Na zajęciach z doradztwa zawodowego uczniowie wykorzystują nowoczesne technologie. Poznają swoje mocne strony.
Kształtują umiejętności radzenia sobie na rynku pracy.
Autor:Krzysztof Młynarczyk
Na zajęciach z doradztwa zawodowego uczniowie wykorzystują nowoczesne technologie. Poznają swoje mocne strony.
Kształtują umiejętności radzenia sobie na rynku pracy.
Autor:Krzysztof Młynarczyk
W dniu 19 stycznia 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Do szkoły przybyło około 300 Babć i Dziadków na zaproszenie swoich wnucząt. Dyrektor szkoły p. Bożena Zaręba powitała zaproszonych gości i złożyła życzenia z okazji święta.
Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Janiny Bułatowicz i p. Marzeny Gawrych przygotowali przepiękną część artystyczną, która wywołała wzruszenie na twarzach oglądających. Nie zabrakło wspomnień z lat dzieciństwa i młodości oraz marszu weselnego. A "twist" w brawurowym wykonaniu uczniów był po prostu wspaniały. Gromko zabrzmiało też "Sto lat" dla ukochanych Babć i Dziadków.
Podsumowaniem uroczystości było spotkanie wnuków z Babciami i Dziadkami w klasach przy słodkim ciasteczku. Uczniowie wręczyli Babciom i Dziadkom samodzielnie przygotowane laurki i upominki wraz z najserdeczniejszymi życzeniami z okazji święta.
To było naprawdę piękne wielopokoleniowe spotkanie, które stało się już tradycją naszej szkoły.
W czasie uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #MobilneLaboratoriaPrzyszlosci #drukarka3D
18 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu Mobilne Laboratoria Przyszłości. Uczniowie klas IV i V pod opieką p. Krzysztofa Młynarczyka i p. Olgi Zakrzewskiej wzięli udział w lekcjach pokazowych i warsztatach, które stworzyły przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. Uczyły pracy zespołowej i odkrywania szkolnych supermocy, czyli naturalnych predyspozycji i talentów uczniów.
Zajęcia pokazowe dotyczyły dwóch bloków tematycznych:
DRUK 3D– wprowadzenie w świat druku 3D. Uczniowie zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia tworzyli swoje modele do druku oraz samodzielnie je drukowali. Dowiedzieli się, że druk 3D można wykorzystywać w wielu dziedzinach życia, np. druki domów, jedzenia.
JAK WIDZI KOMPUTER? – wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Uczniowie zapoznali się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Zagrali również w grę sterowaną tylko i wyłącznie gestami. Ćwiczenie to stanowiło wprowadzenie w świat tzw. „Sztucznej Inteligencji”.
Warsztaty rozbudziły we wszystkich zainteresowania nowoczesnymi technologiami i na pewno przyczynią się do aktywnego i kreatywnego wykorzystania w szkole sprzętu objętego programem.
Dziękujemy paniom edukatorkom z Mobilnego Laboratorium Przyszłości za wspaniałe i pouczające spotkanie.
Autor: Zakrzewska Olga
Dnia 17 stycznia 2023 roku odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa dla klas 4-8. Uczniowie tańczyli i śpiewali do rytmów muzyki DJ-a Henia.
Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na Króla i Królową Balu, który jednogłośnie wygrali Paweł Tyszka oraz Zuzia Wyszołmierska z 8b. Wygrana para została ukoronowana, a w prezencie otrzymała słodki prezent oraz zatańczyła wspólny taniec.
Dobra atmosfera udzieliła się także nauczycielom, którzy wspólnie z uczniami bawili się wesoło.
Autor: Beata Jasionowska
W dniu 17.01.2023r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Celem konkursu było popularyzowanie bogactwa kolęd i pastorałek, stanowiących dziedzictwo narodowe kultury oraz rozwijanie zdolności muzyczno-wokalnych dzieci i młodzieży.
Konkurs został zorganizowany przez panie Urszulę Borową i Elżbietę Pecko.
Po wcześniejszych eliminacjach do finału konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas 0-8 z naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Sulęcinie Szlacheckim.
Występy uczniów oceniało jury w składzie: Grzegorz Jasionowski, ks. kanonik Tyszka, Monika Pruszkowska i Danuta Burczak.
Wyniki konkursu:
Kategoria 0:
I miejsce: Maria Tymińska - kl. 0B
Oliwia Podbielska - SP w Sulęcinie
II miejsce: Dawid Zaorski - kl. 0D
III miejsce: Iga Wybraniak - kl. 0D
Lena Podbielska - kl. 0C
Kategoria I-III
I miejsce: Julia Smakosz - kl. IIA
II miejsce: Aleksandra Krasowska - kl. IIB
III miejsce: Gabriela Jakacka - kl. IB
Alicja Dorobis - SP w Sulęcinie
Antonina Pietryszyn - kl. IA
Kategoria IV-VI
I miejsce: Magdalena Jasionek - kl. V B
II miejsce: Oliwia Smakosz - kl. V A
III miejsce: Agata Walentowicz - kl. IVB
IV miejsce Szymon Suchta - kl. IVB
Kategoria VII-VIII
I miejsce: Lidia Żyłowska - kl. VIIIB
II miejsce: Marcin Walentowicz - kl. VII
III miejsce: Paweł Tyszka - kl. VIIIB
IV miejsce Martyna Małkowska - kl. VII
Dyrektor szkoły Bożena Zaręba oraz wicewójt gminy Grzegorz Jasionowski pogratulowali uczniom udanych występów i podziękowali nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uczniów do konkursu.
Wszyscy uczestniczy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Stary Lubotyń pana Ireneusza Gumkowskiego.
Gratulujemy!
Zajęcia taneczne prowadzone przez p. Kingę Pochmarę cieszą się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.
Zajęcia taneczne są nie tylko ciekawą alternatywą spędzania czasu wolnego, ale również doskonałą formą dbania o własne zdrowie i sprawność fizyczną oraz rozwijania swoich zdolności i umiejętności.
Zdjęcia wykonano za pomocą aparatu zakupionego w ramach programu @Laboratoria Przyszłości.
W dniu 15 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, już po raz 18-ty odbyła się Gminna Choinka Noworoczna zorganizowana przez wójta gminy Stary Lubotyń pana Ireneusza Gumkowskiego we współpracy z naszą szkołą.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonali pani Bożena Zaręba - dyrektor szkoły oraz pan Ireneusz Gumkowski - wójt gminy. Powitali zaproszonych gości oraz uczniów i rodziców obecnych na wspólnej zabawie. Wójt gminy złożył wszystkim zebranym noworoczne życzenia.
Pan wójt zadbał o wspaniałą oprawę muzyczną, którą zapewnił niezawodny zespół Everest. Zaprosił też św. Mikołaja z wielkim worem prezentów.
Przepiękną scenografię sali przygotowały panie Beata Jasionowska i Olga Zakrzewska, z pomocą mężów - Sebastiana Jasionowskiego i Pawła Zakrzewskiego, pań Natalii Podbielskiej i Małgorzaty Kowalczyk oraz członków samorządu uczniowskiego. Rodzice pomogli w przygotowaniu słodkiego poczęstunku.
Punktem kulminacyjnym i wyczekiwanym przez maluchów była wizyta św. Mikołaja, który obdarował prezentami wszystkie grzeczne dzieci. A jak powiedział pan wójt: "W Lubotyniu są tylko grzeczne dzieci", więc wszystkie maluchy otrzymały prezenty.
W imprezie uczestniczyło ponad 300 dzieciaków i wielu rodziców. Wszyscy bawili się świetnie i trochę żałowali, że czas tak szybko płynie.
Przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali panu Ireneuszowi Gumkowskiemu - wójtowi gminy oraz panu Grzegorzowi Jasionowskiemu - wicewójtowi gminy za ufundowanie prezentów dla dzieciaków oraz organizację imprezy.
Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy pomogli w organizacji zabawy choinkowej i wzięli udział we wspólnej zabawie oraz zaprosiła na 19. choinkę w przyszłym roku.
Wójt Gminy Stary Lubotyń i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu zapraszają do wspólnej zabawy.
Uczniowie klas piątych na lekcjach historii poznali dokonania starożytnych cywilizacji. Dzięki oprogramowaniu Mozabook, zakupionemu w ramach programu @Laboratoria Przyszłości odbyli wirtualny spacer po Akropolu i Panteonie, zwiedzili Koloseum, uczestniczyli w wyścigach rydwanów, wędrowali po rzymskich drogach. Takie pomoce bardzo uatrakcyjniają lekcję, pozwalają w ciekawy sposób przyswajać zdobytą wiedzę.
#LaboatoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości
autor: Agnieszka Gniazdowska
Uczniowie podczas wizyty w oddziałach przedszkolnych przekazali najmłodszym kolegom wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia. Przedszkolaki z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odpowiadały na pytania dotyczące codziennych czynności wpływających korzystnie na zdrowie. Najmłodsi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu zasad zdrowego stylu życia.
Następnie dzieci otrzymały broszury z materiałami skierowanymi do rodziców.
Autor: Krzysztof Młynarczyk
Otrzymaliśmy życzenia świąteczne i noworoczne od naszych partnerów korespondencyjnych ze szkoły podstawowej w Halimbie na Węgrzech.
Sprawili nam ogromną radość tworząc własnoręcznie kartki.
Wymiana kartek jest częścią projektu edukacyjnego pod nazwą "Im Netz der Brieffreundschaft" - Wymiana listowa, prowadzoną w języku niemieckim.
Opiekę merytoryczną sprawuje pani Elżbieta Jastrzębska.
autor: Elżbieta Jastrzębska
19 grudnia wręczono nagrody w szkolnym konkursie plastycznym pod tytułem: "Projekt nowej okładki książki”.
Jury w składzie: Małgorzata Wajszczyk, Małgorzata Kowalczyk i Mariola Żyłowska, spośród wszystkich pięknie wykonanych prac, wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce – Milena Głębocka, kl. VB
II miejsce – Natalia Malicka, kl. VA
III miejsce – Paweł Tyszka, kl. VIIIB
Wyróżnienia: Anna Podbielska (IVA), Robert Mierzejewski (IVA)
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
autor: Małgorzata Wajszczyk
Najnowsze dzieło uczniów stworzone na zajęciach robotyki. W czasie zajęć wykorzystano pomoce zakupione w ramach programu @.Laboratorium Przyszlości.
W dniach 14-15 grudnia 2022 roku nauczyciele języka polskiego: Urszula Borowa, Małgorzata Wajszczyk oraz Beata Jasionowska przeprowadziły ,,Dyktando szkolne”. W zmaganiach wzięło udział 43 uczniów z klas II - VIII. Uczniowie zostali podzieleni na grupy:
-kategoria I: klasy II-III
-kategoria II: klasy IV-V
-kategoria III: klasy VI – VII
- kategoria IV: klasy VIII
Najmłodsza grupa uczestników zmierzyła się z ,,Dyktandem bieganym”, natomiast starsze grupy pisały test lub tradycyjne dyktando.
Po przeprowadzonym konkursie jury wyłoniło następujących zwycięzców:
Kategoria: klasy II-III
I miejsce – Beata Wybraniak II a
II miejsce – Olga Lubak III a
III miejsce – Aleksandra Gawkowska II b
Kategoria: klasy IV-V
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Mateusz Krupa IV b, Mateusz Brzozowski V b
III miejsce – Igor Adamczyk V b
Kategoria: klasy VI-VII
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Weronika Lubak VI
III miejsce – Wioleta Nagórka VII
Kategoria: klasy VIII
I miejsce – Zuzanna Wyszołmierska VIII b
II miejsce – Klaudia Mocarska VIII a
III miejsce – Julia Maliszewska VIII a
Dnia 22 grudnia wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Gratulujemy!
autor: Beata Jasionowska
W dniu 21 grudnia 2022 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się Gminna Wigilia zorganizowana przez Wójta Gminy Stary Lubotyń Pana Ireneusza Gumkowskiego.
Uroczystość prowadziła p. Ewa Świątkowska, która powitała zaproszonych gości.
W nastrój świąteczny wprowadziło wszystkich przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Doroty Glińskiej. Jasełka przypomniały historię narodzin Jezusa i tułaczkę Świętej Rodziny. Gra młodych artystów, taniec małych aniołków oraz piękne kolędy i pastorałki zachwyciły widownię.
Wspaniałą oprawę muzyczną uroczystości zapewnił szkolny chór pod kierunkiem p. Urszuli Borowej i p. Elżbiety Pecko.
Świątecznego uroku dodała przepiękna scenografia przygotowana przez p. Olgę Zakrzewską, p. Beatę Jasionowską, ks. Janusza Dworakowskiego, p. Małgorzatę Tyszkę, p. Anetę Brzozowską, p. Emilię Pietryszyn i p. Natalię Suchtę.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły złożyli życzenia świąteczne wszystkim zebranym.
Życzenia świąteczne złożył Wójt Gminy Stary Lubotyń p. Ireneusz Gumkowski. Podziękował także Dyrekcji Szkoły, uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości i wprowadzenie w świąteczny nastrój.
Życzenia świąteczne złożyli także p. Krzysztof Winiarski - radny sejmiku mazowieckiego, p. Dorota Subda - przewodnicząca Rady Powiatu Ostrów Mazowiecka.
Podziękowania za możliwości rozwoju w Klubie Senior + w Starym Lubotyniu oraz życzenia świąteczne w imieniu seniorów złożyła p. Bożena Wińska.
Ksiądz Janusz Dworakowski odmówił krótką modlitwę. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.
W spotkaniu wigilijnym uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy w Starym Lubotyniu, radni gminni i sołtysi, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oraz liczni zaproszeni goście.
Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.
W dniu 21 grudnia 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły spotkali się, aby wspominać narodzenie Pana Jezusa.
Dyrektor Szkoły Bożena Zaręba złożyła życzenia świąteczne uczniom i pracownikom szkoły. Przekazała także życzenia, które napłynęły od władz gminy, władz oświatowych oraz instytucji współpracujących ze szkołą.
W nastrój świąteczny wprowadziło wszystkich przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Doroty Glińskiej. Przedstawienie przypomniało historię narodzin Jezusa, tułaczkę Świętej Rodziny, a gra młodych artystów, taniec małych aniołków oraz piękne kolędy i pastorałki zachwyciły widownię.
Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór pod kierunkiem p. Urszuli Borowej i p. Elżbiety Pecko.
Świątecznego uroku dodała przepiękna scenografia przygotowana przez p. Olgę Zakrzewską, p. Beatę Jasionowską, ks. Janusza Dworakowskiego, p. Małgorzatę Tyszkę, p. Anetę Brzozowską, p. Emilię Pietryszyn i p. Natalię Suchtę.
Życzenia świąteczne w imieniu Samorządu Uczniowskiego złożyła Katarzyna Ciulkin.
Dyrektor podziękowała uczniom za wprowadzenie w świąteczny nastrój, nauczycielom za przygotowanie przedstawienia, a Samorządowi Uczniowskiemu za przepiękne życzenia.
W czasie uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu @Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości
Dzieci z grupy 0C biorą udział w projekcie edukacyjnym "Gramy zmysłami". Głównym celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci.
Grudniowe zadanie polegało na wykonaniu sensorycznej ozdoby choinkowej. Dzieci wykonały papierowe choinki, ozdobione brokatem, cekinami, filcowymi puszkami, itd.
Przedszkolaki chętnie i z zaangażowaniem wzięły udział w zajęciach. Z niecierpliwością czekają na kolejne zadania projektowe.
autor: Magdalena Jasionek
Powered by aSc EduPage