• Gra terenowa "Uratuj Ziemię"
          • Gra terenowa "Uratuj Ziemię"

          • Uczniowie klasy 3a i 3b, kontynuując obchody Dnia Ziemi, wzięli udział w grze terenowej " Uratuj Ziemię".

            Po raz kolejny wykazali się spostrzegawczością, logicznym myśleniem, umiejętnością czytania ze zrozumieniem, a także udowodnili, że świetnie współpracują w grupie rówieśniczej.

            Zabawa była również okazją do powtórzenia wiadomości dotyczących dbania o naszą planetę. Trzecioklasiści wzorowo wykonali wyznaczone im zadania, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gra poszerzyła wiedzę uczniów na temat ekologii i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

            Autorzy: Aneta Brzozowska, Izabela Jakacka

             

        • "My Easter Lapbook"
          • "My Easter Lapbook"

          • W dniu 24 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "My Easter Lapbook". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie lapbooka ze słownictwem o tematyce Świąt Wielkanocnych obchodzonych w Polsce i/lub w Wielkiej Brytanii.

            Jury wyłoniło zwycięzców:

            - w  kategorii klas I:

            I miejsce - Wiktoria Wagner

            II miejsce - Agata Milewska

            III miejsce - Natalia Konopka

            - w kategorii klas II -III :

            I miejsce - Maria Wróblewska

            II miejsce - Miłosz Zadroga

            III miejsce - Aleksandra Gawkowska

            Gratulujemy zwycięzcom!!!

            Autor: Małgorzata Jasionek

        • "Akademia Bezpiecznego Puchatka"
          • "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

          • Uczniowie klas IA oraz IB z wielkim zaangażowaniem zrealizowali zadania związane z udziałem w programie "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Wzięli aktywny udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze, w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami.

        • Światowy Dzień Języka Angielskiego
          • Światowy Dzień Języka Angielskiego

          • W dniu 23 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Języka Angielskiego. Nie bez powodu wybrano tę datę, gdyż tego dnia urodził się i zmarł wybitny narodowy angielski poeta William Szekspir.

            Język angielski jest najbardziej rozpowszechnionym językiem urzędowym świata. Posługuje się nim ok. 2 mld ludzi na całym świecie.

            W naszej szkole nauczyciele języka angielskiego z tej okazji przygotowali tematyczna gazetkę z ciekawostkami i ważnymi informacjami o Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych.

            Na podstawie wiadomości i ukrytych na niej zagadek stworzony został quiz w dwóch kategoriach dla klas IV-VI oraz klas VII-VIII. Po rozwiązaniu testu i ogłoszeniu wyników uczniowie zostali zaproszeni na angielski poczęstunek przy herbatce.

            Uczniowie klas młodszych wzięli udział w pogadance o historii języka angielskiego oraz o pochodzeniu flag brytyjskiej i amerykańskiej. Dzień zakończyli na wspólnym kolorowaniu flag.

            Autor: Małgorzata Jasionek

        • „Popisz się talentem”
          • „Popisz się talentem”

          • Uczeń klasy 8a, Jakub Szyszkowski, wziął udział w 8. edycji konkursu literackiego „Popisz się talentem”, organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Jego zadaniem było opisanie przygody w świecie emotikonów. Główną nagrodą jest opublikowanie tekstu w pięknie zilustrowanej książce. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 17 maja. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

             

            Beata Jasionowska

        • Dzień Ziemi - Sprzątamy Dla Polski
          • Dzień Ziemi - Sprzątamy Dla Polski

          • Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Jak co roku przyświeca mu hasło przewodnie. Tym razem jest to: „Planeta kontra plastik”. 

            Dziś, w obliczu kryzysu klimatycznego i zagrażających nam migracji za wodą pitną, jego znaczenie jest jeszcze ważniejsze niż zwykle. Jak obchodzimy Dzień Ziemi i co każdy z nas może zrobić dla błękitnej planety, by dołożyć swoją cegiełkę w ochronie środowiska?

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi każdy z nas powinien zadać sobie pytanie, czy może zrobić coś więcej, by chronić środowisko naturalne. Wystarczy, byśmy zwracali baczniejszą uwagę na swoje codzienne przyzwyczajenia. Segregowanie śmieci, chodzenie pieszo zamiast jazdy samochodem, naprawianie zużytych sprzętów AGD i urządzeń elektrycznych. Te czynności, mogą pomóc chronić środowisko naturalne i nie generują dużego wysiłku.

            Niech każdy podejmie działania na miarę swoich możliwości dla wspólnego dobra – naszej planety Ziemi.

            Uczniowie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu wzięli aktywny udział w akcji #SprzątamyDlaPolski, porządkując teren Starego Lubotynia. W akcji sprzątania wzięło udział ok. 360 uczniów oraz ponad 30 nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie zebrali ponad 40 worków śmieci. Dzięki takim działaniom nasza planeta staje się czystsza i piękniejsza, a dzieci nabywają nawyku dbałości o środowisko naturalne.

            Koordynatorem akcji była pani Joanna Małysiak.

            Ponadto na szkolnym korytarzu stanęła gazetka tematyczna związana z obchodami Dnia Ziemi, a pani Karolina Gregorek przygotowała quizy edukacyjne o tematyce ekologicznej.

            Opracowała: Joanna Małysiak.

        • Spotkanie z ojcem Jarosławem
          • Spotkanie z ojcem Jarosławem

          • W dniu 22 kwietnia gościliśmy w naszej szkole franciszkanina ojca Jarosława Bartkiewicza, absolwenta naszej szkoły.

            Ojciec Jarosław opowiedział uczniom o swojej posłudze kapłańskiej w Bułgarii. Chętnie odpowiadał na pytania uczniów o drogę do kapłaństwa oraz o życiu z dala od ojczyzny.

            Pani dyrektor podziękowała ojcu Jarosławowi za odwiedziny i spotkanie z młodzieżą.

        • "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki"
          • "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki"

          • Uczniowie klasy VB pod kierunkiem p. Bożeny Zaręby wzięli aktywny udział w realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki". Z powodzeniem i wielkim zaangażowaniem wykonali wszystkie zadania projektowe, wykazując się umiejętnością zastosowania technologii informacyjnej w edukacji oraz wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Udział w projekcie przyczynił się do podniesienia kompetencji cyfrowych uczniów.

        • Goście z Ekonomika
          • Goście z Ekonomika

          • 19 kwietnia, w naszej szkole, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Maz. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII oraz VIII. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia oraz warunkami przyjęcia do różnych typów szkół ponadpodstawowych.

            Goście z "Ekonomika" zaprezentowali ofertę kształcenia na rok szkolny 2024/2025 oraz przedstawili organizację nauki na poszczególnych kierunkach i zachęcali do podjęcia nauki w tej placówce.

            Dziękujemy za świetne spotkanie.

        • Szkolna dyskoteka z DJ Danielem Wojszem
          • Szkolna dyskoteka z DJ Danielem Wojszem

          • Dnia 18.04.2024r w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przez SU. DJ Daniel Wojsz rozgrzał atmosferę energicznymi utworami oraz świetnymi grami i konkursami. Wszyscy uczniowie fantastycznie się bawili, tańcząc i śpiewając razem. Na parkiecie nie brakowało radości i pozytywnej energii. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w dyskotece szkolnej i wspaniałą zabawę.

            Autor: Przewodniczący SU Jakub Szyszkowski

        • Koncert dla jubilatów
          • Koncert dla jubilatów

          • Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Małgorzaty Tyszki przygotowali mini koncert dla jubilatów, którzy obchodzili złote gody w Urzędzie Gminy w Starym Lubotyniu.

        • Lekcja muzyki w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
          • Lekcja muzyki w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

          • W dniu 17 kwietnia 2024r. uczniowie uczęszczający na zajęcia chóru wraz z p. Małgorzatą Tyszką, p. Magdą Gumowską oraz p. Małgorzatą Wajszczyk udali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na audycję muzyczną „Gdzie tuba nie może, tam trąbkę pośle”. Mieli okazję do odkrycia tajemnic muzyki klasycznej podczas tego wyjątkowego wydarzenia, które nie tylko uczyło o instrumentach i historii muzyki, ale także angażowało wszystkich do dobrej zabawy.

            To fascynujące spotkanie zostało przygotowywane przez profesjonalnych muzyków orkiestrowych, którzy przekazali swoją wiedzę w przystępny sposób, angażując wszystkich do działania.

            Wszyscy uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni z myślą, że jeszcze nie raz odwiedzą Operę i Filharmonię Podlaską w Białymstoku.

            Autor: Małgorzata Tyszka

        • Wycieczka klas szóstych do Ostrołęki
          • Wycieczka klas szóstych do Ostrołęki

          • 16 kwietnia uczniowie klas VIA i VIB pod opieką pań: Doroty Glińskiej, Małgorzaty Wajszczyk i Małgorzaty Kowalczyk pojechali na wycieczkę do Ostrołęki.

            Głównym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Była to wspaniała lekcja trudnej historii żołnierzy powojennego podziemia antykomunistycznego przedstawiona jednak w nowoczesny, multimedialny i przede wszystkim trafiający do młodzieży sposób. Szóstoklasiści z zainteresowaniem słuchali przewodnika opowiadającego, jak trudne wybory stały przed żołnierzami i społeczeństwem niegodzącym się na narzucane siłą komunistyczne reguły.

            Uczniowie mogli też spróbować swoich sił na wirtualnej strzelnicy cyfrowej, jednej z atrakcji Muzeum. Rywalizowali ze sobą, mając do dyspozycji repliki broni długiej i krótkiej o identycznych parametrach co oryginały.

            Wycieczka do Ostrołęki zakończyła się dobrą zabawą w kręgielni ”Łubudubu”. Gra okazała się niezwykle wciągająca, a dzieci świetnie radziły sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Pobyt w kręgielni dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej.

            Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni. Mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę historyczną, a także wspólnie się bawić.

            Autor: Małgorzata Wajszczyk

        • Janek laureatem konkursu historycznego
          • Janek laureatem konkursu historycznego

          • Janek Zaorski, uczeń klasy VIII naszej szkoły, został laureatem etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego, organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

            Gratulujemy sukcesu i ogromnej wiedzy historycznej!

        • Dni otwarte w ZS nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
          • Dni otwarte w ZS nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

          • W dniu 12 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą p. Anną Klec oraz p. Anetą Dzieniszewską odwiedzili Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

            Na dniach otwartych młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą i bazą dydaktyczną szkoły.

            Uczniowie obejrzeli m. in. pracownie informatyczne, pracownię fryzjerską, pracownię logistyczną, pracownię Centrum Kształcenia Praktycznego – bogato wyposażone w sprzęt oraz wiele innych ciekawych miejsc.

            Bardzo dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

            Autor: Anna Klec

        • Kolejny sukces Emilki
          • Kolejny sukces Emilki

          • Emilka Gumowska, uczennica klasy IB, zdobyła złoty medal w zawodach karate w czeskiej Ostrawie. To już kolejny wielki sukces Emilki na arenie międzynarodowej.

            Gratulujemy sukcesu Emilce, rodzicom i trenerom!

        • "Wiwat sport! Wiwat ruch! W zdrowym ciele, zdrowy duch!"
          • "Wiwat sport! Wiwat ruch! W zdrowym ciele, zdrowy duch!"

          • 11 kwietnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie promujące zdrowy styl życia w ramach programu "Żyj Dobrze" w wykonaniu uczniów klasy 2b. Uczestnicy obejrzeli krótki skecz pod tytułem "Godzina duchów" zachęcający do aktywności fizycznej. Potem dziewczęta wykonały układ taneczny z pomponami. Na koniec wszyscy mieli możliwość poćwiczyć razem z aktorami, w końcu hasło wydarzenia to: "Wiwat sport! Wiwat ruch! W zdrowym ciele, zdrowy duch!"

            Autor: Olga Narewska

        • Edukacyjne opowieści
          • Edukacyjne opowieści

          • 10.04.2024 dzieci z grupy 0B i 0C odwiedzili niecodzienni goście. Byli to rodzice Marcelinki oraz zaproszeni specjaliści żywienia zwierząt z firmy @De Heus Polska.

            Państwo Łaskarzewscy opowiedzieli przedszkolakom o tym, kto to jest przedsiębiorca i jak prowadzić własną firmę,

            Goście z firmy @De Heus Polska w ciekawy sposób przedstawili wiadomości o zwierzętach hodowlanych. Dzieci mogły zobaczyć pasze, którymi żywią się krowy, świnie i kury. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały filmy edukacyjne oraz z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach praktycznych. Zabawy, quizy i eksperymenty na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

            Dziękujemy za odwiedziny oraz wspaniałe opowieści i zabawy!

            Zajęcia były prowadzone w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Przedszkolny punkt doradztwa zawodowego.

            Autorki: Paulina Kośnik, Magdalena Jasionek.

        • Goście z SANEPID-u
          • Goście z SANEPID-u

          • Wczoraj w naszej szkole gościliśmy Panie Katarzynę Wilczewską oraz Delfinę Kołakowską z Powiatowej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Ostrowi Maz.

            Spotkanie z młodzieżą związane było z realizacją programu profilaktycznego „Żyj dobrze”, który służy uświadomieniu i przypomnieniu o tym, że mamy wpływ na nasze zdrowie poprzez codzienne decyzje. Panie w bardzo ciekawy sposób zrealizowały zajęcia o negatywnym wpływie napojów energetyzujących na zdrowie człowieka oraz sposobach radzenia sobie ze stresem.

            Uczniowie klas VIa, VIb i VII aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach relaksacyjnych i wybierali pozytywne metody radzenia sobie z negatywnymi emocjami.

            Bardzo dziękujemy za cenne wskazówki oraz pomoc i współpracę w realizacji programu.

            Autor: Aneta Dzieniszewska