• 2022/2023

•

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu otrzymała dofinansowanie z programu "Laboratoria Przyszłości" w wysokości 77 700,00  złotych . Uzyskane środki przeznaczono przede wszystkim na rozwój technologii IT, dzięki temu wzbogacono wyposażenie pracowni informatycznej w drukarkę 3D, mikrokontrolery, lutownicę oraz roboty Abilix. Ponadto zakupiono oprogramowanie z bogatą bazą modeli 3D, które będzie mogło być wykorzystywane na różnych zajęciach edukacyjnych i  pozalekcyjnych Zakupione klocki konstrukcyjne LEGO będą wykorzystywane  do nauki kodowania oraz konstruowania modeli. Zakupiono  także nowoczesny teleskop, który będzie wykorzystywany na potrzeby zajęć edukacyjnych z geografii oraz zajęć pozalekcyjnych, mających na celu rozwój zainteresowań astronomicznych. Zakupiono również nagłośnienie razem ze sprzętem do nagrywania i fotografowania, dzięki temu uczniowie będą mieli możliwość rozwijać pasje artystyczne: wokalne, plastyczne czy fotograficzne. Uczniowie i nauczyciele będą mogli korzystać z nowego aparatu fotograficznego  czy oświetlenia w postaci softboxów .

Powołano koordynatora programu "Laboratoria Przyszłości - p. Ewę Jasionowską

Wykorzystanie aparatu fotograficznego wraz z osprzętem na zajęciach koła informatyczno - filmowego.

Wykorzystanie zestawów klocków LEGO na zajęciach informatycznych.

Wykorzystanie Mozabooka na zajęciach biologii.

Wykorzystanie drukarki 3D na zajęciach informatyki i koła informatycznego.

Wykorzystanie pomocy dydakktycznych na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej.

Na wszystkich szkolnych imprezach i wydarzeniach wykorzystywano aparat forograficzny oraz sprzęt nagłośnieniowy.

Wykorzystywanie pomocy dydaktycznych na zjęciach edukacji informatycznej

Wykorzystanie drukarki 3D do przygotowania dekoracji oraz pomocy dydaktycznych.

Wykorzystanie aparatu fotograficznego wraz z osprzetem na zajęciach koła fotograficzno - filmowego.

Wykorzystanie Mozabooka na lekcjach historii.

Wykorzystanie pomocy dydaktycznych na zajęciach doradztwa zawodowego.

Warszaty z Mobilnymi Laboratoriami Przyszłości.

Wykorzystanie robotów i drukarki 3D na zajęciach informatycznych.

Udział w realizacji projektu edukacyjnego "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki"

Realizacja kursu "Internetowa szkoła słonia Spacjusza".

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

Wykorzystanie robotów oraz zestawów klocków LEGO na zajęciach robotycznych.

Drukowanie wiosennych dekoracji na drukarce 3D.

Wykorzystanie sprzętu fotograficznego oraz oprogramowania na zajęciach koła fotograficzno - filmowego.

Zajęcia z robotyki z wykorzystaniem robotów i zestawów klocków LEGO.

Wykorzystanie drukarki 3D na zajęciach informatycznych.

Projektowanie i programowanie robotów na zajęciach informatycznych.