2 kwietnia mija 16 rocznica śmierci wielkiego patrona naszej szkoły - św. Jana Pawła II.
Dziś, ze względu na pandemię, inaczej wspominamy Jego życie, pontyfikat i nauki.
Pamiętamy! Dziękujemy! Prosimy o Twoją opiekę!
2 kwietnia mija 16 rocznica śmierci wielkiego patrona naszej szkoły - św. Jana Pawła II.
Dziś, ze względu na pandemię, inaczej wspominamy Jego życie, pontyfikat i nauki.
Pamiętamy! Dziękujemy! Prosimy o Twoją opiekę!
Autyzm to odmienny sposób rozwoju człowieka. Charakteryzuje się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia oraz pewnymi schematami zachowania. Takie osoby rozwijają się inaczej, a spektrum autyzmu towarzyszy im przez całe życie. Każdy człowiek z autyzmem jest indywidualnością, jest KIMŚ WYJĄTKOWYM.
Pamiętajmy!
AUTYZM TO NIE CHOROBA!
Autyzm jest BARDZIEJ, a nie INNY!
W związku z obchodami tej wyjątkowej daty także przez naszą szkołę, zwróciliśmy się do Pani Anny Dymnej i jej Fundacji ,,Mimo Wszystko” o podzielenie się swym doświadczeniem w pracy z osobami dorosłymi dotkniętymi autyzmem i nie tylko.
Chcieliśmy podziękować za ten jakże przepiękny gest ze strony tak szanowanej aktorki, jakim jest przesłany nam filmik. Nie myśleliśmy, że uda się i że ktoś tak znany odpowie na naszą prośbę, nie mówiąc już o krótkim filmie i przepięknych słowach, które Pani Anna skierowała do naszej społeczności.
Chcemy wyrazić WIELKIE PODZIĘKOWANIA za serce, dobro i za tak piękne słowa, które płyną z tego nagrania. Przyjmujemy je z wielką serdecznością, tym bardziej, że jesteśmy placówką, w której uczą się osoby z niepełnosprawnością, w tym też z autyzmem.
Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy obejrzą ten film, wyciągną prawdziwą lekcję życia.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu #autyzmzrozumiesz
Nasi uczniowie na znak solidarności z "autystykami" założyli niebieskie stroje. Aktywnie włączyli się też w szkolne działania. Maluchy z oddziału 0C pomogły w przygotowaniu gazetki szkolnej na Dzień Świadomości Autyzmu.
Uczniowie wzięli również udział w szkolnym konkursie plastycznym "#autyzm zrozumiesz". Jury nagrodziło najciekawsze prace. A oto zwycięzcy konkursu:
- klasy 0 - III
I miejsce - Aleksander Laskowski - kl. IIIB
II miejsce - Katarzyna Ogrodnik - kl. 0B
III miejsce - Paulina Jasionowska - kl. IIIB
wyróżnienie - Alicja Żach - kl. 0C
- klasy IV - VIII
I miejsce - Paweł Tyszka - kl. VIB
II miejsce - Hubert Skarpetowski - kl. V
III miejsce - Wiktoria Kaja - kl. VIB
Gratulujemy zwycięzcom konkursu.
Koordynatorami Dnia Świadomości Autyzmu były p. Beata Jasionowska, p. Olga Zakrzewska i p. Magda Gumowska.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych poznawały tradycje świąteczne naszego regionu. W ramach rozwijania kreatywności przygotowały przepiękne pisanki, palmy i koszyczki świąteczne. Dzieci przygotowały także karty świąteczne, a życzenia złożyły Paniom Dyrektorkom.
Brawo przedszkolaki!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.
DRODZY UCZNIOWIE! DRODZY RODZICE!
Przypominamy, że informacje ze Szkoły będą przekazywane wyłącznie za pomocą dziennika elektronicznego LIBRUS, systemu zapewniającego ochronę danych. Informacje będą przekazywane odpowiednio na konta ucznia lub rodzica w dzienniku elektronicznym:
- w kl. 0 - III - na konta rodziców,
- w kl. IV - VIII - na konta uczniów - informacje dla uczniów, a na konta rodziców informacje skierowane do rodziców.
W związku z powyższym prosimy o regularne sprawdzanie wiadomości na Librusie.
Zdalne nauczanie, w tym przesyłanie prac domowych oraz materiałów na zajęcia odbywa się bez zmian - na platformie Teams.
22 marca został ogłoszony Dniem Nowych Technologii. Nasza szkoła przyłączyła się do inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.
Narzędzia TIK stały się codziennością w pracy dydaktyczno - wychowawczej. Można powiedzieć, że w czasach pandemii bez TIK nie byłoby nauki.
Poznaj 10 zasad higieny cyfrowej
Nasze przedszkolaki przygotowały przepiękne i kolorowe powitanie Wiosny. Wszyscy ubrali się w wiosenne kolorowe stroje. Przyozdobili swoją klasę wiosennymi ozdobami i przygotowali stół powitalny.dla Wiosny.
Nikt nie ma chyba wątpliwości, że Wiosna zagości szybko w tak gościnne progi.
Brawo!!!
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - zdjęcia przesłane przez uczniów w odpowiedzi na akcję Samorządu Uczniowskiego.
Dziękujemy!
Zespół Downa jest odmiennością biologiczną człowieka, którego natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21. To właśnie ona modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi.
Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną. Niewiele nas różni od NICH – tylko jeden dodatkowy, niepasujący chromosom.
Wspierając to wydarzenia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły założyli skarpetki nie do pary. Dali wyraz tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Szczególne podziękowania dla przedszkolaków i opiekunów grupy OA za przygotowanie pięknej „gazetki”. BRAWO :)
W Konkursie Piosenki Filmowej "Mikrofilm" w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej wzięly udział uczennice naszej szkoły.
Ucz. kl. IIIB Magdalena Jasionek uzyskała wyróżnienie w kategorii klas I - III.
Ucz. kl. VIIA Oliwia Gumowska zajęła III miejsce w kategorii klas VII - VIII.
Gratulujemy sukcesu!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Internetowym Konkursie Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie zorganizowanym przez ZS CKR w Starym Lubiejewie.
Dziękujemy za piękny prezent za udział w konkursie - książkę „Szkoła Podchorążych Piechoty. Zarys Historii”.
Drodzy Rodzice!
W związku z zapowiedzią wprowadzenia nowych obostrzeń sanitarnych, od poniedziałku 22 marca br. nauka uczniów w klasach 1-8 szkół podstawowych będzie się odbywała w trybie zdalnym.
W naszej szkole zajęcia będą odbywały się na platformie Teams zgodnie z planem lekcji.
Zajęcia w oddziałach przedszkolnych odbywają się w formie stacjonarnej - W SZKOLE!
Prosimy o pomoc w prawidłowej realizacji zdalnego nauczania oraz zwrócenie uwagi na systematyczny udział uczniów w zajęciach i samodzielne wykonywanie zadań przez dzieci.
Dyrekcja Szkoły
Uczniowie klas 0 - III aktywnie uczestniczyli w XIII edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to jeden z ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.
Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Do akcji włączyły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III. Uczniowie wzięli udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczyli się, jak troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli, dlaczego warto jeść owoce i warzywa. Poznali też korzyści płynące z ruchu.
Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nauczyciele i dzieci zyskali dostęp dostęp do bezpłatnych merytorycznych materiałów, które pomogły w realizacji proekologicznej edukacji.
Tydzień 1 - 15 - 19 marca
Stacjonarnie (W SZKOLE) uczą się:
Poniedziałek 15.03
- klasa IIA, klasa IIIA
Wtorek 16.03
- klasa I, klasa IIIB
Środa 17.03.
- klasa IIA, klasa IIB, klasa IIIA
Czwartek 18.03
- klasa I, klasa IIIB
Piątek
- klasa IIA, klasa IIB, klasa iIIA
Pozostałe klasy mają w tym czasie zajęcia zdalne na platformie Teams zgodnie z planem zajęć.
Nagrody dla zwycięzców konkursu "Bezpieczny internet" odebrali laureaci konkursu z klas I - III.
Zwycięskich uczniów z klas IV - VIII zapraszamy po odbiór nagród do Dyrekcji Szkoły.
Gratulujemy!
Uczniowie klasy I wzięli udział w programie edukacyjnym "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole.
Podsumowaniem programu był udział w Wielkim Teście Bezpieczeństwa, w którym uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa.
Uczniowie klasy I chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Koordynatorem programu była p. Janina Bułatowicz.
Dzieci z grup przedszkolnych 0b i 0c uczestniczyły w realizacji modułu Misiowe laboratorium „Czterech żywiołów” w ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury." Przedszkolaki wykonywały pod opieką nauczycieli eksperymenty związane z poznawanymi żywiołami.
Powered by aSc EduPage