Wszystkim dzieciom, tym dużym i tym małym, tym trochę niegrzecznym i tym wspaniałym, składamy dziś najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Starym Lubotyniu
Wszystkim dzieciom, tym dużym i tym małym, tym trochę niegrzecznym i tym wspaniałym, składamy dziś najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Starym Lubotyniu
W akcji Samorządu Uczniowskiego "Dzień szalonej fryzury" wzięła udział liczna grupa uczniów. Uczestnicy zabawy wykazali się dobrym humorem i dużą kreatywnością.
Życzenia z okazji Dnia Matki przygotowane przez uczniów klas drugich pod kierunkiem p. Doroty Jaroszewskiej i p. Danieli Sobieskiej
Uczniowie naszej szkoły przygotowali przepiękne laurki oraz bukieciki kwiatów dla swoich kochanych mam z okazji Dnia Matki.
Wszystkim Mamom składamy najpiękniejsze i najszczersze życzenia z okazji Ich święta.
Dzieci z grupy 0 b i 0c uczestniczyły w realizacji modułu „Mały Miś i supertajny projekt” w ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury.” Był on połączony z obchodami „Dnia Niezapominajki.” Miał na celu uzmysłowienie dzieciom rolę bohaterów w ich życiu. Przedszkolaki w ramach podjętych działań wykonały „Dłoń super-bohatera” oraz kartki z motywem niezapominajki.
Dzieci z grupy 0 b i 0 c w ramach innowacji pedagogicznej uczestniczyły w zajęciach dotyczących nieśmiałości i sposobów jej przełamywania.
Zajęcia były prowadzone przez p. Magdalenę Jasionek i p. Paulinę Kośnik.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w ramach programu profilaktycznego "Czyste powietrze wokół nas". Zajęcia były dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci.
W wyniku realizacji zajęć przedszkolaki poznały różne rodzaje dymów oraz przyczyny ich powstawania. Usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia oraz nabyły umiejętność radzenia sobie w sytuacji, gdy zostaną narażone na wdychanie dymu papierosowego.
Realizacja programu "Czyste powietrze wokół nas" przyczyniła się do kształtowania właściwych postaw dzieci oraz promowania mody na niepalenie.
MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE
RZECZNIK PRASOWY
WOJEWODY MAZOWIECKIEGO
tel: 22 695 60 63 fax: 22 695 62 50
e-mail: rzecznik@mazowieckie.pl
KOMUNIKAT PRASOWY, 14 maja 2021 r.
___________________________________________________________________________
Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego
13 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 18. przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono powiecie otwockim - w miejscowości Zabieżki/Augustówka, gm. Kołbiel. W dniach 14 – 21 maja planowane jest przeprowadzenie szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących w strefie ochronnej.
Na terenie Mazowsza pojawia się coraz więcej przypadków wścieklizny u lisów. Przypominam, że to bardzo groźna i prawie zawsze śmiertelna choroba. Dlatego apeluję o szczególną ostrożność, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz o przestrzeganie zakazów i nakazów obowiązujących na terenach zagrożonych wścieklizną. Proszę również pamiętać o bezpieczeństwie naszych zwierząt; szczepienie psów jest obowiązkowe, ale zaleca się szczepić również koty - powiedział Wojewoda Mazowiecki.
Przypadki wystąpienia wścieklizny w województwie mazowieckim
Pierwszy przypadek wścieklizny został potwierdzony u lisa 15 stycznia br. w miejscowości Izabela (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 29 stycznia br. został potwierdzony drugi przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Kołbiel (gm. Kołbiel, pow. otwocki). 12 lutego br. potwierdzono trzeci przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Zakręt (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 19 marca br. potwierdzono czwarty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Dębe Wielkie (gmina Dębe Wielkie, pow. miński). 26 marca br. wykryto piąty i szósty przypadek wścieklizny u lisa – w miejscowości Malcanów (gm. Wiązowna, pow. otwocki) oraz u lisa w miejscowości Zabieżki (gm. Celestynów, pow. otwocki). 13 kwietnia br. wykryto siódmy, ósmy, dziewiąty i dziesiąty przypadek wścieklizny u lisa w powiecie otwockim, w miejscowościach: Ponurzyca, Sufczyn, Malcanów i Lasek. 13 kwietnia br. wykryto również jedenasty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Wola Władysławowska (gm. Garwolin, powiat garwoliński).
23 kwietnia br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informował o wykryciu dwunastego, trzynastego i czternastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: garwolińskiego – w miejscowości Wola Starogrodzka, gm. Parysów oraz otwockiego – w miejscowości Rudnik, gm. Osieck i w miejscowości Gadka, gm. Kołbiel.
4 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu piętnastego, szesnastego i siedemnastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: otwockiego – w miejscowości Mlądz, gm. Otwock (15. przypadek) i garwolińskiego – w miejscowości Wola Rębkowska, gm. Garwolin (16. i 17. przypadek).
Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego
27 kwietnia 2021 r. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miasta stołecznego Warszawy. Szczegóły: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rozporzadzenie-wojewody-mazowieckiego-w-sprawie-zwalczania-wscieklizny-zwierzat-na-terenie-powiatu-otwockiego-minskiego-garwolinskiego-i-miasta-stolecznego-warszawy
Akcja szczepienia lisów (14 - 21 maja)
W związku z występowaniem wścieklizny na Mazowszu ponownie zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów. Należy pamiętać, że lis podejmuje tylko taką szczepionkę, która nie była dotknięta przez człowieka. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Szczepienie lisów odbędzie się: w następujących powiatach: powiat białobrzeski, powiat garwoliński, powiat grójecki, powiat kozienicki, powiat miński, powiat nowodworski, powiat legionowski, powiat otwocki, powiat piaseczyński, powiat pruszkowski, powiat grodziski, powiat pułtuski, m. st. Warszawa, powiat wołomiński, powiat warszawski zachodni, powiat wyszkowski.
Akcja Zaszczep pupila, to tylko chwila
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie już na początku grudnia 2020 r. propagował akcję Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii „Zaszczep pupila, to tylko chwila”, promującą obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Wskazane są również szczepienia kotów. Szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.
Brak szczepienia psa jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.
Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii: https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/component/content/article/7-glowna/80-zaszczep-pupila-to-tylko-chwila
Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego
Zdrowie fizyczne zapewnia nam prawidłowa praca wszystkich narządów. Jego utrzymanie zależy między innymi od higieny osobistej, czy sposobu odżywiania się. Ogromne znaczenie ma również aktywność fizyczna. Równowagę w organizmie możemy utrzymać też dzięki profilaktyce – są to działania, które podejmuje się aby zapobiec chorobom. Trwająca od blisko roku pandemia koronawirusa wywróciła świat do góry nogami. Nasze codziennie życie uległo dużym zmianom. Uczniowie naszej szkoły przedstawiają swoje sposoby na radzenie sobie z pandemią, aby zachować zdrowie fizyczne oraz równie ważne zdrowie psychiczne. Dnia 10 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-fotograficzny pt. „Żyję zdrowo w dobie pandemii”. Może i Państwo odnajdą inspirację, wybiorą się na rower lub rolki, albo przygotują pyszne i zdrowe smoothie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Zwycięzcy
Klasy I-III
I miejsce: Milena Głębocka klasa IIIb
I miejsce: Piotr Kaczmarczyk klasa IIIa
I miejsce: Zofia Marciniak klasa III
Klasy IV-VIII
I miejsce: Nikola Jamiołkowska klasa VIIa
I miejsce: Michał Gliński klasa VIIIa
I miejsce: Natalia Adamczyk klasa VIIIa
Gratulujemy zwycięzcom!
Koordynatorami konkursu były p. Olga Narewska i p. Małgorzata Tyszka.
18 maja 2021 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie z klas I - VIII, uczestniczący w zajęciach stacjonarnych oraz nauczyciele wzięli udział w uroczystym poranku poświęconym 101. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
Tak jak każdego roku uczniowie i nauczyciele spotkali się przed tablicą pamiątkową, przed którą zapalono znicz i postawiono kwiaty. Wspominali postać św. Jana Pawła II, a następnie podziękowali naszemu patronowi za opiekę w krótkiej modlitwie, której przewodniczył ksiądz Janusz Dworakowski.
Na zakończenie wspólnego spotkania głośno zabrzmiała ulubiona pieśń papieża "Barka".
Przedszkolaki w dniu urodzin św. Jana Pawła II zwiedziły Izbę Pamięci Patrona Szkoły. Wzięły również udział w zajęciach edukacyjnych, na których poznały postać i dokonania Jana Pawła II.
Nasza szkoła wzięła aktywny udział w projekcie edukacyjnym "Akademia Lubella" i realizacji zajęć na temat zdrowego stylu życia, zasad komponowania wartościowych posiłków i niemarnowania żywności.
W marcu tego roku chętni uczniowie z klas siódmych i ósmych wzięli udział w regionalnym projekcie językowym: „Oster- und Geburtstagsgrüße an Papst Benedikt XVI”. koordynowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie od organizatorów.
Szczegóły projektu są dostępne pod linkiem
http://psnjn.lomza.pl/.../podsumowanie-regionalnego.../
Link do wszystkich kartek z życzeniami wielkanocnymi wysłanymi do Watykanu
https://padlet.com/kaminskaiwonaczap/1ge6qda9uhkazg3j
Zapraszamy do obejrzenia animacji związanej z 40. rocznicą zamachu na papieża Jana Pawła II.
Od stycznia 2021 roku nasza szkoła brała udział w projekcie Bakcyl, który jest społecznym przedsięwzięciem polskiego sektora bankowego koordynowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości..
Celem projektu było podnoszenie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Prezentowane treści wprowadzały młodych ludzi w świat codziennych finansów, aby na starcie w dorosłość potrafili wykorzystać odpowiednie dla siebie usługi finansowe i zabezpieczyć własne potrzeby na przyszłość.
W ramach działań uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w lekcjach online prowadzonych przez wolontariuszy związanych z sektorem bankowym, o następującej tematyce : „Od oszczędzania do inwestowania” oraz „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” .
Dwa zespoły z klas ósmych w składzie Natalia Adamczyk, Paweł Wasilewski kl. VIIIA oraz Amelia Śledziewska i Malwina Wybraniak kl. VIIIB reprezentowali szkołę w Europejskim Quzie Finansowym.
Koordynatorem projektu była p. Aneta Dzieniszewska.
W marcu 2021 r. w ZSCKR w Starym Lubiejewie zorganizowano Anglojęzyczny Konkurs Piosenki Walentynkowej. Zadaniem uczestników było nagranie piosenki walentynkowej wykonanej w języku angielskim.
Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Śledziewska, Malwina Wybraniak, Ewa Walentowicz oraz Oliwia Gumowska przygotowane pod kierunkiem Pani Malgorzaty Jasionek oraz Pani Ewy Jasionowskiej.
Sukcesem okazał się utwór w wykonaniu Oliwii Gumowskiej, która zajęła I miejsce.
GRATULUJEMY!!!
Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Julia Zaręba z klasy 7A zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Osterkarten na kartkę wielkanocną z życzeniami w języku niemieckim. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i przygotowany we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego. Przy ocenie kartek komisja brała pod uwagę następujące kryteria:
• pomysłowość i oryginalność
• staranność i estetykę wykonania
• życzenia w języku niemieckim.
W konkursie, oprócz Julii, wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły, o czym pisaliśmy w odrębnym poście.
Opiekunem merytorycznym była pani Elżbieta Jastrzębska.
Gratulujemy!
3. maja mija 230 lat od uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 Maja. To pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja. Było ona ukoronowaniem polskiej, oświeconej myśli, zwieńczeniem wysiłku wielkich osobistości, znamienitych patriotów, które do dziś jest chlubą naszego narodu. Twórcami polskiej konstytucji byli m.in. Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj, Stanisław Małachowski
To druga rocznica uchwalenia konstytucji , w której nie możemy przeżywać i celebrować wspólnie na akademii, ale zawsze pamiętamy o tym wielkim święcie narodowym, które zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 1919 roku, a później przywrócone w 1990 roku.
W szkolnych klasach dekoracje i gazetki tematyczne ukazywały wagę Święta Konstytucji.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III także włączyły się w obchody święta, zakładając m.in. ubrania w kolorach barw narodowych i przygotowując biało - czerwone chorągiewki..
Dzieci z oddziałów przedszkolnych poznały polskie symbole narodowe, historię Święta Konstytucji oraz samodzielnie przygotowały biało - czerwone chorągiewki. Z wielką dumą rozbrzmiewały po sali słowa "Katechizmu polskiego dziecka": "Kto Ty jesteś? Polak mały".
Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w akcji Samorządu Uczniowskiego i obchodach majowego święta.
Dziękujemy!
Od 4 maja br. uczniowie będą wracać stopniowo do szkół. Nauka w trybie stacjonarnym zostanie przywrócona najpierw dla najmłodszych uczniów, potem obejmie również kolejne etapy edukacyjne.
Od 4 maja br. wszyscy uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wrócą do nauki w trybie stacjonarnym.
Od 15 maja br. uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych zaczną naukę w trybie hybrydowym.
Od 29 maja br. wszyscy uczniowie będą się uczyć w trybie stacjonarnym.
Przypominamy o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń sanitarnych.
Do zobaczenia w szkole!!!
W dniu 26 kwietnia 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" w MDK w Ostrowi Mazowieckiej.
Naszą szkołę reprezentowali:
- Jakub Szyszkowski - kl. V
- Amelia Żach - kl. VIB
- Oliwia Gumowska - kl. VIIA
- Klaudia Moczarska - kl. VIIB
- Natalia Adamczyk - kl. VIIIA.
Uczniowie recytowali fragmenty wybranych utworów.
Wszystkie prezentacje były piękne, ale najbardziej zachwyciła jury recytacja Oliwii Gumowskiej, która zajęła I miejsce w kategorii klas VII - VIII i będzie reprezentować powiat ostrowski w Warszawie.
Gratulujemy sukcesu.
Powered by aSc EduPage