• Szkolne Koło Wolontariatu  w akcji
          • Szkolne Koło Wolontariatu w akcji

• W dniu 26 stycznia Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny zorganizowało warsztaty kulinarne. Wolontariusze z pomocą opiekunów przygotowywali wypieki, które zostały przekazane na szczytny cel. Jak zawsze w akcję włączyli się również rodzice naszych wolontariuszy. Wszystkie słodkości zostały przekazane na sprzedaż, z której pieniądze zasiliły konto Fundacji " Kawałek Nieba". Tym razem naszą inicjatywę wsparła nie tylko społeczność szkolna, ale także członkowie Domu Seniora oraz pracownicy naszego Urzędu Gminy. Cieszymy się bardzo, że udało się nam zaangażować w pomoc tak wiele osób. Bardzo dziękujemy i liczymy, że ta współpraca będzie się rozwijała. Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca!

autor: Małgorzata Jasionek

• KONKURS LOGOPEDYCZNY “WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”

• Dziś w naszej szkole najmłodsi uczniowie doceniali piękno języka polskiego. Dzieci z oddziałów 0A, 0B, 0C, uczęszczające na zajęcia logopedyczne, recytowały “wierszyki łamiące języki”. Wszyscy z przejęciem wzięli udział w konkursie i pokazali efekty swojej półrocznej pracy. Nie obyło się bez trudnych słów takich jak: szczypawka, szczypior, befsztyczek, bieżysz, z którymi uczestnicy poradzili sobie bezbłędnie. Otrzymali za to duże brawa, a także dyplomy i upominki.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Aneta Dzieniszewska - szkolny logopeda.

Autor: Aneta Dzieniszewska

• Wywiadówka z przesłaniem

• Grupa uczniów pod kierunkiem p. Krzysztofa Młynarczyka i p. Anny Klec przygotowała program artystyczny związany z realizacją programu "Trzymaj formę" oraz promowaniem zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia.

Spektakl z przesłaniem młodzi artyści zaprezentowali rodzicom w czasie wywiadówki w dniu 31 stycznia 2023 roku.

• Etap szkolny Wojewódzko - Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego

• 13 stycznia w naszej szkole odbył się etap szkolny Wojewódzko - Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego. Już po raz kolejny uczniowie klas IV-VIII sprawdzili swoją wiedzę biblijną, w tym roku z zakresu Ewangelii według świętego Mateusza.

W konkursie brało udział 33 uczniów. Wszyscy poradzili sobie doskonale z trudnymi zagadnieniami biblijnymi, a najlepsi uczniowie, zwycięzcy etapu szkolnego wezmą udział w etapie centralnym konkursu, który odbędzie się w maju w Warszawie.

W etapie szkolnym konkursu zwyciężyli:

- w kategorii klas IV- VI:

- I miejsce - Igor Adamczyk kl. VB

- II miejsce - Michał Krupa kl. IVB

- III miejsce - Szymon Suchta kl. IVB

- Mateusz Brzozowski kl. VB

- w kategorii klas VII - VIII:

- I miejsce - Gabriela Wagner kl. VIIIA

- Jakub Szyszkowski kl. VII

- II miejsce - Gabriel Zaręba kl. VIIIA

- III miejsce - Jan Zaorski kl. VII.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!!!

Autor: Dorota Glińska