Nasza szkoła zgłosiła akces do udziału w akcji "Szkoła pamięta".
Więcej informacji pod linkiem: https://www.gov.pl/.../szkola-pamieta-2021--zapraszamy-do...
Nasza szkoła zgłosiła akces do udziału w akcji "Szkoła pamięta".
Więcej informacji pod linkiem: https://www.gov.pl/.../szkola-pamieta-2021--zapraszamy-do...
W dniu 21 października 2021r. odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów i przyjęcie ich w poczet braci uczniowskiej naszej szkoły. Uroczystość odbyła się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Dyrektor szkoły Bożena Zaręba powitała zaproszonych gości, w tym wójta gminy Stary Lubotyń pana Ireneusza Gumkowskiego oraz rodziców pierwszoklasistów.
Następnie uczniowie klasy pierwszej przy udziale koleżanek z klas ósmych przedstawili montaż słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń pani Ireny Kozikowskiej, pani Olgi Zakrzewskiej i pani Anety Brzozowskiej. Ciekawym punktem programu było porwanie pań dyrektorek przez czarownicę. Dzięki poprawnemu wykonywaniu zadań przez pierwszaków, panie dyrektorki zostały uwolnione z rąk czarownicy.
Pani dyrektor pogratulowała pierwszakom wspaniałego występu, podziękowała za uwolnienie z więzów czarownicy i życzyła wielu sukcesów w cudownej podróży do świata nauki.
Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Wójt gminy pan Ireneusz Gumkowski podkreślił wagę nauki i złożył życzenia pierwszoklasistom. a następnie wraz z paniami dyrektorkami dokonał pasowania pierwszaków na uczniów. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty ufundowane przez władze gminy oraz złote medale i słodkie upominki ufundowane przez rodziców.
Życzenia pierwszoklasistom złożyła też przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Laskowska. Następnie pani Marzena Zaorska w imieniu rodziców pierwszoklasistów podziękowała panu wójtowi za udział w uroczystości oraz ufundowanie upominków, paniom dyrektorkom i wychowawczyniom za opiekę i codzienne czuwanie nad edukacyjną drogą ich pociech oraz przedstawicielom Rady Rodziców.
Dyrektor podziękowała pierwszoklasistom za wspaniały występ, uczniom klas ósmych za wsparcie młodszych kolegów i udział w montażu, paniom wychowawczyniom za przygotowanie uroczystości i przepięknej scenografii, a rodzicom za udział w spotkaniu, zapraszając do stałej współpracy ze szkołą.
W tym roku szkolnym w małej świetlicy szkolnej realizowany jest ogólnopolski program czytelniczy „Czytanie ma moc”. Uczestnikami programu są uczniowie z klas 1 i 2. Koordynatorem programu w naszej szkole jest pani Katarzyna Pawlaczyk.
Głównym celem akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych książek.
Pierwszą omawianą pozycją była książka pt. „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur” Doroty Majkowskiej-Szajer. Uczniowie udali się w podróż po zakątkach Polski, pracowali z mapą, rozwiązywali rebusy, odszukiwali różnice między obrazkami, ale przede wszystkim mieli okazję do rozwijania fantazji i pasji do czytania, bo przecież czytanie ma moc!
Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w "Programie dla szkół", w ramach którego uczniowie klas I - V otrzymują mleko i przetwory mleczne oraz owoce i warzywa.
"Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.
Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci. Działania edukacyjne, w których uczniowie uczestniczą, takie jak: wspólne przygotowywanie i spożywanie drugiego śniadania, zakładanie ogródków szkolnych czy organizowanie warsztatów kulinarnych, festynów oraz wycieczek tematycznych, poszerzają ich wiedzę na temat pochodzenia warzyw, owoców i produktów mlecznych. Ambasadorem „Programu dla szkół” jest postać Chrumasa – animowanego bohatera, który w zabawny sposób prezentuje dzieciom zasady zdrowego odżywiania. Można go zobaczyć w internecie na www.programdlaszkol.pl i na kanale YouTube "Program dla szkół".
„Program dla szkół” to unijny projekt będący kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.
Zachęcamy do skorzystania z udostępnionych poniżej materiałów edukacyjnych oraz poznania ekipy Chrumasa.
https://www.programdlaszkol.org/program/ekipa-chrumas-gotuje
W dniu 13 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Anety Dzieniszewskiej i p. Anny Klec przygotował mini koncert połączony z pokazem najnowszych trendów mody dla nauczycieli i pracowników szkoły. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił szkolny chór pod kierunkiem pani Małgorzaty Tyszki.
Dyrektor szkoły pani Bożena Zaręba odczytała życzenia przesłane przez Wójta Gminy Stary Lubotyń pana Ireneusza Gumkowskiego. Następnie złożyła życzenia oraz podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienny trud i zaangażowanie w rozwój naszej lubotyńskiej szkoły. Pani Dyrektor wręczyła też nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzenia nauczycielom złożyła przewodnicząca Oliwia Gumowska.
W imieniu Rady Rodziców życzenia nauczycielom złożyła pani Aneta Laskowska.
Szkolna drużyna sportowa chłopców pod opieką pana Krzysztofa Młynarczyka wzięła udział w powiatowym turnieju mini piłki nożnej w Małkini w dniu 11 października 2021 roku.
Chłopcy walczyli dzielnie i zajęli 4 miejsce w turnieju.
Gratulujemy!
Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!
Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały nagrody, a dla najlepszego Nauczyciela serwis www.dyktanda.pl przygotował nagrodę główną - zwycięzca będzie mógł wybrać tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1)
Dyktando rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:
dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)
dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)
Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Pod uwagę brana będzie poprawność rozwiązywania oraz czas (im szybciej, tym lepiej).
Aby wziąć udział w Dyktandzie na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” znajdujący się na poniższej stronie:
https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej
Dyktanda konkursowe udostępnione zostanie do rozwiązywania o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).
W dniu 11 października 2021 roku obchodziliśmy XV rocznicę nadania naszej Szkole imienia Jana Pawła II - Papieża Polaka. Wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby wspominać wydarzenia sprzed 15 lat i aby podziękować Patronowi za opiekę nad naszą szkolną społecznością. Naszemu spotkaniu towarzyszył sztandar Szkoły, podkreślający wagę uroczystości. Nie mogło też zabraknąć "Barki" - ulubionej pieśni Jana Pawła II, która głośno zabrzmiała w murach naszej szkoły.
Przed tablicą pamiątkową stanęły kwiaty i zapalono znicz jako symbol naszej pamięci.
Wydarzenia sprzed 15 lat przypominały też przygotowane gazetki ze zdjęciami z uroczystości nadania Szkole imienia oraz obchodzonych rocznic tego wydarzenia.
W dniu 10 października 2021 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział we mszy świętej i obchodach XXI Dnia Papieskiego w kościele parafialnym w Starym Lubotyniu. Powagę uroczystości podkreślała obecność szkolnego sztandaru. Hasłem przewodnim obchodów były słowa Jana Pawła II "Nie lękajcie się".
Społeczność naszej szkoły przyłączyła się do zbiórki na fundusz stypendialny dla dzieci z biednych rodzin prowadzonej przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
W dniu 07 października 2021 roku uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawczyń zwiedzali ZS CKR w Starym Lubiejewie. Poznali ofertę edukacyjną i wyposażenie placówki.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.
W dniu 05.10.2021 uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawczyń Urszuli Borowej i Bożeny Parda uczestniczyli w wycieczce do Ostrowi Mazowieckiej. Najpierw zwiedzili Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej, a następnie obejrzeli film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”.
Zajęcia sportowe prowadzone przez pana Krzysztofa Młynarczyka w ramach programu "WF z AWF" cieszą się zainteresowaniem uczniów. Wiele radości sprawia uczniom nowo poznana gra w tchoukbaala.
Nasza szkoła włączyła się do akcji edukacyjnej „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” obchodzonej w tym roku 1 października.
Celem tego wydarzenia jest propagowanie nauki matematyki oraz przypomnienie tabliczki mnożenia w formie zabawy. W wyniku I etapu konkursu wyłoniono 10 „Ekspertów Tabliczki Mnożenia” z kl.4-8. Byli to uczniowie, którzy najszybciej i bezbłędnie odpowiedzieli na 5 przykładów z tabliczki mnożenia.
W II etapie konkursu uczniowie rozwiązywali zespołowo zadania matematyczne w formie interaktywnej. Zmagania zakończyły się remisem.
Uczniom gratulujemy!
Akcję zorganizowały nauczycielki matematyki Anna Klec i Elżbieta Pecko.
Dzień Przedszkolaka w grupach przedszkolnych przebiegł radośnie i wesoło. Zabawom i harcom nie było końca. Każde dziecko otrzymało słodki upominek.
Ponadto Dyrektor Szkoły odznaczyła dzieci medalami "Wzorowego Przedszkolaka".
Dzieci w grupie 0a odwiedził "Gość z Zaczarowanej Krainy Misiów". Zabawy z misiem oraz balonikami sprawiły wszystkim ogromną radość.
W tym dniu każdy przedszkolak czuł się wyjątkowo! Było super!
30 września 2021 roku odwiedzili nas goście z Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej p. Karolina Kolbuszewska oraz p. Tomasz Ginter z prezentacją "Komorowska szkoła szalonych pilotów".
Uczniowie klas VII - VIII wysłuchali wspaniałej opowieści o losach p. Stanisława Skarżyńskiego podchorążego Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie i wybitnego polskiego lotnika.
Dyrektor szkoły oraz uczniowie podziękowali gościom za wspaniałe opowieści.
Organizatorem spotkania była nauczycielka historii Agnieszka Gniazdowska.
Szkolne koło teatralne HOKUS POKUS zaprasza małych i dużych uczniów naszej szkoły do udziału w zajęciach. Chętne osoby proszę o zgłaszanie się do p. Ireny Kozikowskiej i p. Magdy Gumowskiej, bądź do wychowawców.
Za oknem deszcz. W końcu mamy już jesień. W takie pochmurne dni można zatęsknić za kolorem. Nasi uczniowie "wyczarowali" tęczę tylko, że......... w probówce.
Uczniowie na zajęciach koła chemicznego sporządzili roztwory cukru o różnym stężeniu, czego kolorowe efekty widać na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Zajęcia koła chemicznego prowadzi pani Olga Narewska.
W ostatni dzień września uczennice klasy VIIA: Magdalena Sachmata, Zofia Tyszka oraz Zofia Wróblewska pod opieką pani Anety Dzieniszewskiej reprezentowały naszą szkołę w Turnieju Strzeleckim im. ppor. Aleksandra Kuleszy, który odbył się na strzelnicy w Troszynie. Celem zawodów było uczczenie Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz 108 rocznicy urodzin ppor. Aleksandra Kuleszy.
Dziewczyny zaprezentowały swoje umiejętności strzeleckie na dobrym poziomie, choć konkurencja była duża. Zdobyły nowe doświadczenia i wróciły z myślą, że za rok nie może nas tam zabraknąć.
Powered by aSc EduPage