• „Podziel się słodkością”
          • „Podziel się słodkością”

          • Po raz kolejny nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w akcji „Podziel się słodkością”. Słodycze zostały dostarczone do Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zambrowie i złożone na ręce dyrektora p. Marka Dąbrowskiego oraz podopiecznych. Dzieciaki z uśmiechem przyjęły prezent.

            W ramach podziękowań nasza szkoła otrzymała piękną figurkę anioła, własnoręcznie wykonaną przez wychowanków placówki.

            Autor: Magda Gumowska

        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          • W dniu 24 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły - p. Bożena Zaręba, która powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Stary Lubotyń - p. Ireneusza Gumkowskiego, proboszcza parafii Lubotyń - ks. kanonika Janusza Tyszkę, licznie przybyłych rodziców oraz uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

            Dyrektor podsumowała rok szkolny 2021/22 Podziękowała uczniom i nauczycielom za ciężką całoroczną pracę, a rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły. Władzom gminy pani dyrektor podziękowała za wspieranie szkolnych inicjatyw i pomoc w rozwoju uczniowskich talentów.

            Następnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu. Członkowie nowego pocztu złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie przejęli opiekę nad pocztem z rąk starszych kolegów. Dyrektor podziękowała członkom odchodzącego pocztu za  służbę w poczcie sztandarowym.

            Następnie Wójt Gminy Stary Lubotyń p. Ireneusz Gumkowski wręczył nagrody i wyróżnienia najlepszym absolwentom naszej szkoły. Nagrody Wójta Gminy za najlepsze wyniki w nauce otrzymały: Oliwia Gumowska, Natalia Brzozowska, Klaudia Moczarska i Zofia Kazimierczyk. Rodzice nagrodzonych uczniów otrzymali natomiast listy gratulacyjne. Ponadto nagrodę specjalną za zaangażowanie w życie szkoły i gminy oraz uświetnianie wielu uroczystości swoim pięknym śpiewem otrzymała Oliwia Gumowska. Pan Wójt podziękował nauczycielom za całoroczną pracę oraz złożył  życzenia wakacyjne uczniom i nauczycielom.

            Statuetki dla Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali: Oliwia Gumowska, Natalia Brzozowska, Klaudia Moczarska, Zofia Kazimierczyk, Emilia Małkińska i Dominika Kulesza.

            Najlepsi uczniowie  odebrali nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w nauce z rąk p. Bożeny Zaręby - dyrektor szkoły oraz p. Ewy Jasionowskiej - wicedyrektor szkoły.  Były również podziękowania za pracę w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Kole Wolontariusza i reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych.. Nie zabrakło też dyplomu i nagrody za 100% frekwencję.

            Dyrektor wręczyła również podziękowania rodzicom na czele z przewodniczącą Rady Rodziców p. Anetą Laskowską za pomoc w realizacji zadań szkoły i zaangażowanie w jej działania. Pani dyrektor podziękowała także nauczycielom za codzienny trud i pracę nad rozwijaniem uczniowskich talentów i zdolności. 

            Uczniowie klas ósmych pod kierunkiem wychowawczyń p. Urszuli Borowej i p. Bożeny Pardy przygotowali przepiękną część artystyczną,  będącą swoistym pożegnaniem ze szkołą i podziękowaniem za lata spędzone w szkole. Wzruszenie było widoczne na twarzach uczniów i nauczycieli. Rodzice uczniów klas ósmych zaprosili nauczycieli na pożegnalny tort. Nie zabrakło również podziękowań i kwiatów złożonych przez uczniów na ręce pań dyrektorek,  Pana Wójta i Księdza Proboszcza oraz nauczycieli.

            Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pożegnali starszych kolegów i koleżanki, opuszczających mury naszej szkoły. Podziękowali również Dyrekcji, władzom gminy oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę.

            Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji i zaprosiła na spotkanie z wychowawcami.

            DO ZOBACZENIA 1 WRZEŚNIA!!!

        • Wycieczka do wioski indiańskiej
          • Wycieczka do wioski indiańskiej

          • W dniu 21.06.2022 r. dzieci z grup przedszkolnych 0A, 0B, 0C wzięły udział w wycieczce do wioski indiańskiej "Fort Hantajo" w Borzychach.

            Celem wycieczki było poznanie zwyczajów, tradycji i obrzędów indiańskich i przede wszystkich integracja dzieci oraz uczestnictwo w zabawach na świeżym powietrzu.

            Dzieci aktywnie spędziły czas, brały udział w zaproponowanych przez animatorki konkurencjach, a przy tym poznały lepiej koleżanki i kolegów z innych grup.

            autor: Magdalena Jasionek

        • SKS - Szkolny Klub Sportowy
          • SKS - Szkolny Klub Sportowy

          • W roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu realizowany był program SKS.

            W ramach zajęć uczniowie rozwijali swoje zainteresowania sportowe.

            Zajęcia w ramach programu cieszyły się dużym zainteresowaniem.

            autor: Krzysztof Młynarczyk

        • Wycieczka do Łomży
          • Wycieczka do Łomży

          • 15 czerwca 2022 r. dzieci z grupy 0D wybrały się na wycieczkę do sali zabaw ,,Mrowisko” w Łomży. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem. Celem wyprawy była przede wszystkim integracja grupy, rozwijanie motoryki dużej i małej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu emocji oraz nowych przeżyć. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola z nadzieją, że w przyszłym roku ponownie odwiedzą salę zabaw.

            autor: Magdalena Bocian

        • Dzień Taty
          • Dzień Taty

          • W dniu 20 czerwca 2022 roku uczniowie klas 0 - III zaprosili do szkoły  Tatusiów na obchody Dnia Taty. Gości powitała Dyrektor Szkoły pani Bożena Zaręba i złożyła życzenia z okazji święta.

            Dzieci z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem wychowawczyń: p. Agnieszki Budniak, p. Magdaleny Jasionek, p. Pauliny Kośnik i p. Magdaleny Bocian przygotowały przepiękną część artystyczną. Nie zabrakło też gromkiego "Sto lat" oraz życzeń dla ukochanych Tatusiów.   

            Przedszkolaki zaprosiły Tatusiów do udziału w wesołych zabawach. Tatusiowie mieli okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami tanecznymi oraz poczuciem humoru. 

            Przedszkolaki popisały się dużymi zdolnościami i umiejętnościami aktorskimi, a za swój występ otrzymały wiele pochwał oraz gromkie brawa widowni. 

            Uroczystości w szkole zakończyło spotkanie w klasach przy słodkim ciasteczku.

             

        • Zbiórka karmy dla podopiecznych Fundacji "LePsie Jutro"
          • Zbiórka karmy dla podopiecznych Fundacji "LePsie Jutro"

          • W dniu 15 czerwca Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Samorządem Uczniowskim zakończyło akcję zbiórki karmy dla podopiecznych Fundacji "LePsie Jutro".

            Wszystkim, którzy włączyli się w akcje serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej współpracy w przyszłym roku szkolnym.

            autor: Małgorzata Jasionek

        • Piszemy listy - podsumowanie
          • Piszemy listy - podsumowanie

          • Trzy tygodnie temu otrzymaliśmy kolejne listy od naszych korespondencyjnych rówieśników z Chorwacji, które czytaliśmy z zainteresowaniem, wspomagając się nierzadko słownikiem, ponieważ listy są pisane samodzielnie przez uczniów i bez autoryzacji nauczycieli języka niemieckiego. Dlatego stanowią niepowtarzalny kontakt z żywym, autentycznym językiem. Co zyskaliśmy korespondując z młodzieżą w języku niemieckim? - pewność siebie, - rozwinięcie świadomości językowej i kulturowej, - nowe doświadczenie, - przełamanie bariery językowej, - doskonalenie sztuki pisania listów, szczególnie w formie tradycyjnej. Po tym doświadczeniu jesteśmy w stanie nawiązać kontakt z każdym rozmówcą, niekoniecznie w języku niemieckim.

            Na załączonych zdjęciach znajdują się nasze ostatnie, pożegnalne listy, z odpowiedziami na pytania od naszych rówieśników i podziękowaniami za całoroczną korespondencję.

            Opiekę merytoryczną nad przebiegiem innowacji sprawowała pani Elżbieta Jastrzębska.

            autor: Elżbieta Jastrzębska

        • Wycieczka do Czarnolasu i Kazimierza Dolnego
          • Wycieczka do Czarnolasu i Kazimierza Dolnego

          • 17 czerwca 2022 roku uczniowie  klas VIIIA i VIIIB oraz kilkoro uczniów z klasy VIIA i IVB po opiekę nauczycieli: Bożeny Pardy, Urszuli Borowej, Magdy Gumowskiej i Anety Brzozowskiej wzięli udział w wycieczce do Czarnolasu i Kazimierza Dolnego.

            Pogoda i humory dopisywały.

            Zwiedziliśmy muzeum mistrza z Czarnolasu, podziwialiśmy zabytki niezwykle pięknego Kazimierza Dolnego. Najbardziej spodobała nam się panorama miasta, którą mogliśmy oglądać ze szczytu Góry Trzech Krzyży oraz rejs statkiem po Wiśle, w czasie którego zachwycaliśmy się niezwykle pięknym krajobrazem naszego kraju.

            Wycieczka była udana, a wspomnienia zostaną na zawsze w pamięci.

            autor: Urszula Borowa

        • Podsumowanie konkursu czytelniczego
          • Podsumowanie konkursu czytelniczego

          • W dniu 14.06.2022r odbył się finał konkursu pięknego czytania zorganizowany przez szkolną bibliotekę przy współpracy nauczycieli świetlicy.

            W finałowym występie brali udział uczniowie, którzy w poszczególnych miesiącach zajmowali pierwsze miejsca. Konkurs miał charakter cykliczny. Do finału zakwalifikowało się 6 uczestników z klas III. Walczyli o miano najlepszego z najlepszych. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych oraz poznawania mniej znanych baśni.

            Jury w składzie Beata Jasionowska, Małgorzata Tyszka, Katarzyna Hartman wyłoniło najlepiej czytających wśród najlepszych.

            Oto zwycięzcy:

            I miejsce - Michał Krupą kl. IIIB

            II miejsce- Krzysztof Konopka kl. IIIA

            III miejsce -Gabriela Kośnik kl. IIIB.

            Wicedyrektor Szkoły p. Ewa  Jasionowska wręczyła nagrody rzeczowe oraz dyplomy uczniom, które zajęły czołowe lokaty.

            Podsumowując, konkurs spełnił oczekiwane cele. Zachęcił do czytania książek, częstego odwiedzania biblioteki, wypożyczania mniej popularnych baśni i bajek. Uczniowie oswoili się z wystąpieniami publicznymi, które są istotną umiejętnością w życiu codziennym.

            Chcemy jeszcze raz wszystkim podziękować i zaprosić w następnym roku szkolnym do kontynuacji konkursu pięknego czytania, który już na stałe zagości w naszej szkole.

            Ponadto p.  Katarzyna Hartman - wychowawca świetlicy wręczyła uczestnikom programu "Czytanie ma moc" pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w projekcie edukacyjnym promującym czytelnictwo.

            autor: Mariola Żyłowska

        • Egzamin na kartę rowerową
          • Egzamin na kartę rowerową

          •  dniu 15 czerwca 32 uczniów klas IVA i IVB przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową i zdało go z wynikiem pozytywnym. 

            Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała komisja w składzie:

            - mł. asp.Monika Leszczyńska - KPP Ostrów Maz.

            - pani Aneta Niciejewska - KPP Ostrów Maz.

            - pani Bożena Parda - nauczyciel techniki.

            Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

            Egzamin teoretyczny sprawdzał znajomość przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi roweru.

            Egzamin praktyczny sprawdzał umiejętność jazdy rowerem na wyznaczonym torze przeszkód z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego i obsługi technicznej roweru.

            Uczniom gratulujemy zdania egzaminu i uzyskania pierwszego w życiu prawa jazdy - karty rowerowej.

            Egzamin na kartę rowerową został przeprowadzony przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ostrowi Maz.

            Serdecznie dziękujemy paniom z KPP w Ostrowi Maz.za pomoc w przeprowadzeniu egzaminu. 

             

             

        • Wycieczka do Magicznych Ogrodów w Janowcu i Kazimierza Dolnego.
          • Wycieczka do Magicznych Ogrodów w Janowcu i Kazimierza Dolnego.

          •  

            10 czerwca 2022r. klasy IVA, IVB i V wraz z opiekunkami: Małgorzatą Jasionek, Dorotą Glińska, Małgorzata Wajszczyk i Małgorzatą Kowalczyk odwiedziły województwo lubelskie, aby bawić się w Magicznych Ogrodach w Janowcu oraz zwiedzić jedną z najsłynniejszych miejscowości w Polsce – Kazimierz Dolny.

            Magiczne Ogrody to unikalny park tematyczny. W towarzystwie przewodniczek- wróżek dzieci wędrowały szerokimi alejami wśród szumiących strumieni, barwnych kwiatów. Animatorki opowiadały historie o Krasnoludach, Mordolach i smokach. W czasie wolnym można było korzystać ze specjalnie zaprojektowanych placów zabaw, zjeżdżalni, parku linowego, pływać tratwami. Dzieci wspaniale się bawiły.

            Kolejnym celem podróży był Kazimierz Dolny – urokliwe, małe miasteczko z wielką historią. Rejs statkiem po Wiśle to pierwszy punkt programu. Następnie uczniowie podziwiali niezwykłe kazimierzowskie kamieniczki przy średniowiecznym, brukowanym rynku, słuchały opowieści o psie Kwadracie i pocierały nos psiego posagu na szczęście.

            Wejście na Górę Trzech Krzyży było dość trudne, ale to właśnie stąd rozciąga się najpiękniejszy widok na miasteczko. Na szczycie wzniesienia w 1708r. umieszczono trzy krzyże, które miały upamiętnić ofiary cholery z początku XVIII w.

            Wycieczka była bardzo udana, a pogoda jak marzenie. Dzieci wróciły bardzo zadowolone.

            autor: Małgorzata Wajszczyk

        • Wycieczka do Łodzi
          • Wycieczka do Łodzi

          •  

            Dnia 9 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 6 oraz 7B wraz z opiekunami – p. Beatą Jasionowską, p. Anną Klec oraz p. Krzysztofem Młynarczykiem wybrali się na wycieczkę do Łodzi.

            Pierwszym punktem była zabawa w centrum ,,Grakula”. Podopieczni mieli okazję spróbować gry w kręgle, która była wspaniałą rozrywką i okazała się niezwykle wciągająca. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w tym miejscu dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

            Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki i Techniki EC1. Zwiedzając wystawy, trzeba było uruchomić wiele zmysłów. Dzieci mogły nie tylko słuchać, patrzeć, ale też dotykać, do czego nie trzeba było ich specjalnie namawiać. Będąc już w środku, wszyscy byli bardzo ciekawi, jak wygląda maszynownia, pompownia czy rozdzielnia. Mogli doświadczyć także różnorodnych zjawisk z zakresu fizyki, chemii i nauk przyrodniczych. Po obejrzeniu ekspozycji, cała grupa udała się na taras widokowy chłodni kominowej, skąd rozciągał się piękny widok na Łódź. Na koniec czekała na nich niespodzianka – pan przewodnik zabrał wszystkich na doświadczenie z pompowaniem balonów, które potem otrzymali w prezencie. Okazało się, że nauka nie musi być nudna ani trudna.

            Dużo niezapomnianych wrażeń zapewnił seans w Planetarium EC1, który był ostatnią częścią programu. Uczniowie obejrzeli przepiękny pokaz pt. ,,Lodowe światy”. Prowadzący zabrał naszych widzów w niezwykłe miejsca Układu Słonecznego, gdzie jest tak zimno, że woda i inne substancje, jak amoniak, metan, azot, występują pod postacią lodu. Uczniowie poznali lodowe pustkowia oraz zobaczyli, jakie krajobrazy tworzy fizyka w niskich temperaturach. Wszystkim bardzo się podobało.

            Po długim dniu zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie wrócili do Lubotynia.

            autor: Beata Jasionowska

        • Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Mein Deutschheft”
          • Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Mein Deutschheft”

          • Julia Zaręba z klasy 8A zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Mein Deutschheft”, zorganizowanego przez Zarząd Oddziału Łomża Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Oprócz niej naszą szkołę reprezentowała też praca Klaudii Moczarskiej z klasy 8B. Opiekę merytoryczną nad przebiegiem etapu szkolnego konkursu sprawowała pani Elżbieta Jastrzębska. Celami konkursu było stworzenie zeszytów do nauki języka niemieckiego z autorskimi okładkami uczniów, promowanie talentów plastycznych dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie zainteresowania młodych ludzi kulturą państw niemieckiego obszaru językowego. Na konkurs wpłynęło 61 prac ze szkół województwa podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

            Zdjęcia prac znajdują się na stronie PSNJN Oddział Łomża pod linkiem psnjn.lomza.pl/2022/05/19/wyniki-miedzyszkolnego-konkursu-mein-deutschheft/

            autor: Elżbieta Jastrzębska

        • XIX Międzynarodowe Biegi Przełajowe w Pułtusku
          • XIX Międzynarodowe Biegi Przełajowe w Pułtusku

          • 7 czerwca reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w XIX Międzynarodowych Biegach Przełajowych Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

            Najlepszy zawodnik z naszej szkoły, Jakub Legacki z klasy V, zajął 3 miejsce. Wielu uczniów zajęło miejsca w pierwszej dwudziestce. Występ należy uznać jako bardzo udany.

            autor: Krzysztof Młynarczyk

        • Szkolny konkurs matematyczny
          • Szkolny konkurs matematyczny

          • W dniu 18.05.2022 roku, po wstępnych eliminacjach etapu I - ego, odbył się II etap Szkolnego Konkursu Matematycznego. W II etapie wzięło udział 13 uczestników. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań i umiejętności matematycznych uczniów.

            Jury w składzie pani Anna Klec i pani Elżbieta Pecko wyłoniło zwycięzców:

            I miejsce:

            Natalia Brzozowska kl. VIIIB

            Zofia Kazimierczyk kl. VIIIA

            III miejsce:

            Jakub Szyszkowski kl.VI

            Dyrektor szkoły  pani Bożena Zaręba oraz wicedyrektor pani Ewa Jasionowska pogratulowały zwycięzcom i wręczyły nagrody.

            autor: Elżbieta Pecko

        • Podsumowanie projektów eTwinning
          • Podsumowanie projektów eTwinning

          • Uczennice klasy 8A i 8B: Julia Zaręba, Ewa Walentowicz i Natalia Brzozowska z opiekunem panią Elżbietą Jastrzębską uczestniczyły w uroczystym podsumowaniu międzynarodowych projektów eTwinning realizowanych w roku szkolnym 2021/2022 w 30 polskich i 30 zagranicznych placówkach. Głównym organizatorem działań projektowych był działający od 12 lat na naszym terenie Oddział Łomża Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, a do współpracy włączyły się inne podmioty, t.j. Goethe Institut, Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży, Nadleśnictwo Łomża oraz pani Anna Bowtruczuk – ambasador eTwinning w województwie podlaskim. Spotkanie zostało również objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Łomża.

            Nasza szkoła uczestniczyła w jednym z projektów „Im Netz der Brieffreundschaften” („W sieci listownych przyjaźni”), którego celem było nawiązanie i prowadzenie korespondencji w języku niemieckim między uczniami z Polski i z innych krajów. W ramach projektu wymienialiśmy się przez cały rok szkolny 2021/2022 listami z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej (Osnovna škola) w Rovišćie. Projekt prowadziliśmy pocztą tradycyjną lub w formie maili.

            Tutaj można zapoznać się ze szczegółowymi materiałami projektu „Im Netz der Brieffreundschaften”

            twinspace.etwinning.net/198615/home

            oraz http://psnjn.lomza.pl/.../germanisci-z-etwinningiem-za.../

            W podziękowaniu za udział w projekcie każda szkoła otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz sadzonkę dębu.

             

            autor: Elżbieta Jastrzębska