• "Góra Grosza"

• Wzorem lat ubiegłych, także i w bieżącym roku szkolnym, nasza szkoła przyłączyła się do akcji „GÓRA GROSZA”. Celem akcji jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Pośrednim, ale nie mniej ważnym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł, w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

W sumie udało się nam zebrać kwotę 434,32 zł, którą przekazaliśmy na konto Towarzystwa "Nasz Dom".

Wszystkim, którzy dołączyli do akcji serdecznie dziękujemy!!!

Autor: Zakrzewska Olga

• Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się nim w życiu codziennym. Nasza szkoła postanowiła włączyć się w obchody od razu po feriach, czyli 28 lutego. W związku z tym wydarzeniem Samorząd Uczniowski wykonał plakat, a także przygotował dla swoich koleżanek i kolegów zagadki związane z najtrudniejszymi słowami polskimi. Chętni uczniowie losowali karteczki z ,,łamańcami językowymi”, a następnie starali się poprawnie wymówić zdanie. Wierszyki przepełnione trudnymi do wyartykułowania słowami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i pracowników szkoły.

Ponadto uczniowie klasy 7 podczas lekcji języka polskiego brali udział w grze pt. ,,Stacje zadaniowe – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”, przygotowanej przez panią Beatę Jasionowską. Wszyscy uczestnicy byli podzieleni na grupy i mieli do wykonania 4 stacje zadaniowe o różnym stopniu trudności. Zakończeniem zabawy było zeskanowanie kodu QR i wyjaśnienie skrótu MDJO.

SU wraz z opiekunami przygotowali filmik z ,,potyczek słownych”. Zachęcamy do obejrzenia!!!

Autor: Beata Jasionowska