Zapraszamy ósmoklasistów do zmierzenia się z egzaminem próbnym ósmoklasisty.
Wszystkim życzymy powodzenia.
Zapraszamy ósmoklasistów do zmierzenia się z egzaminem próbnym ósmoklasisty.
Wszystkim życzymy powodzenia.
Drodzy Rodzice!
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie w prawidłowej realizacji zdalnego nauczania:
To czas, kiedy starsi uczniowie muszą nauczyć się uczyć. Wiemy, że jest to trudny czas, ale tylko od Was i Waszych dzieci zależy, czy wykorzystają ten czas na zdobycie nowych wiadomości i umiejętności, czy tylko będą przesyłać prace wykonywane przez innych.
Jednocześnie informujemy, że nauczyciele oceniając prace będą brali pod uwagę samodzielność i zaangażowanie. W przypadku powtarzającego się niesamodzielnego wykonywania zadań, uczeń będzie musiał wykazać się wiedzą i umiejętnościami na czacie.
Drodzy Rodzice, wyręczając swoje dzieci w nauce, tak naprawdę nie pomagacie im, a szkodzicie, bo w ten sposób pogłębiać się będą tylko ich zaległości.
Zapraszamy Państwa do współpracy z nauczycielami w prawidłowej realizacji zdalnego nauczania.
Pozdrawiamy
Dyrekcja
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się,Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie,szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami,unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.
Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce,a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się,Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.
PRZYKŁADY EDUKACYJNYCH DZIAŁAŃ RODZICÓW W CODZIENNYCH CZYNNOŚCIACH – CO ROBI DZIECKO? - wskazówki MEN
nazywa części garderoby podczas ubierania i podaje nazwy produktów spożywczych/potraw podczas śniadania (10 minut),
śpiewa piosenki z rodziną podczas codziennych czynności (15 minut),
wskazuje na ludzi i miejsca podczas jazdy samochodem (15 minut),
śpiewa piosenki i ogląda książkę z obrazkami przed drzemką (10 minut),
bawi się z rodziną, podając nazwy zabawek (15 minut),
nazywa zabawki i przedmioty toaletowe podczas kąpieli (10 minut),
opowiada bajkę tacie/mamie/babci na dobranoc (10 minut).
Drodzy Rodzice, są to przykłady tylko niektórych aktywności codziennego życia, które mogą być wykorzystane w celach edukacyjnych.
Zachęcamy Państwa do współpracy z nauczycielami.
Uwaga!
Ze względu na to, że nie wszyscy uczniowie mają dostęp do komputerów i internetu w określonych godzinach, opracowaliśmy nowe zasady pracy. Zamieściliśmy nowy plan zajęć, aby uczniowie i rodzice wiedzieli, z jakich zajęć udostępniane będą materiały i zadania w danym dniu. Materiały będą się pojawiały (jak do tej pory) na stronie szkoły i na grupach klasowych.
Nowy plan uwzględnia higienę pracy uczniów przy komputerze.
Jeśli uczeń będzie miał problem z opanowaniem nowych treści na podstawie przesłanego materiału (informacji, objaśnień), to powinien skorzystać z indywidualnych konsultacji z nauczycielem, np. poprzez chat (skontaktować się bezpośrednio z nauczycielem).
Umieściliśmy informacje o o godzinach, w jakich mogą odbywać się te konsultacje, tj. w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10.00 - 16.00, a we wtorki i czwartki w godz. 13.00 - 18.00.
Mamy nadzieję, że wszyscy szybko wdrożymy się do stosowania nowych zasad pracy.
Powodzenia!
Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji.
Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice!
W załączeniu udostępniamy nowy plan zajęć na okres zdalnego nauczania. Mamy nadzieję, że pozwoli on na lepszą organizację pracy zarówno nauczycieli, jak i uczniów oraz rodziców.
Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie!
Niezwykle trudna sytuacja i ogłoszenie stanu epidemii koronawirusa w Polsce wymogło zawieszenie zajęć w szkołach i przejście na zdalne nauczanie. Zgodnie z rozporządzeniem MEN okres ten został przedłużony do 10.04.2020. Jednak od 25.03.2020 roku rozpoczynamy dalszą realizację treści podstawy programowej. Udział w zdalnym nauczaniu jest obowiązkowy. Wymaga to od nas wszystkich mobilizacji sił, nowego podejścia do edukacji, stosowania nowoczesnych technik i większego wysiłku. Z pewnością czasami pojawią się drobne problemy i utrudnienia. Mamy jednak nadzieję, że przy wzajemnym zrozumieniu i zaangażowaniu pokonamy wszelkie niedogodności. Zachęcamy Uczniów do pracy nad rozwojem własnych umiejętności i dalszego zdobywania wiedzy. Rodziców prosimy o wsparcie i współpracę w zdalnym nauczaniu Waszych dzieci.
Drodzy Uczniowie, już tęsknimy za Wami, a szkoła bez Was jest dziwna i pusta. Mamy nadzieję, że i Wy tęsknicie za szkołą.
Drodzy Rodzice!
1. Od środy 25 marca następuje zmiana planu realizacji zajęć - plan w załączeniu. Udział w zdalnym nauczaniu jest obowiązkowy .
2. Na stronie internetowej szkoły oraz na grupach MS będą udostępniane tematy zajęć wraz z zadaniami do wykonania i objaśnieniami.
3. Nauczyciele pełnią dyżury (messenger, email, telefon) w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10.00 - 16.00, a we wtorki i czwartki w godz. 13.00 - 18.00 i udzielają wyjaśnień zarówno uczniom jak i ich rodzicom. Zapraszamy do kontaktu z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych zajęć edukacyjnych.
4. Prosimy Państwa o zrozumienie w tej niezwykle trudnej sytuacji oraz o współpracę z nauczycielami i kontrolę nad wykonywaniem zadań przez uczniów oraz przesyłanie prac do oceny nauczycieli.
5. Zadania do wykonania z poszczególnych zajęć będą zamieszczane tygodniami, wraz ze wskazówkami i objaśnieniami.
6. Koordynatorem działań w grupie jest wychowawca i do niego prosimy zgłaszać ewentualne uwagi i problemy.
Drodzy Uczniowie!
1. Od środy 25 marca następuje zmiana planu realizacji zajęć - plan w załączeniu. Udział w zdalnym nauczaniu jest obowiązkowy .
2. Na stronie internetowej szkoły oraz na grupach MS będą udostępniane tematy zajęć wraz z zadaniami do wykonania i objaśnieniami.
3. Nauczyciele pełnią dyżury (messenger, email, telefon) w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10.00 - 16.00, a we wtorki i czwartki w godz. 13.00 - 18.00 i udzielają wyjaśnień zarówno uczniom jak i ich rodzicom. Zapraszamy do kontaktu z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych zajęć edukacyjnych.
4. Prosimy Was o zrozumienie i odpowiedzialność w tej niezwykle trudnej sytuacji oraz o współpracę z nauczycielami i przesyłanie prac do oceny nauczycieli.
5. Zadania do wykonania z poszczególnych zajęć będą zamieszczane tygodniami, wraz ze wskazówkami i objaśnieniami.
6. Wpisy na grupach mogą być dokonywane do godz. 20.00
7. Koordynatorem działań w grupie jest wychowawca i do niego prosimy zgłaszać ewentualne uwagi i problemy.
Życzymy wszystkim zdrowia i pozdrawiamy
Dyrekcja Szkoły
Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.
W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! – zachęcają organizatorzy ŚDZD. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.
Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.
https://www.youtube.com/watch?v=VW1I1oOW5nk
Najciekawsze prace i zdjęcia wykonane przez uczniów, to odzew na apel opiekunów Samorządu Uczniowskiego.
Brawo!
Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U
Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem. W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:
Prosimy o zapoznanie się z pismami MKO
Zapraszamy uczniów do skorzystania ze zdalnych lekcji: https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/plan-lekcji7?fbclid=IwAR1XGazcxOHa3fD1IaplJhl5MKpDTEd3Tfy6eXCeu1aFsx7qTucsiTQueME
Możecie wybrać swoją klasę, a następnie przedmiot i pogłębić swoją wiedzę z wykorzystaniem proponowanych materiałów.
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin
13.03.2020
Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:
W poradniku znaleźć można wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.
To bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także tworzenie, współtworzenie nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami, tworzenie testów sprawdzających. Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem.
Materiały dostępne na platformie są:
Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:
Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą korzystać z edytora treści, który daje możliwość tworzenia treści edukacyjnych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Warto podkreślić, że nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są zarejestrowani.
Na platformie można znaleźć także linki do materiałów edukacyjnych partnerów serwisu.
Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmami instruktażowymi, które pokazują, w jaki sposób korzystać z platformy e-podręczniki.
To portal wiedzy dla nauczycieli, który zawiera bezpłatne materiały edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Zasoby portalu są kompatybilne z tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.
Portal zawiera ok. 28 tys. pojedynczych, interaktywnych materiałów, które mogą być pomocne w realizacji treści ze wszystkich przedmiotów, na różnych poziomach edukacyjnych. Są to m.in.: scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne, filmy. Wszystkie materiały Scholarisa, bez względu na przyporządkowanie do poprzedniej lub aktualnej podstawy programowej, mogą być pomocne w pracy ucznia i nauczyciela.
Wyszukiwanie na portalu jest możliwe zarówno dla poprzedniej, jak i obecnie obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego (po wybraniu zakładki „Nowa podstawa programowa” użytkownik zostanie przeniesiony na portal.scholaris.pl). Korzystając z wyszukiwarki, można filtrować zasoby według: etapów edukacyjnych, przedmiotów, typów zasobu, słów i wyrażeń kluczowych.
Uczniowie i nauczyciele znajdą tutaj materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy, a także wspierające ich w przygotowaniach do egzaminów.
Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:
Linki do materiałów o egzaminie maturalnym:
Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą udostępnia materiały edukacyjne dla dzieci polskich uczących się za granicą w formie podręcznika internetowego „Włącz Polskę!”. Jest to zbiór zasobów edukacyjnych wykorzystywanych do tworzenia podręczników dla uczniów szkół polskich na całym świecie.
Strona internetowa www.wlaczpolske.pl, na której znajduje się podręcznik, pozwala łączyć różnorodne materiały edukacyjne, dostosowując je do wieku, poziomu znajomości języka polskiego, potrzeb czy zainteresowań. Dostępne materiały obejmują nauczanie wczesnoszkolne, język polski, wiedzę o Polsce oraz historię i geografię Polski.
Dostęp do zasobów jest otwarty (nie wymaga logowania) i nieodpłatny. Każdy użytkownik ma prawo je powielać, kopiować, dystrybuować i zapisywać w formie pliku PDF na własnym komputerze, tablecie czy smartfonie. Po zapisaniu własnej wersji podręcznika otworzenie materiałów nie wymaga dostępu do internetu. Pliki PDF można także wydrukować na dowolnej drukarce.
To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.
Strona oferuje publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Są to m.in. scenariusze lekcji, broszury informacyjne i filmy edukacyjne.
Na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.
Przystanekhistoria.pl to popularnonaukowy serwis internetowy. W przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje on ustalenia historyków współpracujących z Instytutem Pamięci Narodowej. Obecnie na portalu przystanekhistoria.pl znajduje się kilkaset artykułów popularnonaukowych poświęconych historii Polski XX wieku. Odbiorcy serwisu mogą również bezpłatnie korzystać z ponad 800 publikacji cyfrowych, w tym książek, czasopism wydawanych przez IPN, katalogów wystaw, dodatków do prasy oraz broszur okolicznościowych.
Dodatkowo na podstronach Biblioteka Cyfrowa oraz Audio/Video twórcy portalu udostępnili blisko 1000 materiałów multimedialnych. Są to m.in.: filmy dokumentalne, relacje z konferencji, spotkań autorskich oraz addycje radiowe.
Zachęcamy również do odwiedzenia europejskiej strony internetowej programu eTwinning – zakładka „Zainspiruj się”. Na tych stronach nauczyciele znajdą gotowe zestawy projektowe przetłumaczone na język polski, jak również pojedyncze zadania dla nauczycieli niemal każdej specjalności. Materiały można wykorzystać przede wszystkim do realizacji projektów eTwinning, jak również innych działań edukacyjnych. Strony to nieoceniona baza inspiracji.
To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.
Łącznie w serwisie dostępnych jest ponad 7 tysięcy plików audio i video. Wszystkie są bezpłatne i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych: komputerach stacjonarnych i przenośnych, tabletach, smartfonach.
Dodatkowo serwis udostępnia konto EDU, które jest skierowane do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Posiadacze takiego konta mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym, w tym scenariuszy lekcji. Z konta EDU skorzystają przede wszystkim nauczyciele języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, muzyki oraz prowadzący zajęcia dodatkowe np. z zakresu wiedzy o filmie lub teatrze.
Muzykoteka Szkolna to nowoczesne narzędzie wspomagające tradycyjną edukację muzyczną, które aktywizuje i stymuluje zainteresowanie muzyką. Serwis powstał na zlecenie MKiDN, a jego wydawcą jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.
W serwisie jest dostępnych blisko pół tysiąca utworów muzycznych, od barokowych oper, przez wielkie dzieła symfoniczne, aż po muzykę wokalną i eksperymentalną. Z zasobów serwisu można korzystać bez logowania lub – po zarejestrowaniu – w ramach konta nauczycielskiego lub uczniowskiego.
Biblioteka Cyfrowa ORE gromadzi i udostępnia materiały oraz publikacje opracowane w ramach działalności Ośrodka. Obecnie oferuje 960 tytułów książek i czasopism dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych problematyką oświatową.
Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji.
W Polonie można znaleźć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.
Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.
Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.”
Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”.
W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.
To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. W swoich programach realizują misję edukacyjną i dbają o poprawność językową. Programy emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom wspierają rozwój wyobraźni i kreatywności. Wspomagają także proces edukacji, odnosząc się pośrednio i bezpośrednio do programu nauczania.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Uwaga!
12 i 13 marca br. to dni, w których w naszej szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Prosimy o nieprzysyłanie do szkoły dzieci, którym mogą Państwo zapewnić opiekę.
Od 16 marca zajęcia w szkole są zawieszone, a dzieci nie przychodzą do szkoły. Rodzice są zobowiązani zapewnić opiekę nad dziećmi.
Do szkoły najprawdopodobniej wracamy 26 marca.
Rodzicu,
ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole.
Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
W dniu 09 marca 2020 roku zakończyliśmy działania związane z upamiętnieniem żołnierzy walczących o wolną Polskę z władzą komunistyczną. Młodzież klas VII i VIII obejrzała film pt. „Tajemnice historii – Żołnierze wyklęci” oraz została zapoznana z wynikami gry dydaktycznej, przeprowadzonej w dniach od 4 do 5 marca pod hasłem „Bądź niezłomny”. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem – łącznie zgłosiło się dziewięć drużyn. Uczniowie bardzo chętnie rozwiązywali rebusy, zadania i odczytywali kody QR ze wskazówkami.
Drużyny, które najszybciej i najlepiej poradziły sobie w grze to:
• Grupa VII – Patryk Lendzioszek, Igor Pękała, Piotr Dzwonkowski, Kamil Szabłowski
• Grupa VIII – Daria Bazylak, Oliwia Podbielska, Faustyna Kośnik, Aleksandra Małkowska
• Grupa V – Agata Podbielska, Amelia Kulesza, Anna Gniazdowska, Dominika Rakowiecka
Koordynatorem projektu była nauczycielka historii p. Aneta Dzieniszewska.
Dzień Kobiet miał w tym roku niecodzienną oprawę. Uczniowie przygotowani pod kierunkiem p. Krzysztofa Młynarczyka przedstawili przepiękny montaż słowno - muzyczny, ukazujący w humorystyczny sposób powstanie i rolę kobiety. Wszystkie Panie otrzymały od artystów jabłka jako nawiązanie do chwil w raju.
Nie zabrakło oczywiście życzeń złożonych wszystkim Paniom przez chłopców z Samorządu Uczniowskiego.
Pani Dyrektor podziękowała p. Krzysztofowi Młynarczykowi za przygotowanie uroczystości, artystom za wspaniały występ, chórowi szkolnemu oraz p. Małgorzacie Tyszka za oprawę muzyczną.
Pani Dyrektor podziękowała SU za życzenia.
Następnie nagrody otrzymali zwyciezcy etapu szkolnego konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz":
- klasy 0 - III
I miejsce - Jakub Legacki
II miejsce - Natalia Malicka
III miejsce - Zofia Grądzka
- Paulina Mikołajczyk
- klasy IV - VII
I miejsce - Zofia Kazimierczyk
II miejsce - Natalia Adamczyk
III miejsce - Amelia Żach
- Paulina Gawkowska
Nagrody otrzymali również zwycięzcy etapu szkolnego konkursu plastycznego "Jan Paweł II papieżem wszystkich ludzi":
- klasy I - III
I miejsce - Weronika Lubak
II miejsce - Bartosz Gawkowski
III miejsce - Paulina Jasionowska
- klasy IV - VIII
I miejsce - Julia Zaręba
II miejsce - Natalia Adamczyk
III miejsce - Wiktoria Kaczmarczyk
wyróżnienie - Dominika Kulesza
- Natalia Brzozowska
Pani Dyrektor pogratulowała zwycięzcom konkursów.
Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych. Nauczycielka historii p. Aneta Dzieniszewska przygotowała gazetkę tematyczną. Szkolna bibliotekarka p. Mariola Żyłowska przygotowała wystawę książek "Żołnierze wyklęci w literaturze".
Ponadto na zainteresowanych uczniów przez cały tydzień - od 02 do 06 marca czekają ciekawe gry dydaktyczne związane z bohaterami walk o niezawisłość - Żołnierzami Wyklętymi (grupy chętnych uczniów z klas VII VIII będą rozwiązywać zadania schowane w różnych miejscach budynku szkolnego, wykorzystując bazę wiedzy i odczytując kody QR).
W dniu 06 marca 2020 roku nastąpi podsumowanie obchodów i ogłoszenie zwycięzców gier oraz wspólne oglądanie filmu o żołnierzach niezłomnych.
Członkowie koła chemicznego prowadzonego przez p. Ewę Jasionowską poznali praktyczne zastosowanie chemii. Tym razem uczennice przygotowywały produkty kosmetyczne na własne potrzeby.
Powered by aSc EduPage