II miejsce - Dominika Brzostek - kl. VII
      - III miejsce - Bartosz Suski - kl. I.


      Zwycięzcy szkolnego konkursu plastycznego "Wzorowa łazienka" otrzymali nagrody i dyplomy z rąk dyrektor szkoły - p. Bożeny Zaręba.

     • IX Powiatowa Olimpiada Ekologiczna

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Powiatowej Olimpiadzie Ekologicznej. Po ciężkich zmaganiach na etapie szkolnym, przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycielkę przyrody - p. Bożenę Parda, do etapu powiatowego zakwalifikowali się najlepsi uczniowie w trzech kategoriach:- konkurs recytatorski,- konkurs wiedzowy,- konkurs plastyczny.W dniu 27 października 2017 r. odbyły się rozgrywki finałowe IX Powiatowej Olimpiady Ekologicznej w Andrzejewie.Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami , zajmując przy tym wysokie lokaty.Krystian Zaręba z kl. VIA zajął II miejsce  w konkursie wiedzowym, a Agata Podbielska z kl. VIB  również II miejsce w konkursie recytatorskim.  Gratulujemy!

     • Pasowanie pierwszoklasistów

     • W dniu 24.10.2017 roku przyjęliśmy w poczet braci uczniowskiej naszej szkoły 26 uczniów klasy pierwszej. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter.  Tradycyjnie rozpoczęło ją wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie Pani Dyrektor Bożena Zaręba powitała zaproszonych gości - Wójta Gminy Stary Lubotyń - p. Ireneusza Gumkowskiego, przedstawicieli Rady Rodziców - p. Annę Epa - Wróblewską i p. Beatę Stepnowską oraz licznie przybyłych rodziców pierwszoklasistów. 

      Uczniowie klasy  I pod kierunkiem wychowawczyni - p. Janiny Bułatowicz- przygotowali piękną część artystyczną. Pierwszaki świetnie zdały egzamin z wiedzy oraz umiejętności, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego potwierdzili ich gotowość do bycia uczniami.Następnie  pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją Szkołę, dbać o jej dobre imię, postępować według nauk Jana Pawła II - patrona szkoły,  swym zachowaniem i nauką sprawiać radość nauczycielom i rodzicom oraz przyczyniać się do własnego rozwoju.  Pan Wójt Ireneusz Gumkowski życzył uczniom samych sukcesów w czasie szkolnej edukacji i tylko wspaniałych ocen. Podkreślił też rolę właściwej współpracy rodziców ze szkołą oraz wagę ich zaangażowania dla rozwoju szkoły  i indywidualnych sukcesów uczniów. Uroczystego pasowania na uczniów dokonali  p. Ireneusz Gumkowski - Wójt Gminy wraz z p. Ewą Jasionowską - Wicedyrektor Szkoły. Wszystkie pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Pana Wójta.Życzenia pierwszakom złożyła również przewodnicząca RR - p. Anna Epa - Wróblewska. Wręczyła im upominki ufundowane przez RR. Pani Monika Stawierej - w imineniu rodziców uczniów klasy pierwszej - podziękowała nauczycielom, dyrekcji oraz władzom gminy za codzienny trud, zrozumienie i wsparcie.  

     • "Zdrowo jem" z maluchami

     • Promowanie zasad zdrowego żywienia oraz zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej jest jednym z priorytetów  w naszej szkole. Już od najmłodszych klas  uczniowie poznają zasady zdrowego żywienia i uczą się w praktyce ich stosowania. Nasi uczniowie biorą też aktywny udział w zajęciach wychowania fizycznego oraz w  różnych akcjach i imprezach sportowych. Uczniowie klas I - V biorą udział w "Programie dla szkół", w ramach którego otrzymują bezpłatnie mleko i produkty mleczne oraz owoce i warzywa.Uczniowie z klas I - III poznali zasady przygotowania sałatek owocowo - warzywnych, rolę witamin dla zdrowia człowieka oraz wykazali się umiejętnościami praktycznymi, przygotowując zdrowe sałatki.Dzieci z oddziałów przedszkolnych włączyły się aktywnie do tych działań i pokazały, jak pięknie potrafią przygotować owocowe sałatki.

     • Dzień Nauczyciela

     • Dzień Nauczyciela jest wielkim świętem w naszej szkole. W tym dniu dziękujemy naszym nauczycielom za całoroczną pracę, trud, cierpliwość, życzliwość i zrozumienie oraz rozwijanie uczniowskich talentów i pasji. W szkolnej uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Rady Rodziców.

      Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Janiny Bułatowicz i p. Małgorzaty Jasionek przygotował przepiękny montaż słowno - muzyczny, który był wyrazem podziękowania ze strony uczniów.  Pani Dyrektor  Bożena Zaręba podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę i złożyła życzenia z okazji Ich święta. Pani wicedyrektor Ewa Jasionowska odczytała życzenia przesłane do szkoły przez władze naszej  gminy oraz władze oświatowe.Tradycyjnie też p. Dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły.  W imieniu Rady Rodziców życzenia nauczycielom złożyła p. Anna Epa - Wróblewska - przewodnicząca RR.Życzenia nauczycielom złożyli również uczniowie.