Certyfikat wzorowej placówki Małego Misia w świecie wielkiej literatury dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu
Aktualności
Certyfikat wzorowej placówki Małego Misia
Informacja o odbiorze zaświadczeń OKE
W dniu 09.07.2021 (PIĄTEK) w godzinach 10.00 - 14.00 zapraszamy uczniów klas ósmych po odbiór zaświadczeń OKE o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Zaświadczenia należy dostarczyć do szkół średnich w terminie do 14.07.2021 do godz. 15.00.
Akcja charytatywna „Podziel się słodkością”
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
Jan Paweł IISłowa Jana Pawła II - patrona naszej szkoły, stały się motywacją do zorganizowania zbiórki słodyczy dla Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Zambrowie. W akcji wzięli udział nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, którzy przeznaczyli słodkie upominki z zakończenia roku szkolnego dla innych dzieci.. Udało nam się wspólnie zebrać imponującą ilość smakołyków, którą przekazaliśmy do placówki.
Niespodzianka sprawiła wychowankom wielką radość, na niejednej twarzy zagościł uśmiech. Bo któż nie kocha słodyczy ...
Pomysłodawcą i organizatorem akcji była pani Magda Gumowska
2
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
W dniu 25 czerwca 2021 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21. Najpierw wzięliśmy udział we mszy świętej w naszym kościele parafialnym. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość w szkole odbyła się w grupach: oddziały przedszkolne, klasy I - III oraz klasy IV - VIII.
Uroczystość w szkole rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły - Bożena Zaręba powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Stary Lubotyń - Ireneusza Gumkowskiego, zastępcę Wójta Gminy - Grzegorza Jasionowskiego, proboszcza parafii Lubotyń - księdza kanonika Janusza Tyszkę, przybyłych rodziców oraz uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Dyrektor podsumowała rok szkolny 2020/21 i omówiła osiągnięcia uczniów i szkoły. Zwróciła uwagę, że jest to rok wyjątkowy, bowiem przez większość roku nauczanie odbywało się w formie zdalnej lub hybrydowejj. Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za ciężką całoroczną pracę, a rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły oraz pomoc w trudnym okresie zdalnej edukacji. Władzom gminy pani dyrektor podziękowała za wspieranie szkolnych inicjatyw i pomoc w rozwoju uczniowskich talentów. Dyrektor skierowała też słowa do ósmoklasistów, którzy kończą naukę w naszej szkole, podsumowując ich dokonania i życząc sukcesów w dalszej edukacji. Swoje przemówienie Dyrektor zakończyła słowami Jana Pawła II - "...tylko załóżcie wygodne buty, bo macie do przejścia całe życie. Powodzenia."
Następnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu. Członkowie nowego pocztu złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i przejęli opiekę nad pocztem z rąk starszych kolegów. Dyrektor podziękowała członkom odchodzącego pocztu za służbę w poczcie sztandarowym.
Następnie Wójt Gminy - Ireneusz Gumkowski wręczył nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom naszej szkoły. Nagrody Wójta Gminy za najlepsze wyniki w nauce otrzymali: Natalia Adamczyk i Amelia Śledziewska, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Nagrody Wójta Gminy za godne reprezentowanie szkoły i gminy w różnorodnych konkursach otrzymali: Oliwia Gumowska, Oliwia Mocarska i Malwina Wybraniak. Pan Wójt złożył też życzenia wakacyjne uczniom i nauczycielom.
Uczniowie klas ósmych pod kierunkiem wychowawczyń Ewy Jasionowskiej i Małgorzaty Wajszczyk przygotowali przepiękny i pouczający montaż słowno - muzyczny, będący swoistym pożegnaniem ze szkołą..Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił szkolny chór pod kierunkiem Małgorzaty Tyszka. Przepiękną scenografię przygotowali ósmoklasiści z pomocą wychowawczyń oraz pań Magdy Gumowskiej i Małgorzaty Tyszki.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego ósmoklasistów pożegnała Oliwia Gumowska - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Podziękowała też nauczycielom za całoroczny wysiłek. W imieniu rodziców podziękowania i życzenia złożyła pani Beata Stepnowska. Nie zabrakło również podziękowań i kwiatów złożonych przez uczniów na ręce pań dyrektorek oraz pana wójta, pana wicewójta i księdza proboszcza.
Najlepsi uczniowie i sportowcy odebrali nagrody i dyplomy z rąk dyrektor szkoły - . Bożeny Zaręby oraz Ewy Jasionowskiej - wicedyrektor szkoły. Były również podziękowania za pracę w Samorządzie Uczniowskim i Szkolnym Kole Wolontariusza. Nie zabrakło dyplomów za 100% frekwencję.
Dyrektor wręczyła również podziękowania rodzicom za pomoc w realizacji zadań szkoły i zaangażowanie w jej działania. Pani dyrektor podziękowała także nauczycielom za codzienny trud i pracę nad rozwijaniem uczniowskich talentów i zdolności. Stwierdziła też, że w naszej szkole każdy może znaleźć coś dla siebie i pracować nad własnym rozwojem, a wspólne działania uczniów, rodziców i nauczycieli służą rozwojowi szkoły.
Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji i zaprosiła na spotkanie z wychowawcami.
DO ZOBACZENIA 1 WRZEŚNIA!!!
32
„Nauka poprzez zabawę”
Znaleźć swoje nazwisko wśród innych wykonawców na profesjonalnie wydanej płycie – niewykonalne? Ależ, tak!
W maju jedna z uczennic klasy 7A Ewa Walentowicz wysłała nagranie wykonania utworu „Ich kann dir nur versprechen” Lizzy, w języku niemieckim, tym samym reprezentując naszą szkołę w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Nauka poprzez piosenkę” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Adama Chętnika w Nowogrodzie i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Łomży.
Nagrodą za udział w konkursie jest m.in. płyta z nagraniem wszystkich utworów nadesłanych na konkurs.
Ewo, gratulujemy!
Opiekę merytoryczną sprawowała p. Elżbieta Jastrzębska.
Certyfikat - Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
Życzenia z okazji Dnia Ojca
Wszystkim Tatusiom z okazji Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia: zdrowia, szczęścia i z pociech zadowolenia
1
Nocowanie w szkole
W piątek 18 czerwca 2021r. w godzinach wieczornych uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami spotkali się, by spędzić ze sobą ostatnie chwile w szkole podstawowej. Podczas biwaku i nocowania w szkole uczniowie grali w gry planszowe, rozegrano mecz piłki nożnej oraz zorganizowano zabawy taneczne z „belgijką” w roli głównej. Był też wspólny posiłek – niezawodna pizza.
Wszyscy bawili się dobrze do samego rana. Przyjaźnie zawarte w naszej szkole oraz ostatnie spotkanie integracyjne na pewno pozostaną na długo w pamięci uczestników.
Organizatorami "nocowania w szkole" były wychowawczynie klas ósmych p. Ewa Jasionowska i p. Małgorzata Wajszczyk.
20
Konkurs fotograficzny " Cztery pory roku w obiektywie"
Na początku roku szkolnego Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs fotograficzny " Cztery pory roku w obiektywie". Przez cały rok zainteresowani uczniowie wykonywali zdjęcia i ukazywali piękno przyrody w różnych porach roku. W czerwcu jury wyłoniło zwycięzców konkursu:
I miejsce - Malwina Wybraniak
II miejsce - Oliwia Mocarska
III miejsce - Natalia Adamczyk
Gratulujemy zwycięzcom.
Zapraszamy do obejrzenia najpiękniejszych zdjęć.
22
Biwak obok szkoły? Dlaczego nie?
Pod koniec roku szkolnego klasa VIA doszła do wniosku, że teren wokół szkoły może być świetnym miejscem na biwak integracyjny. W piątek wieczorem, 18 czerwca, uczniowie na trawniku obok budynku szkoły rozbili namioty. Tak rozpoczął się biwak, w trakcie którego odbyły się gry i zabawy terenowe, tańce oraz wspólne zabawy. Atmosfera była na tyle przyjazna, że postanowiły odwiedzić nas zwierzęta, m.in. : wiewiórka i jeż. Pogoda również dopisała. Na koniec wszyscy uczniowie stwierdzili, że podobne spotkanie trzeba powtórzyć jak najszybciej.
Organizatorem biwaku była p. Aneta Dzieniszewska - wychowawczyni klasy VIA.
Dziękujemy rodzicom klasy VIA za pomoc w organizacji. Bez ich zaangażowania trudno byłoby tak sprawnie przygotować to ostatnie klasowe spotkanie w tym roku szkolnym.
12
"Granie na ekranie" - certyfikat udziału w projekcie
Podsumowanie innowacji "Aktywizacja uczniów za pomocą narzędzi TIK"
Program innowacji z matematyki dla kl.V-VI "Aktywizacja uczniów za pomocą narzędzi TIK"
był opracowany i realizowany przez nauczycielkę p. Annę Klec.
Innowacja miała na celu aktywizację uczniów oraz pomoc w przełamaniu ich wewnętrznych oporów, jak również dostrzeżenie swojej wartości.
Głównymi celami innowacji było:
- popularyzowanie wiedzy matematycznej i informatycznej
- rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów wzbogaconych elementami informatyki
- wspomaganie wszechstronnego rozwoju uczniów
- rozwijanie samodzielnego i logicznego myślenia
- rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów, w tym korzystania z różnego rodzaju narzędzi informatycznych
- stymulowanie aktywności twórczej
- uczenie sposobów osiągania pewności w rozwiązaniu zadań tekstowych
- wykorzystywanie wiedzy matematycznej w życiu codziennym
- inspirowanie do twórczych działań
Działanie prowadzone w ramach innowacji: - stworzenie na lekcji informatyki gry w programie Scratch i wykorzystanie jej na lekcji matematyki
- wykorzystanie wirtualnych kart pracy i kodów QR
- Familiada lub Jeden z dziesięciu na matematyce jako podsumowanie lub powtórzenie
- wykorzystanie zadań z Kompozytora klasówek GWO
- interaktywne testy online z automatycznym sprawdzaniem wyników GWO
- korzystanie z zasobów stron: pistacja.pl, quizizz.com, learningapps.org i wielu innych.
- wykorzystanie różnorodnych gier dydaktycznych ( np. domino, puzzle, układanki)
- wykorzystanie multipodręczników GWO
- zbieranie danych, budowanie tabel, tworzenie wykresów w programie Excel,
- tworzenie prezentacji multimedialnych,
- wyszukiwanie danych w Internecie, encyklopediach multimedialnych.
Innowacja przyniosła dużo korzyści zarówno dla nauczyciela , jak i dla uczniów i szkoły. Innowacja pedagogiczna przyczyniła się do tego, że dzieci w łatwiejszy, bardziej kreatywny sposób przyswajały informacje. Informacje były prezentowane dzieciom w ciekawy sposób, wykorzystano naukę przez zabawę. Dzięki zastosowaniu TIK wzrosła aktywność uczniów na zajęciach. Uczniowie dowiedzieli się jak można pozyskiwać informacje z zasobów Internetu, jak korzystać ze stron edukacyjnych. Nauczyły się również współpracować w grupie.
15
III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „Moja Niepodległa”
W dniu 15.06.21r., po raz trzeci, wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie, zorganizowaliśmy międzyszkolny konkurs historyczny. Miał on na celu pogłębianie wiedzy z zakresu historii Polski, ale również integrację młodzieży z różnych szkół oraz wymianę doświadczeń kadry nauczycielskiej.
Ze względu na pandemię rywalizacja szkół odbyła się zdalnie.
Uczniowie pisali konkurs w trzech kategoriach:
Kat I: klasy IV - V - Powstanie państwa polskiego (lata 966 – 1572)
Kat. II: klasy VI-VII – Upadek państwa polskiego (XVII – XVIII wiek)
Kat. III: klasy VIII – W drodze do wolności (od kongresu wiedeńskiego do uzyskania przez Polskę niepodległości).
Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali:
- Jan Zaorski kl. V - II m-ce w kategorii I
- Gabriel Zaręba kl. VIA - III m-ce w kategorii II.
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Czerwinie Pani Marioli Zalewskiej i pani Edycie Rybaczyk – Damiańskiej za ufundowanie nagród oraz nauczycielom Pani Joannie Popławskiej i Panu Tadeuszowi Dąbkowskiemu, którzy czuwali nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu.
W naszej szkole opiekę merytoryczną sprawowały Panie: Agnieszka Gniazdowska i Małgorzata Wajszczyk.
Koordynatorem konkursu z ramienia naszej szkoły była p. Aneta Dzieniszewska.
Gratulujemy zwycięzcom!
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu.
3
„ Lust auf Lesen? IV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego
Oliwia Mocarska już po raz kolejny wykazała się swoimi umiejętnościami z języka niemieckiego, tym razem w konkursie "Lust auf Lesen?". Co prawda teraz nie udało się zająć najwyższych lokat, ale uczennica wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami językowymi.
PrzyGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w realizacji programu "PrzyGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT", promującego zasady zdrowego odżywiania.
Certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia.
Grupy 0B i 0C zrealizowały wszystkie moduły z projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" i otrzymały certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia.
Sukces Malwiny w konkursie "Moje DACHL - z czym kojarzą mi się kraje niemieckojęzyczne?"
Kilka uczennic naszej szkoły wzięło udział w Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym na Kartkę z Kalendarza „Moje DACHL – z czym kojarzą mi się kraje niemieckojęzyczne?”, który odbył się w marcu i został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Łomży i Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży . Prace wykonały: Natalia Adamczyk, Oliwia Bułatowicz, Oliwia Mocarska i Malwina Wybraniak.
Rysunek Malwiny zajął III miejsce.
Gratulujemy!
Link do szczegółowego opisu http://psnjn.lomza.pl/2021/05/07/rozstrzygniecie-konkursu-moje-dachl/
Konkurs "My English lapbook" rozstrzygnięty
Nauczycielki języka angielskiego p. Elżbieta Jastrzębska i p. Małgorzata Jasionek zorganizowały konkurs plastyczny "My English lapbook", skierowany do uczniów klas I - III.
Głównymi celami konkursu było:
- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań
- zachęcanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy o Wielkiej Brytanii
- rozbudzanie wrażliwości międzykulturowej
- rozwijanie umiejętności plastycznych
- rozpowszechnienie idei tworzenia lapbooków jako atrakcyjnej formy skutecznego segregowania i zapamiętywania informacji.
W konkursie wzięło udział 38 uczniów .
Komisja wyłoniła laureatów:
klasa I
I miejsce - Olga Lubak
II miejsce - Alan Podbielski
III miejsce - Miłosz Bułatowicz
wyróżnienie - Magdallena Suska
klasa II
I miejsce - Anna Podbielska
II miejsce - Kamila Zaręba
- Bartosz Stawierej
II miejsce -Kacper Kacprzyk
- Krzysztof Konopka
wyróżnienie - Zuzanna Grabowska
- Wiktor Kot
klasa III
I miejsce - Milena Głębocka
II miejsce - Mateusz Brzozowski
III miejsce - Magdalena Jasionek
wyróżnienie - Igor Adamczyk
- Aleksander Laskowski.
Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrekcję Szkoły.
Gratulujemy!
12
Podsumowanie konkursu "Jan Paweł II patron dzieci i młodzieży"
W dniu 02.06.2021 roku jury wyłoniło zwycięzców szkolnego konkursu "Jan Paweł II patron dzieci i młodzieży" zorganizowanego przez p. Dorotę Glińską i księdza Janusza Dworakowskiego. Konkurs zorganizowano w związku z obchodami 101. rocznicy urodzin Jana Pawła II.
A oto zwycięzcy:
- kategoria praca plastyczna
oddziały przedszkolne;
I miejsce - Maria Wróblewska
II miejsce - Aleksander Żyłowski
III miejsce - Alicja Żach
klasy I - III
I miejsce - Igor Adamczyk
II miejsce - Anna Podbielska
- Krzysztof Konopka
III miejsce - Alan Podbielski
- Kamila Zaręba
- kategoria utwór literacki
I miejsce - Oliwia Gumowska
II miejsce - Oliwia Mocarska
III miejsce - Gabriel Zaręba
- kategoria prezentacja multimedialna
I miejsce - Natalia Adamczyk
II miejsce - Amelia Śledziewska
III miejsce - Zofia Kazimierczyk
- Karolina Sachmata.
W dniu 15 czerwca 2021 roku laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy sukcesu!
17
Sukces Oliwki w konkursie "Wielki Prymas z małej Zuzeli"
Oliwia Gumowska zajęła II miejsce w konkursie literackim "Wielki Prymas z małej Zuzeli". Odebrała nagrodę z rąk Starosty Ostrowskiego p. Zbigniewa Chrupka w czasie gali finałowej konkursu w Zuzeli w dn. 11.06.2021r. Dodatkową nagrodą było opublikowanie wiersza Oliwki w jubileuszowym wydaniu ksiązki "Sercem pisane".
Gratulujemy sukcesu!
Nasza szkoła otrzymała pamiątkowe wydanie książki jubileuszowej.
2Przed wysłaniem prac do Zuzeli odbył się etap szkolny konkursu w kategorii literackiej oraz prezentacji multimedialnej. Za prawidłową organizację konkursu odpowiadali p. Dorota Glińska i ksiądz Janusz Dworakowski.
Laureatami etapu szkolnego konkursu "Wielki Prymas z małej Zuzeli" zostali:
- I miejsce - Oliwia Gumowska
- II miejsce - Amelia Śledziewska, Klaudia Kostrzewska
- III miejsce - Natalia Adamczyk
- wyróżnienie: Natalia Brzozowska, Klaudia Moczarska.
Wszyscy laureaci etapu szkolnego konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez księdza Janusza Dworakowskiego.
Archiwum Aktualności