• Dzień Ochrony Danych Osobowych, Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

• #TwojedaneTwojasprawa

„Dbaj o bezpieczeństwo w sieci i chroń swoją prywatność - unikniesz problemów” - to główne przesłanie obchodzonego w naszej szkole Dnia Bezpiecznego Internetu połączonego z Dniem Ochrony Danych Osobowych. Młodzież z Koła fotograficznego przygotowała pytania i rebusy dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego oraz potrzeby ochrony danych osobowych na co dzień.

6 lutego chętni uczniowie, podczas przerw, mogli zmierzyć się z pytaniami i sprawdzić swoją wiedzę po to, aby czuć się bezpiecznie w szybko rozwijającym się świecie nowoczesnych technologii. Dla najlepszych czekały drobne upominki.

Nasze obchody wpisują się w uczestnictwo szkoły w XIV edycji ogólnopolskiego Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Autor: Aneta Dzieniszewska

• #ŻyjDobrze

• W naszej szkole realizowana jest kampania #ŻyjDobrze. Celem głównym jest przypomnienie, że wyborów wpływających na nasze życie dokonujemy każdego dnia. Chcemy uczyć podejmowania dobrych wyborów i decyzji sprzyjających zdrowiu. Realizując program kampanii kształtujemy zachowania i postawy sprzyjające poprawie zdrowia kompleksowo: w sferze fizycznej, psychicznej czy społecznej. W tym tygodniu w zajęciach wzięli udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach edukacyjnych. Dzięki zajęciom dowiedziały się, jakie "super moce" mają warzywa i owoce.

Autor: Olga Narewska

• Przedszkolaki z wizytą w szkolnej bibliotece

• W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grupy 0D odwiedziły szkolną bibliotekę. Z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę i z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Zobaczyły także, jak wygląda karta czytelnika i poznały zasady wypożyczania książek.

Na koniec przedszkolaki wypożyczyły książkę, którą wychowawczyni przeczytała im po powrocie do sali.

Autor: Emilia Szatanek

• Spacer 3D po Koloseum

• #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

Program MozaBook jest z powodzeniem wykorzystywany na zajęciach języka polskiego. Podczas ostatniej lekcji ósmoklasiści oglądali model 3D rzymskiego Koloseum. Dzięki temu mogli porównać budowlę do tej opisanej w lekturze Henryka Sienkiewicza pt. ,,Quo vadis”, a także zwiedzić jej wnętrze i posłuchać o historii jej powstania.

Autor: Beata Jasionowska

• Spotkanie z sekretarką

• W styczniu obchodzony jest Dzień Sekretarki i Asystentki. W związku z tym 29.01.2024 r. dzieci z grup 0B i 0C odwiedziła pani Natalia Suchta – mama Krzysia, która jest sekretarką w naszej szkole. Pani Natalia ciekawie opowiedziała o swojej pracy i codziennych obowiązkach. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć przyrządy i akcesoria, które są niezbędne w jej pracy oraz poznały ich zastosowanie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od Pani Natalii kolorowanki i serdecznie podziękowały jej za przybycie oraz poświęcony czas.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach innowacji pedagogicznej „Przedszkolny punkt doradztwa zawodowego”.

Autorzy: Paulina Kośnik, Magdalena Jasionek

• Akademia smaku

• W styczniu dzieci z oddziałów przedszkolnych z grup: 0B, 0C i 0E zrealizowały kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami” – „Akademia smaku”. Przedszkolaki z zamkniętymi oczami za pomocą smaku rozpoznawały różne owoce. Wykonały z nich także zwierzątka. Owoce podane w takiej formie smakowały wyśmienicie.

Autorzy: Paulina Kośnik, Magdalena Jasionek

• "Nie marnuję! Segreguję! Odzyskuję!"

• Uczestnicy Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Nie marnuję! Segreguję! Odzyskuję" otrzymali z rąk  wicedyrektor szkoły pani Ewy Jasionowskiej dyplomy za udział w konkursie.

Uczennica klasy VA Anna Podbielska zdobyła nagrodę w konkursie, którą odebrała w czasie gali finałowej w dniu 29 stycznia 2024 w Starej Elektrowni w Ostrowi Maz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu pomysłowości i kreatywności w wykonaniu zadań.

Brawo WY!

• Goście z "Dualnej Ostrowi"

• W dniu 01 lutego 2024 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli "Dualnej Ostrowi" p. Weronikę Jackiewicz z Fabryk Mebli Forte oraz p. Krzysztofa Kukucia z Rolstalu, którzy przedstawili ósmoklasistom ofertę dualnych klas branżowych w Ostrowi Maz. oraz ukazali zalety nauki w dualnych klasach branżowych.

Serdecznie dziękujemy za cenne rady i wskazówki.