• Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

• Chłopcy pod kierunkiem p. Krzysztofa Młynarczyka przygotowali humorystyczny program artystyczny z okazji Dnia Kobiet, a przy tym wykorzystali roboty zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Dziewczęta przygotowały artystyczną niespodziankę z okazji Dnia Mężczyzny.

Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór pod kierunkiem p. Małgorzaty Tyszki.

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

• Memory - Meister

• Janek Zaorski z klasy 8 zmierzył się z rówieśnikami z innych szkół w I edycji konkursu z języka niemieckiego Memory – Meister, który odbył się 7 marca 2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce.

Do konkursu zgłosiły się szkoły z Ostrołęki, Łomży, Kolna i powiatu ostrołęckiego oraz powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego, ostrowskiego i zambrowskiego.

Janek zajął czwarte miejsce w rankingu.

Gratulujemy!

Autor: Elżbieta Jastrzębska

• Finał turnieju debat oksfordzkich

•  06.03.2024 w ostrowskich Jatkach odbyła się nasza ostatnia debata w ramach ligi szkół podstawowych Ostrowskiej Szkoły Debaty. Stawka była wysoka, ponieważ walczyliśmy o III miejsce. Debatując nad tezą: „Na lekcjach historii w szkole podstawowej niewystarczająco uczy się o dokonaniach polskich naukowców i odkrywców” zmierzyliśmy się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. 18. PAL w Ostrowi Maz. Jako strona propozycji potwierdziliśmy słuszność tezy i pokonaliśmy oponentów, zdobywając po raz kolejny miejsce na podium.

Nasz debatant Jan Zaorski otrzymał nagrodę indywidualną - statuetkę dla najlepszego mówcy całego turnieju.

Gratulacje dla Drużyny i dla Janka!

Autor: Agnieszka Gniazdowska

• Lutowe warsztaty kulinarne

• Lutowe warsztaty kulinarne za nami. Tematem przewodnim zajęć były tradycyjne pierogi.

Jak co miesiąc, SKW angażuje młodzież do próbowania swoich sił w kuchni, by swoimi umiejętnościami zadziwiali rodziców, a tym samym zachęcali rodzinę to wspólnego przygotowywania posiłków. W trakcie warsztatów uczestnicy samodzielnie przygotowywali pierogi, od przygotowania ciasta, wałkowania, przez wycinanie do lepienia gotowych pierożków.

Na warsztatach chcemy przekonać, że gotowanie może być ekscytujące i twórcze. Promujemy zasady zdrowego żywienia oraz zachęcamy do rozwijania zdolności manualnych.

Zapraszamy na warsztaty w marcu !

Wielkanoc tuż, tuż. Bezdyskusyjnym symbolem Świąt Wielkanocnych jest jajko. Będziemy je przygotowywali na różne sposoby, z różnymi farszami. Nie zabraknie też czegoś dla wielbicieli słodkości. Wspólnie upieczemy babę wielkanocną.

Do zobaczenia niebawem!

Autor: Małgorzata Jasionek

• "Twoje decyzje to twoje życie"

• W dniu 1 marca uczniowie klas 5 - 8 wzięli udział w programie profilaktycznym "Twoje decyzje to twoje życie". Program dotyczył profilaktyki uzależnień.

Program został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Lubotyniu.

• Misiowy Zabawownik Międzypokoleniowy

• Przedszkolaki z grup: 0B, 0C, 0E zrealizowały IV-ty moduł projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury - Misiowy Zabawownik Międzypokoleniowy".

Dzieci wraz z Małym Misiem zaprosiły do oddziałów przedszkolnych rodziców celem stworzenia międzypokoleniowego zabawownika. Zaproszeni goście zaprezentowali zabawy, w które bawili się, kiedy byli mali. Dzięki temu wydarzeniu rodzice mogli przenieść się do czasów swojego dzieciństwa. Dla dzieci było to bardzo emocjonujące doświadczenie.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zaproponowanych zabawach, następnie je zilustrowały i stworzyły “zabawownik”.

W ramach podziękowania za wspólnie spędzony czas przedstawiciele grup wręczyli zaproszonym gościom pamiątkowe dyplomy.

Autor: Aneta Banasik

• "Brudne zadania"

• W lutym przedszkolaki w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” wykonały „Brudne zadanie”. Dzieci z grup 0B i 0C do wyciśniętej pianki dodawały barwniki spożywcze, mieszały ją i obserwowały. Bawiły się również w „Piankowe poszukiwania”, które polegały na znajdywaniu ukrytych dinozaurów.

Natomiast przedszkolaki z grupy 0E wykonały „Kosmiczne dłonie”. Na początku zmieszały różne kolory farb na folii spożywczej, a następnie pomalowały nimi dłonie i odcisnęły je na kartkach.

Były to zabawy, które oddziałują na zmysły dzieci, a także dostarczają mnóstwo radości.

Autorzy: Paulina Kośnik, Magdalena Jasionek

• Zabawy z lekturą

• #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

Oprogramowanie MozaBook zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości jest z powodzeniem wykorzystywane na zajęciach języka polskiego, a jego zasoby są wspaniałą inspiracją do tworzenia własnych prac.

Na ostatniej lekcji uczniowie klasy 5a odbyli wirtualną wycieczkę do świata Nemeczka oraz jego kolegów z powieści Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Następnie dzieci wykonały przepiękne makiety placu inspirowane lekturą.

Autor: Beata Jasionowska