• Gminny Konkurs Piosenki
          • Gminny Konkurs Piosenki

          • W dniu 30 maja 2022r. po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią, odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Piosenki pt. ,,Piosenka jest dobra na wszystko''. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Stary Lubotyń p. Ireneusz Gumkowski. Uczestnicy konkursu prezentowali polskie piosenki o tematyce rodzinnej. W etapie gminnym konkursu wzięło udział 11 uczestników wyłonionych podczas etapu szkolnego.

            Występy uczniów oceniała komisja w składzie:

            Wójt Gminy Stary Lubotyń p. Ireneusz Gumkowski - przewodniczący,

            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Lubotyniu p. Bożena Zaręba,

            wieloletnia nauczycielka muzyki w naszej szkole  - p.. Urszula Borowa.

            Jury po wysłuchaniu  pięknych występów uczestników konkursu i długich obradach wyłoniło zwycięzców:

            Kategoria kl. 0:

            I miejsce - Emilia Duchnowska  -  SP Stary Lubotyń

                         - Alicja Dorobis - SP Sulęcin

            II miejsce - Michalina Jasionek - SP Stary Lubotyń

                           - Gabriela Jakacka - SP Stary Lubotyń

                           - Emilia Gumowska - SP Stary Lubotyń

            Kategoria kl. I - IV:

            I miejsce - Magdalena Jasionek kl. IVB SP Stary Lubotyń

            II miejsce - Agata Walentowicz kl. IIIB SP Stary Lubotyń

            III miejsce - Magdalena Kowalczyk kl. II SP Stary Lubotyń

            Kategoria kl. V - VIII:

            I miejsce - Oliwia Gumowksa kl. VIIIA SP Stary Lubotyń

            II miejsce - Paulina Gawkowska kl. VIIIA SP Stary Lubotyń

            III miejsce - Lidia Żyłowska kl. VIIB SP Stary Lubotyń

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Stary Lubotyń.

            Pan Wójt pogratulował wszystkim młodym wykonawcom wspaniałych umiejętności i udanych występów. Podziękował również nauczycielom za pracę nad rozwijaniem talentów muzycznych  swoich wychowanków.

            Pani Dyrektor Szkoły Bożena Zaręba pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu oraz podziękowała pani Małgorzacie Tyszce za kultywowanie szkolnych tradycji muzycznych, przygotowanie  i organizację konkursu. Podziękowała też nauczycielom za przygotowanie uczniów, a Panu Wójtowi za ufundowanie nagród oraz promowanie młodych talentów w naszej gminie.

            Dodatkową nagrodą dla zwycięzców konkursu będzie występ na Pikniku Rodzinnym w Starym Lubotyniu, który odbędzie się 05.06.2022r.

            Autor: Małgorzata Tyszka

        • Dzień Matki
          • Dzień Matki

          • 27.05.2022r. z okazji Dnia Matki w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której gościliśmy najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka -  ukochane mamy.

            Na początku Pani Dyrektor Szkoły Bożena Zaręba przywitała gości oraz złożyła życzenia wszystkim Mamom z okazji ich święta. Następnie uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni Janiny Bułatowicz i Marzeny Gawrych przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny. Dzieci recytowanymi wierszami i pięknymi piosenkami wyraziły swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość oraz serce, które ,,tak wiele rozumie i tak wiele wybacza”. Na zakończenie uroczystości drugoklasiści zatańczyli układ taneczny do piosenki „You’re The One That I Want”.

            Po przedstawieniu wszyscy uczniowie na sali zaśpiewali „100 lat”, a także wręczyli Mamom  własnoręcznie wykonane upominki i zaprosili je na słodkie ciasto i kawę do swoich klas.

            autor: Janina Bułatowicz

             

        • Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
          • Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

          • Dnia 19 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II -Papieża Polaka w Starym Lubotyniu odbył się XV Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II - Patronie szkoły.

            W konkursie wzięło udział 46 uczniów z klas III - VIII. Mimo tego,że pytania były trudne i bardzo szczegółowe, uczniowie doskonale poradzili sobie z testem.

            Zwycięzcami konkursu zostali:

            - kategoria klas III - V

            I miejsce - Michał Krupa - kl.IIIB

            II miejsce - Igor Adamczyk - kl. IVB

            III miejsce - Klaudia Choromańska - kl. IVA

                            - Krzysztof Konopka - kl. IIIA

            - kategoria klas VI - VIII

            I miejsce - Brzozowska Natalia - kl. VIIIB

            II miejsce - Gawkowska Paulina - kl. VIIIA

            III miejsce - Wagner Gabriela - kl. VIIA.

            Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele religii: pani Dorota Glińska i ksiądz Janusz Dworakowski.

            Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

            Gratulujemy zwycięzcom!

            autor: Dorota Glińska

        • Czyste powietrze wokół nas
          • Czyste powietrze wokół nas

          • Program edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu.

            W projekcie brało udział 100 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci uczestniczyły w pięciu zajęciach, zgodnie z propozycjami zawartymi w scenariuszach zajęć. Chętnie i z zaangażowaniem brały udział w wycieczce, szukały źródeł dymów, które następnie przedstawiały w formie rysunków. Poznawały historię Dinka, wyobrażały sobie jego podróż pociągiem, wdychały przyjemne zapachy, itp. Dzieci szukały znaczka „Zakaz palenia” na terenie szkoły. Dowiedziały się, że bierne palenie jest szkodliwe i poznały sposoby jego unikania. Z zainteresowaniem brały udział we wszystkich zajęciach organizowanych przez nauczycieli.

            Program realizowały nauczycielki wychowania przedszkolnego: Agnieszka Budniak, Magdalena Jasionek, Paulina Kośnik i Magdalena Bocian.

            autor: Magdalena Jasionek

        • Wycieczka na Mazury - Drozdowo, Kadzidłowo, Ruciane-Nida
          • Wycieczka na Mazury - Drozdowo, Kadzidłowo, Ruciane-Nida

          • 23 maja 2022r. uczniowie klas IIIA,IIIB, IVB wraz z wychowawcami Danielą Sobieską i Dorotą Jaroszewską oraz opiekunami Małgorzatą. Tyszką i Moniką Stawierej uczestniczyli w wycieczce na Mazury.

            Pierwszym miejscem zwiedzania było Muzeum Przyrody w Drozdowie.

            Muzeum mieści się w dawnym dworze Stanisława Lutosławskiego. Sale muzeum poświęcone są przyrodzie, ptakom, ssakom i szacie roślinnej Kotliny Biebrzańskiej.

            Uczniowie mogli tam zobaczyć różne ptaki i ssaki m.in. : bataliony, bobry, wilki, rysie, sarny i wiele innych zwierząt oraz podziwiać i obserwować w akwarium rybki z całego świata.

            Kolejnym punktem zwiedzania był „Park Dzikich Zwierząt” w Kadzidłowie, znajdujący się na terenie Puszczy Piskiej.

            Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć i pogłaskać wybrane zwierzęta, które żyją na wolności w specjalnych zagrodach. Były to daniele, osiołki, wilki, tarpany, jelenie, łosie, dziki oraz wiele gatunków ptaków.

            Ostatnią atrakcją wycieczki był spacer po malowniczo położonej miejscowości Ruciane-Nida. Tam odbył się godzinny rejs statkiem po jeziorze Nidzkim. Uczniowie mieli możliwość podziwiania pięknego mazurskiego krajobrazu.

            Wycieczka była bardzo udana. Pogoda i humory dopisały,, a wszyscy wrócili zadowoleni i wypoczęci.

            Autor: Daniela Sobieska

        • Pogrzeb Żołnierza Niezłomnego Stanisława Gutowskiego „Sokoła”
          • Pogrzeb Żołnierza Niezłomnego Stanisława Gutowskiego „Sokoła”

          • W dniu 20 maja 2022 roku uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami, Dyrekcją Szkoły  oraz pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych Żołnierza Niezłomnego Stanisława Gutowskiego, zorganizowanych przez Wójta Gminy Stary Lubotyń przy udziale Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku

            Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Starym Lubotyniu. Liturgii przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Janusz Tyszka w asyście ks. Tomasza Trzaski z Samodzielnej Sekcji Informacji i Sprawozdawczości IPN.

            W wygłoszonej homilii pogrzebowej ks. Tomasz Trzaska powiedział, że: „Powracamy po swoich. Polska upomina się o swoich bohaterów, upomina się o ofiary i jest to wyraz ludzkiej odpowiedzialności w wymiarze państwowym. Państwo polskie czyni zadość obowiązkowi odnalezienia swoich, póki wszyscy nie zostaną odnalezieni. Tak się robi. Wraca się na pole bitwy po swoich żołnierzy. Ich się nie zostawia tam, gdzie polegli, tam, gdzie zostali zabici”. Ksiądz Trzaska podkreślił też wagę obecności młodzieży na uroczystości, bowiem to ona będzie przekazywać informacje o tych wydarzeniach następnym pokoleniom.

            Po zakończeniu mszy nastąpiło odprowadzenie szczątków zmarłego na cmentarz parafialny w asyście Kompanii Honorowej Wojsk Obrony Terytorialnej z 52. Brygady Lekkiej Piechoty w Komorowie.

        • Podsumowanie konkursu "Frohe Ostern - Osterkarten - Kartki wielkanocne"
          • Podsumowanie konkursu "Frohe Ostern - Osterkarten - Kartki wielkanocne"

          • Z przyjemnością informujemy o wynikach konkursu plastycznego z języka niemieckiego „Frohe Ostern – Osterkarten – Kartki wielkanocne”, organizowanego corocznie we współpracy Oddziału Łomża PSNJN ze Szkołą Podstawową nr 7 w Łomży. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Wśród uczestników znalazło się 129 reprezentantów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z powiatu łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego, ostrowskiego, ostrołęckiego i miasta Łomża.

            I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Oliwia Śledziewska z klasy 8A, a wyróżnienie Julia Zaręba, również z klasy 8B.

            Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała nauczycielka języka niemieckiego pani Elżbieta Jastrzębska.

            Uczennice odebrały osobiście dyplomy i nagrody w Łomży pod opieką pani Urszuli Borowej.

            O szczegółach konkursu można przeczytać na oficjalnej stronie Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Łomży, pod linkiem psnjn.lomza.pl/2022/05/09/konkurs-frohe-ostern-w-lomzy/

            Autor: Elżbieta Jastrzębska

        • Piszemy listy – odsłona 3
          • Piszemy listy – odsłona 3

          • 13 uczennic z klasy 8A i 8B koresponduje z uczniami ze szkoły podstawowej w Rovišće w Chorwacji. Uczą się nowego słownictwa, zwrotów, powtarzają reguły gramatyczne, doskonalą umiejętności pisania. Obecnie są w stanie swobodnie nawiązywać kontakty z rówieśnikami uczącymi się języka niemieckiego.

            Kilka informacji o Szkole Podstawowej w Roviščie: szkoła leży w gminie Roviščie, w żupanii bielowarsko-bilogorskiej, obecnie szkoła jest w kompleksowym remoncie, uczniowie uczą się w sąsiedniej szkole, co niesie ze sobą pewne utrudnienia, lekcje rozpoczynają się o 13:45 i kończą o 19:45. – Informacja pochodzi z dwóch listów.

            Na zdjęciach dołączonych do postu znajduje się widok na gminę Rovišče i szkołę podstawową.

            O czym do nas napisano?

            Każdy list jest nieszablonowy, niepowtarzalny i napisany w indywidualnym stylu nadawcy. Niektóre są krótkie i zwięzłe, inne długie z listami pytań, jeszcze inne zawierają osobiste informacje, lub prośby o podanie kont na Snapchacie, Twitterze, czy Instagramie. Trudno je streścić w kilku zdaniach, więc zamieszczamy kilka wybranych listów od naszych znajomych z Chorwacji.

            Autor: Elżbieta Jastrzębska

        • Czwórbój lekkoatletyczny
          • Czwórbój lekkoatletyczny

          • 20 maja na stadionie MOSIR w Ostrowi Maz. odbyły się zawody sportowe w czwórboju lekkoatletycznym. Uczestnicy rywalizacji skakali w dal, rzucali piłeczką palantową, biegali na dystansie 60 i 1000m.

            Wyniki, które uzyskali nasi sportowcy, nie pozwoliły zająć czołowych lokat.

            Chłopcy walczyli bardzo dzielnie. Sport uczy bycia zwycięzcą i zwyciężonym.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Za rok będzie lepiej.

            autor: Krzysztof Młynarczyk

        • Archidiecezjalny Konkurs Biblijny
          • Archidiecezjalny Konkurs Biblijny

          • W dniu 14 maja 2022 roku uczennice naszej szkoły: Gabriela Wagner - kl. VIIA  i  Natalia Brzozowska - kl. VIIIB brały udział w centralnym etapie Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda "Ewangelia według św. Łukasza" w Warszawie.

            W konkursie brało udział 200 uczniów z całego województwa mazowieckiego. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę. Za udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

            Nagrodzeni zostali również uczniowie klas 0 - III, którzy brali udział w finale Archidiecezjalnego Konkursu Biblijno - Plastycznego.

            Wyróżnienie w konkursie plastycznym uzyskali:

            - Antonina Pietryszyn - kl. 0A

            - Aleksandra Gawkowska - kl. IB

            - Aleksander Jakacki - kl. IIIA.

            Dyplomy za udział w konkursie otrzymali:

            - Anna Podbielska - kl. IIIA 

            - Krzysztof Jasionek - kl.IA.

            Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowali pani Dorota Glińska i ksiądz Janusz Dworakowski. 

            Gratulujemy!

             

            autor: Dorota Glińska


        • Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego
          • Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

          • W dniu 13.05.2022 roku w Szkole Podstawowej w Starym Lubotyniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego. Reprezentanci naszej szkoły zmierzyli się z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach. Konkurs miał formę testu leksykalno-gramatycznego.

            Jury wyłoniło zwycięzców konkursu w następujących kategoriach:

            - klasa II

            I miejsce - Olga Lubak,

                           - Liliana Gregorek

            III miejsce - Michał Sokołowski

            IV miejsce - Aleksandra Romanik

            - klasa III

            I miejsce - Sebastian Ruszkowski

            II miejsce - Krzysztof Konopka

            III miejsce - Michał Krupa

            IV miejsce - Blanka Wielgus

            - klasa IV

            I miejsce - Zofia Podbielska

                           - Mateusz Brzozowski

            III miejsce - Magdalena Kownacka

            IV miejsce- Aleksandra Rakowiecka

            - klasy V-VI

            I miejsce - Jan Zaorski

            II miejsce - Weronika Lubak

            III miejsce - Wiktoria Leszczyńska

            IV miejsce - Mateusz Kwiatkowski

            - klasy VII- VIII

            I miejsce - Daniel Gniazdowski

            II miejsce - Eryka Kostrzewska

            III miejsce - Sebastian Popławski

            IV miejsce - Amelia Marcinkowska.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody. Dyrektor szkoły wręczyła podziękowania organizatorom konkursu i nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

            Wszystkim uczniom gratulujemy ogromnej wiedzy, a zwycięzcom osiągniętego sukcesu!

            autor: Małgorzata Jasionek

        • Goście z ZSP w Czerwinie
          • Goście z ZSP w Czerwinie

          • W dniu 9 maja gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie, którzy przedstawili uczniom klas ósmych ofertę edukacyjną swojej szkoły na rok szkolny 2022/2023.

        • Wycieczka Świdnica – Wrocław
          • Wycieczka Świdnica – Wrocław

          • Dzięki przedsięwzięciu rządowemu „Poznaj Polskę” oraz otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości 15 000, 00 zł grupa uczniów klas VIIa, VIIb, VIIIa oraz VIIIb naszej szkoły miała możliwość uczestniczyć w trzydniowej wycieczce do Świdnicy i Wrocławia. Wyjazd odbył się w dniach od 4 do 6 maja 2022 roku.

            Pierwszy dzień spędziliśmy w Świdnicy. Młodzież zwiedziła tam Zespół Kościoła ewangelicko-augsburskiego pw. Świętej Trójcy, zwanego Kościołem Pokoju z 1657 r., który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ten niesamowity budynek powstał z nietrwałych materiałów – gliny, słomy i drewna, a mimo to zachował się do dziś i stanowi prawdziwą perełkę i zarazem największą drewnianą świątynię Europy. Kolejnym zabytkiem oglądanym przez naszych uczniów była najwyższa na Dolnym Śląsku Katedra pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wacława Męczennika.

            Drugi i trzeci dzień wycieczki spędziliśmy we Wrocławiu. Pobyt w tym pięknym mieście rozpoczął się od zwiedzania Zespołu historycznego Centrum Wrocławia – obejmującego Ostrów Tumski, Stare Miasto, Nowe Miasto i wyspy odrzańskie w tych rejonach. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przepiękne kamieniczki, w tym dwie średniowieczne zwane Jasiem i Małgosią. Odwiedziliśmy również Halę Stulecia i Muzeum Narodowe. Bardzo duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła Panorama Racławicka. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali, patrzyli i nie dowierzali, że w 9 miesięcy można namalować obraz o wymiarach 15 × 114 m, który dodatkowo sprawia wrażenie, jakby było się w centrum toczonej bitwy. Niemałym wyzwaniem okazał się wjazd na 49 piętro wieżowca Sky Tower, z którego można było zobaczyć cały Wrocław.

            Na zakończenie uczniowie odwiedzili wrocławskie Afrykarium, by móc podziwiać egzotyczne zwierzęta i rośliny.

            Większość uczestników stwierdziła, że Wrocław jest tak bogatym w ciekawe miejsca miastem, że trzeba tu jak najszybciej ponownie przyjechać, aby lepiej poznać wspaniałe zakątki tego miasta.

            autor: Aneta Dzieniszewska

        • "TIK TO MY"
          • "TIK TO MY"

          • Grupa  8 nauczycieli naszej szkoły wzięła aktywny udział w grancie "TIK TO MY" w ramach projektu "Lekcja Enter".

            Nauczyciele uczestniczyli w 40 - godzinnych szkoleniach  z wykorzystania metod aktywnych i narzędzi multimedialnych w procesie edukacyjnym oraz prowadzili zajęcia otwarte z wykorzystaniem TIK i metod aktywizujących.

            Udział w projekcie przyczynił się do podniesienia kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz wpłynął pozytywnie na uatrakcyjnienie zajęć edukacyjnych w naszej szkole.

        • Mały miś w świecie wielkiej literatury
          • Mały miś w świecie wielkiej literatury

          • W dniu 29.04.2022 r. grupę 0C odwiedziła mama Helenki, która w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Gdzie jest Nemo?”

            Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały o przygodach małej rybki, a następnie wypowiadały się na temat opowiadania.

            Na koniec serdecznie podziękowały Pani Emilii za miłe spotkanie oraz poświęcony czas.

            autor: Paulina Kośnik

        • Spotkanie z policjantem w grupie 0D
          • Spotkanie z policjantem w grupie 0D

          • W dniu 29 kwietnia grupę przedszkolną 0D odwiedził wspaniały gość. Był to starszy sierżant Mateusz Borkowski, tata jednego z chłopców.

            Pan Borkowski przybliżył dzieciom, na czym polega jego praca, opisał swój mundur, pokazał odznakę, dwa rodzaje czapek, lizak i inne sprzęty, które wykorzystuje w swojej pracy. Następnie nasz gość przeczytał wierszyk pt. "Policjant".

            Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od Pana Mateusza odblaski oraz kolorowanki z radiowozem policyjnym.

            Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem , za które bardzo serdecznie dziękują!

            Autor: Katarzyna Pawlaczyk