• Konkurs plastyczny "Stop uzależnieniom - narkotykom, dopalaczom, alkoholowi i papierosom , mówię NIE!"  rozstrzygnięty
          • Konkurs plastyczny "Stop uzależnieniom - narkotykom, dopalaczom, alkoholowi i papierosom , mówię NIE!" rozstrzygnięty

          • Konkurs plastyczny "Stop uzależnieniom - narkotykom, dopalaczom, alkoholowi i papierosom , mówię NIE!" został rozstrzygnięty.

            Na konkurs wpłynęło 49 bardzo ciekawych prac plastycznych, więc jury miało trudne zadanie przy wyborze laureatów. Pod uwagę brano zgodność z tematem, kreatywność, estetykę i samodzielność wykonania pracy.

            Jury w składzie: Bożena Zaręba, Ewa Jasionowska, Joanna Laszuk, Beata Jasionowska, Olga Zakrzewska wyłoniło zwycięzców.

            Oto laureaci konkursu:

            - kategoria: oddziały przedszkolne:

            I miejsce - Lena Podbielska - grupa 0C

                           - Oliwia Tyszka - grupa 0C

                           - Kinga Laskowska - grupa 0D

            - kategoria: klasy I - III

            I miejsce - Kamil Trzaska - klasa IA

                           - Aleksander Żyłowski - klasa IB

            II miejsce - Szymon Kacprzyk - klasa III

                            - Antonina Pietryszyn - klasa IA

            III miejsce - Alan Podbielski - klasa III

                             - Igor Kot - klasa IIB

                             - Wiktoria Sutkowska - klasa IB

            - kategoria: klasy IV - VIII

            I miejsce: - Aleksander Laskowski - klasa VB

                            - Igor Adamczyk - klasa VB

            II miejsce - Maja Stawierej - klasa VI

                           - Anna Podbielska - klasa IVA

            III miejsce - Fabian Urbanik - klasa VII

                            - Zofia Grądzka - klasa IVB.

            Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i przygotowanie przepięknych prac.

            O terminie wręczenia nagród poinformujemy w najbliższym czasie.

        • Szkolny Klub Sportowy
          • Szkolny Klub Sportowy

          • Uczniowie w ramach programu Szkolny Klub Sportowy uczestniczą w zajęciach sportowo - rekreacyjnych, prowadzonych przez pana Krzysztofa Młynarczyka.

            Udział w zajęciach sportowych to nie tylko ciekawa forma spędzania czasu wolnego, dbania o własną kondycję fizyczną, ale także okazja do integracji uczniów i promowania aktywnego stylu życia.

            Uczniowie ćwiczą swoje umiejętności z różnych dyscyplin sportowych. W ostatnim okresie tematem przewodnim była koszykówka.

            Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.

        • "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki"
          • "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki"

          • Uczniowie klasy IIB pod opieką pani Olgi Zakrzewskiej biorą aktywny udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki" zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce.

            Uczniowie rozpoczęli realizację zadań z I modułu.

            Najpierw wybrali się na wirtualną wycieczkę do Łazienek Królewskich w Warszawie, a potem rysowali dary jesieni w programie Paint.

            Następnie wybrali zwierzątko, które kojarzyło im się z jesienią - jeża i wydrukowali je na drukarce 3D, zakupionej w ramach programu @LaboratoriaPrzyszłości.. W internecie uczniowie wyszukiwali informacji o tym, jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Zgodnie stwierdzili, że wszystkie informacje trzeba weryfikować, bo nie zawsze są prawdziwe.

            Uczniowie otrzymali w prezencie za ukończone zadanie jeżykowe zakładki do książek, wydrukowane w drukarce 3D.

            Zadania bardzo podobały się uczniom, którzy już przygotowują się do realizacji następnych.

            #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Nasza szkoła włączyła się do akcji edukacyjnej „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” obchodzonej w tym roku 7 października.

            Celem tego wydarzenia jest propagowanie nauki matematyki oraz przypomnienie tabliczki mnożenia w formie zabawy. W wyniku I etapu konkursu wyłoniono 10 „Ekspertów Tabliczki Mnożenia” z kl. 4-8. Byli to uczniowie, którzy najszybciej i bezbłędnie rozwiązali 2 minutowy test z tabliczki mnożenia.

            W II etapie konkursu uczniowie rozwiązywali zespołowo zadania matematyczne w formie interaktywnej. Zmagania zakończyły się wygraną jednej z drużyn.

            Uczniom gratulujemy!

            Akcję zorganizowały nauczycielki matematyki Anna Klec i Elżbieta Pecko.

            Pani wicedyrektor Ewa Jasionowska wręczyła słodki upominek wszystkim uczniom etapu II.

             

            autor: Elżbieta Pecko

        • Code Week
          • Code Week

          • Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem pana Krzysztofa Młynarczyka, uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania(Code Week). W ramach tego projektu, uczniowie programowali roboty Abilix Krypton, zakupione w ramach programu @LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

            #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

            Autor: Krzysztof Młynarczyk

            Uczniowie w czasie zajęć komputerowych programują roboty Abilix.

        • Spotkanie przedszkolaków z policjantami
          • Spotkanie przedszkolaków z policjantami

          • W dniu 24 października 2022 r. goście z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Maz. sierż. szt. Emilia Podbielska oraz st. asp. Marek Morawski odwiedzili dzieci z oddziałów przedszkolnych. Spotkania rozpoczęły pogadanki na temat bezpieczeństwa. Następnie dzieci ćwiczyły swoje praktyczne umiejętności w czasie warsztatów przechodzenia przez jezdnię.

            Dziękujemy za wspaniałą lekcję bezpieczeństwa.

        • Z profilaktyką na co dzień
          • Z profilaktyką na co dzień

          • W dniu 21 października 2022 roku gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru "Maska" w Krakowie z przedstawieniami profilaktyczno - edukacyjnymi..

            Uczniowie klas 0 - III z wielkim zaciekawieniem obejrzeli spektakl profilaktyczno - edukacyjny "Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce", promujący zasady zdrowego żywienia. Natomiast uczniowie klas IV - VIII wzięli aktywny udział w spektaklu "Nick Wiktoria" poruszającym problem uzależnień, w tym także uzależnień od alkoholu oraz internetu.

            Udział w spektaklach związany jest z realizacją zadań z programu wychowawczo - profilaktycznego szkoły oraz promowaniem zdrowego stylu życia.

            Dziękujemy Urzędowi Gminy w Starym Lubotyniu za sfinansowanie kosztów spektaklu.

        • Indywidualne biegi przełajowe w Ostrowi Maz.
          • Indywidualne biegi przełajowe w Ostrowi Maz.

          • 23 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu wzięli udział w indywidualnych biegach przełajowych szczebla powiatowego. Naszą szkołę reprezentowało 27 zawodników. Najlepszy wynik, 4 miejsce, uzyskała Magdalena Sachmata.

            Dla wszystkich uczestników należą się brawa za start i ukończenie biegu.

            Autor: Krzysztof Młynarczyk

        • Wykorzystanie pomocy z programu @LaboratoriaPrzyszłości
          • Wykorzystanie pomocy z programu @LaboratoriaPrzyszłości

          • #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

            #LaboratoriaPrzyszłościwpraktyce

            Dzięki teleskopowi zakupionemu w ramach programu @LaboratoriaPrzyszlości uczniowie mogą oderwać się od rzeczywistości, popatrzeć w niebo i pomarzyć, a przy tym mogą rozwijać swoją wiedzę z astronomii.

            Lekcja fizyki z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu @Laboratoria Przyszłości. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych pomocy nawet trudne tematy stają się łatwiejsze.

            Uczniowie klasy VI na lekcji geografii zgłębiają tajniki wszechświata. Poznają Ziemię i inne planety w Układzie Słonecznym, wykorzystując przy tym pomoce zakupione w ramach programu @Laboratoria Przyszłości., które ułatwiają naukę i uatrakcyjniają zajęcia.

            Pierwsze kroki w programowaniu już za nami. Scratch zafascynował nawet uczniów klas młodszych, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w podstawy programowania.

            W naszej szkole z powodzeniem wykorzystywany jest sprzęt zakupiony w ramach programu @LaboratoriaPrzyszłości. W ramach zajęć koła informatycznego uczymy się podstaw programowania.

            Dużym zainteresowaniem uczniów cieszy się także drukarka 3D. Na razie wykorzystujemy bazę modeli 3D, ale powoli wdrażamy się również do projektowania własnych modeli.

            A oto efekty pracy z drukarką 3D.

            Pierwsze dzieła naszych uczniów na zajęciach z robotyki z wykorzystaniem robotów Abilix zakupionych w ramach programu @Laboratoria Przyszłości. Było super!

            Program Mozabook z powodzeniem wykorzystywany jest także na lekcjach języka polskiego i muzyki. Poznawanie lektur szkolnych z wykorzystaniem modeli 3D jest wspaniałe, gdyż razem z bohaterami można znaleźć się w pieknym literackim świecie. A i poznawanie instrumentów też jest łtwiejsze. Można zajrzeć do jego "duszy" i poczuć jego brzmienie.

            ​​​​​​​

            Lekcje biologii też stały się o wiele ciekawsze, dzięki wykorzystaniu modeli 3D. Uczniowie zapoznali się z budową szkieletu człowieka, a następnie utrwalali swoje wiadomości wykorzystując program Mozabook: budowa czaszki, kręgosłupa, kończyna górna i dolna. Trudne tematy z genetyki też stały się łatwiejsze. Uczniowie chętnie korzystali z gier edukacyjnych.

        • Konkurs pięknego czytania
          • Konkurs pięknego czytania

          • 20 X 2022r. odbył się Konkurs pięknego czytania zorganizowany przez bibliotekę szkolną przy współpracy z paniami: Anetą Brzozowską, Małgorzatą Kowalczyk i Magdą Gumowską.

            W konkursie brali udział uczniowie klas II-III.

            Wydarzenie miało na celu zachęcenie uczniów do doskonalenia techniki czytania, rozwijania zainteresowań czytelniczych i oswajania uczniów z wystąpieniami publicznymi, które są istotną umiejętnością w życiu codziennym.

            Uczniowie czytali wiersze o tematyce jesiennej.

            Jury w składzie: Dorota Jaroszewska, Małgorzata Kowalczyk i Magdą Gumowska wyłoniło zwycięzców:

            I miejsce - Beata Wybraniak - kl. llA

            Il miejsce - Alan Podbielski - kl. III

            III miejsce - Amelia Michalak kl. IlB

            Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy. Pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie.

            Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom konkursu oraz zaprosili chętnych uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu, które będą odbywały się co dwa miesiące.

            Do zobaczenia w grudniu.

            autor: Mariola Żyłowska

        • Mecz towarzyski piłki siatkowej
          • Mecz towarzyski piłki siatkowej

          • Dziewczęta z naszej szkoły rozegrały towarzyski mecz siatkówki z drużyną ze szkoły nr 2 w Małkini.

            Zawody odbyły się w  naszej szkole w miłej atmosferze. Mecz zakończył się remisem ze wskazaniem na zespół z Małkini.

            Nasze siatkarki zostały zaproszone na rewanż do Małkini.

            Autor: Krzysztof Młynarczyk

        • Zajęcia koła fotograficzno - filmowego
          • Zajęcia koła fotograficzno - filmowego

          • #LaboratoriaPrzyszlosci

            #LaboratoriaPrzyszłości

             

            Miesiąc październik uczestnikom Koła fotograficzno – filmowego mija pod hasłem zgłębiania podstawowych zasad dobrej fotografii. Dzięki wyposażeniu szkoły w sprzęt w ramach Programu @LaboratoriaPrzyszłości, uczniowie poznali zasadę trójpodziału kadru i mogli zastosować ją w praktyce. Oprócz jesiennej przyrody, która zachęca do utrwalenia na długo, pojawiły się pierwsze fotografie żywych modeli i modelek. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. W tym miesiącu nauczyliśmy się również metody ożywiania zdjęć, przy pomocy aplikacji. Niektórym uczniom udało się stworzyć, w taki sposób, pierwsze animowane filmy.

            autor: Aneta Dzieniszewska

        • Młodzi chemicy w akcji
          • Młodzi chemicy w akcji

          • Chemia to nie tylko nudne wzory, reakcje i obliczenia. Uczniowie naszej szkoły należący do koła chemicznego przeprowadzali doświadczenia chemiczne, dzięki którym poznali nowe oblicze chemii. Podczas zajęć wykonywali zapachowe mydełka, ekologiczne, musujące kule do kąpieli oraz poznawali zasady chromatografii, wydzielając barwniki z jesiennych liści.

            Naszym młodym chemikom życzymy zapału do dalszej pracy i rozwijania własnych zainteresowań!

            autor: Natalia Świerżewska - Jasińska

        • "Tydzień bajek dla przedszkoli"
          • "Tydzień bajek dla przedszkoli"

          • W dniu 13 października Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło swoją tygodniową przygodę w akcji "Tydzień bajek dla przedszkoli".

            Wolontariusze chętnie odwiedzali oddziały przedszkolne i czytali przedszkolakom przeróżne bajki. Każdego dnia dzieci miały możliwość wysłuchania innej opowieści i przeniesienia się w jej magiczny świat. Poznawały kultowe postacie z polskich bajek. Bohaterowie bajek i baśni wywoływali mnóstwo uśmiechu i ciekawości na twarzach dzieci.

            Tydzień z bajkami przyniósł dużo nowych wiadomości oraz wiele radości zarówno dla przedszkolaków jak i samych wolontariuszy.

            autor: Małgorzata Jasionek

        • Ślubowanie pierwszoklasistów
          • Ślubowanie pierwszoklasistów

          • W dniu 18 października 2022r. odbyło się uroczyste  ślubowanie pierwszoklasistów i przyjęcie ich w poczet braci uczniowskiej naszej szkoły. 

            Uroczystość rozpoczęło  wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Dyrektor szkoły Bożena Zaręba powitała   zaproszonych gości, w tym zastępcę wójta gminy Stary Lubotyń   pana Grzegorza Jasionowskiego oraz rodziców pierwszoklasistów.

            W imieniu rodziców uczniów klas pierwszych, dyrekcję i gości powitała pani Agnieszka Żyłowska. Złożyła też życzenia pierwszakom.

            Następnie uczniowie klasy pierwszej przy udziale koleżanki z Samorządu Uczniowskiego przedstawili montaż słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń pani Danieli Sobieskiej, pani Doroty Jaroszewskiej i pani Karoliny Gregorek. Swój występ rozpoczęli przepięknym polonezem, który zachwycił widownię. Nie zabrakło też wierszy i piosenek.

            Pani dyrektor pogratulowała pierwszakom wspaniałego występu i życzyła wielu sukcesów w cudownej podróży do świata nauki.

            Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Zastępca wójta gminy pan Grzegorz Jasionowski złożył życzenia pierwszoklasistom. a następnie wraz z paniami dyrektorkami dokonał pasowania pierwszaków na uczniów. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali  pamiątkowe dyplomy i prezenty ufundowane przez władze gminy oraz złote medale i upominki ufundowane przez rodziców. 

            Życzenia pierwszoklasistom złożyła też przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Laskowska. 

            Dyrektor podziękowała pierwszoklasistom za wspaniały występ, paniom wychowawczyniom za przygotowanie uroczystości i przepięknej scenografii,  a rodzicom za udział w spotkaniu, zapraszając ich do stałej współpracy ze szkołą.

        • Drukarka 3D już działa
          • Drukarka 3D już działa

          • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

            W naszej szkole z powodzeniem wykorzystywany jest sprzęt zakupiony w ramach programu @LaboratoriaPrzyszłości. W ramach zajęć koła informatycznego uczymy się podstaw programowania.

            Dużym zainteresowaniem uczniów cieszy się także drukarka 3D. Na razie wykorzystujemy bazę modeli 3D, ale powoli wdrażamy się również do projektowania własnych modeli.

            A oto efekty pracy z drukarką 3D.

        • Wykorzystanie Mozabooka
          • Wykorzystanie Mozabooka

          • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

            W czasie zajęć edukacyjnych i pozalekcyjnych z powodzeniem wykorzystywane są pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu @Laboratoria Przyszłości. Dużym zainteresowaniem cieszy się oprogramowanie Mozabook, w tym modele 3D, które są wykorzystywane na różnych zajęciach edukacyjnych i pozalekcyjnych. Przyczyniają się one nie tylko do uatrakcyjnienia zajęć ale także do łatwiejszego opanowania trudniejszych zagadnień przez uczniów.

            W czasie lekcji biologii uczniowie zapoznali się z budową szkieletu człowieka, a następnie utrwalali swoje wiadomości wykorzystując modele 3D: budowa czaszki, kręgosłupa, kończyna górna i dolna. Chętnie korzystali z gier polegających na dopasowaniu poszczególnych kości do szkieletu.

        • Zajęcia taneczne
          • Zajęcia taneczne

          • Zajęcia taneczne cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy pod czujnym okiem pani Kingi szlifują swoje umiejętności taneczne.

            Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych i są nie tylko ciekawą formą spędzania czasu wolnego. Przyczyniają się do promowania zdrowego i aktywnego stylu życia oraz rozwijania wrażliwości artystycznej wśród uczniów naszej szkoły.

            Brawo WY!!!

        • Dzień Papieski
          • Dzień Papieski

          • W dniu 16 października 2022 r. w całej Polsce, już po raz 22 obchodzony był Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły, która nosi zaszczytne imię Jana Pawła II - Papieża Polaka, również włączyli się w obchody tego dnia.

            W uroczystościach w kościele parafialnym uczestniczył poczet sztandarowy, Dyrekcja, Nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły.

            Młodzież szkolna pod opieką p. Doroty Glińskiej przygotowała oprawę Mszy świętej, prowadziła modlitwę różańcową, w której zawierzyła Świętemu Janowi Pawłowi II całą społeczność szkolną. Piękną oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierunkiem pani Urszuli Boroweij i pani Elżbiety Pecko.

            Będziemy pamiętać o naszym patronie i wskazówkach, jakie nam pozostawił!

            autor: Dorota Glińska

        • Razem działamy, czysto oddychamy
          • Razem działamy, czysto oddychamy

          • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie "Edukacyjna Sieć Antysmogowa" realizowanym przez NASK w Warszawie. Aktywnie włączamy się w promowanie edukacji ekologicznej i działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Koordynatorami projektu zostały pani Janina Bułatowicz i pani Joanna Małysiak.

            Nasza szkoła zgłosiła akces do konkursu "Razem działamy, czysto oddychamy". W ramach konkursu i edukacji ekologicznej realizowano różne działania, których celem było włączenie wszystkich uczniów i nauczycieli do dbałości o czyste powietrze.

            Do najciekawszych działań należy zaliczyć m.in. :

            1) Zdrowy oddech-warsztaty na temat prawidłowego oddychania -ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne

            2) Pusta klasa

            3) Pełny parking rowerowy

            4) Ruch to zdrowie

            5) Autorska lekcja związana z tematem konkursu "Razem działamy, czysto oddychamy" przeprowadzona przez p. Joannę Małysiak.

            W dniu 15 września na ścianie budynku szkolnego zamontowano czujnik jakości powietrza wraz z elektronicznym wyświetlaczem.

            Aktualny stan powietrza możesz sprawdzić na elektronicznym wyświetlaczu na frontowej ścianie budynku naszej szkoły oraz na stronie https://esa.nask.pl/