• "Aktywny Weekend"
          • "Aktywny Weekend"

          • Zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowych prowadzonych w ramach programu "Aktywna Szkoła - Aktywny Weekend", które będą realizowane na obiektach sportowych naszej szkoły od 11 maja 2024.

            Zainteresowanych udziałem w zajęciach prosimy o zgłaszanie się do p. Krzysztofa Młynarczyka i p. Katarzyny Śledziewskiej.

            Zgodnie z założeniami programu "Aktywna Szkoła" dzięki działaniom prowadzonym w ramach "Aktywnego Weekendu" więcej dzieci, młodzieży i dorosłych:

            - zadba o swoją sprawność i zdrowie,

            - skorzysta z alternatywnej formy spędzania wolnego czasu,

            - będzie mogło rozwijać swoje pasje i umiejętności,

            - stworzy dodatkową przestrzeń na efektywne spędzanie czasu z rówieśnikami oraz rodziną,

            - pozna wartość aktywnego odpoczynku,

            - obniży poziom stresu i agresji,

            - podniesie wiarę w siebie i własne możliwości.

            Zapraszamy do udziału w zajęciach sportowych!

        • Dźwięki wokół nas
          • Dźwięki wokół nas

          • W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami” dzieci z grup: 0B, 0C i 0E wykonały kolejne zadanie – „Dźwięki wokół nas”. Przedszkolaki grały na instrumentach, co było dla nich wspaniałym przeżyciem. Następnie wspólnie wykonały instrument perkusyjny. Wykorzystały do tego papierową tubę, którą ozdobiły papierem kolorowym. Wsypały do niej ryż i ją zamknęły. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały brzmienia wykonanego przez siebie instrumentu.

            Autorzy: Aneta Banasik, Paulina Kośnik

        • W świecie pszczół i mrówek
          • W świecie pszczół i mrówek

          • #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

            Uczniowie klasy IIIB, dzięki programowi Mozabook zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości, mogli przeżyć niezapomnianą lekcję edukacji przyrodniczej.

            Trzecioklasiści wykorzystali m.in. modele 3D i z zaciekawieniem oglądali z bliska omawiane owady oraz przyglądali się miejscom, w których żyją mrówki i pszczoły.

            Lekcja, wykorzystująca nowoczesne narzędzia, stała się nie tylko atrakcyjna, ale również w łatwy sposób pozwoliła przyswoić nowo nabytą wiedzę.

            Autor: Izabela Jakacka

        • Obchody Święta Konstytucji
          • Obchody Święta Konstytucji

          • 30.04.2024r. z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Wielką wagę święta dla całej społeczności szkolnej podkreśliła obecność pocztu sztandarowego.

            Na początku Dyrektor Szkoły Bożena Zaręba przybliżyła historię tego ważnego dnia i podkreśliła, że majowe obchody uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Dyrektor przypomniała także o obchodach Święta Pracy i Święta Flagi Rzeczypospolitej.

            Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I -VIII  obejrzeli montaż słowno – muzyczny w wykonaniu kolegów i koleżanek, którzy recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali patriotyczne piosenki. Występ uczniów uatrakcyjnił film ukazujący piękno naszej ziemi lubotyńskiej.

            Program artystyczny przygotowały panie: Małgorzata Wajszczyk, Mariola Żyłowska i Beata Jasionowska, a oprawę muzyczną akademii zapewnił szkolny chór pod kierunkiem pani Małgorzaty Tyszki. Uroczystościom towarzyszyła przepiękna scenografia przygotowana przez panie Beatę Jasionowską, Małgorzatę Tyszkę, Małgorzatę Wajszczyk, Izabelę Jakacką, Marzenę Gawrych, z pomocą przewodniczącego SU - Jakuba Szyszkowskiego..

            Akademia w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom wydarzenia historyczne, przypomniała o ludziach oddanych Ojczyźnie, którzy wykazali się mądrością, gotowością do działań na rzecz naszej Ojczyzny. Była wspaniałą i pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

            Udział w uroczystej akademii, przypięte do piersi biało - czerwone kotyliony i powiewające w rękach najmłodszych biało - czerwone chorągiewki podkreślały dumę z bycia Polakami i szacunek do naszych barw narodowych.

             

            W czasie uroczystości wykorzystano sprzęt audiowizualny i aparat fotograficzny zakupione w ramach programu @Laboratoria Przyszłości.

            #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

        • Edukacja z wojskiem
          • Edukacja z wojskiem

          • Nasza szkoła zgłosiła akces do programu #edukacjaZwojskiem.

            Jest to program edukacyjno-obronny przygotowany i realizowany wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

            Program polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

            3-lekcyjne szkolenia łączą teorię i praktykę. Zawierają treści z pogranicza wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznają się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Wojskowi szkoleniowcy przeprowadzą zajęcia w szkołach – w klasach, na boiskach i skwerach szkolnych. Wiedzę i umiejętności przekażą w sposób ciekawy, praktyczny, dostosowany do wieku i przyjazny.

        • Powiatowy turniej o Puchar Tymbarku
          • Powiatowy turniej o Puchar Tymbarku

          • 26 kwietnia w Broku odbył się powiatowy turniej o Puchar Tymbarku. Uczniowie z naszej szkoły wystąpili w rozgrywkach w kategorii U - 12.

            Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny chłopców i 2 dziewcząt.

            Chłopcy uzyskali następujące wyniki: Stary Lubotyń - Brok 1 : 3 Stary Lubotyń - Andrzejewo 1 : 1 Stary Lubotyń - Ołdaki 3 : 0 (walkower) Ostatecznie Chłopcy zajęli 3 miejsce.

            Dziewczęta rozegrały mecz z Brokiem. Mimo ambitnej postawy rywalki okazały się skuteczniejsze.

            Nasi uczniowie zaprezentowali wiele ciekawych zagrań i biorąc pod uwagę kategorię wiekową, dobrze rokują na przyszłość.

            Autor: Krzysztof Młynarczyk

        • Gra terenowa "Uratuj Ziemię"
          • Gra terenowa "Uratuj Ziemię"

          • Uczniowie klasy 3a i 3b, kontynuując obchody Dnia Ziemi, wzięli udział w grze terenowej " Uratuj Ziemię".

            Po raz kolejny wykazali się spostrzegawczością, logicznym myśleniem, umiejętnością czytania ze zrozumieniem, a także udowodnili, że świetnie współpracują w grupie rówieśniczej.

            Zabawa była również okazją do powtórzenia wiadomości dotyczących dbania o naszą planetę. Trzecioklasiści wzorowo wykonali wyznaczone im zadania, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gra poszerzyła wiedzę uczniów na temat ekologii i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

            Autorzy: Aneta Brzozowska, Izabela Jakacka

             

        • "My Easter Lapbook"
          • "My Easter Lapbook"

          • W dniu 24 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "My Easter Lapbook". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie lapbooka ze słownictwem o tematyce Świąt Wielkanocnych obchodzonych w Polsce i/lub w Wielkiej Brytanii.

            Jury wyłoniło zwycięzców:

            - w  kategorii klas I:

            I miejsce - Wiktoria Wagner

            II miejsce - Agata Milewska

            III miejsce - Natalia Konopka

            - w kategorii klas II -III :

            I miejsce - Maria Wróblewska

            II miejsce - Miłosz Zadroga

            III miejsce - Aleksandra Gawkowska

            Gratulujemy zwycięzcom!!!

            Autor: Małgorzata Jasionek

        • "Akademia Bezpiecznego Puchatka"
          • "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

          • Uczniowie klas IA oraz IB z wielkim zaangażowaniem zrealizowali zadania związane z udziałem w programie "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Wzięli aktywny udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze, w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami.

        • Światowy Dzień Języka Angielskiego
          • Światowy Dzień Języka Angielskiego

          • W dniu 23 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Języka Angielskiego. Nie bez powodu wybrano tę datę, gdyż tego dnia urodził się i zmarł wybitny narodowy angielski poeta William Szekspir.

            Język angielski jest najbardziej rozpowszechnionym językiem urzędowym świata. Posługuje się nim ok. 2 mld ludzi na całym świecie.

            W naszej szkole nauczyciele języka angielskiego z tej okazji przygotowali tematyczna gazetkę z ciekawostkami i ważnymi informacjami o Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych.

            Na podstawie wiadomości i ukrytych na niej zagadek stworzony został quiz w dwóch kategoriach dla klas IV-VI oraz klas VII-VIII. Po rozwiązaniu testu i ogłoszeniu wyników uczniowie zostali zaproszeni na angielski poczęstunek przy herbatce.

            Uczniowie klas młodszych wzięli udział w pogadance o historii języka angielskiego oraz o pochodzeniu flag brytyjskiej i amerykańskiej. Dzień zakończyli na wspólnym kolorowaniu flag.

            Autor: Małgorzata Jasionek

        • „Popisz się talentem”
          • „Popisz się talentem”

          • Uczeń klasy 8a, Jakub Szyszkowski, wziął udział w 8. edycji konkursu literackiego „Popisz się talentem”, organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Jego zadaniem było opisanie przygody w świecie emotikonów. Główną nagrodą jest opublikowanie tekstu w pięknie zilustrowanej książce. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 17 maja. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

             

            Beata Jasionowska

        • Dzień Ziemi - Sprzątamy Dla Polski
          • Dzień Ziemi - Sprzątamy Dla Polski

          • Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Jak co roku przyświeca mu hasło przewodnie. Tym razem jest to: „Planeta kontra plastik”. 

            Dziś, w obliczu kryzysu klimatycznego i zagrażających nam migracji za wodą pitną, jego znaczenie jest jeszcze ważniejsze niż zwykle. Jak obchodzimy Dzień Ziemi i co każdy z nas może zrobić dla błękitnej planety, by dołożyć swoją cegiełkę w ochronie środowiska?

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi każdy z nas powinien zadać sobie pytanie, czy może zrobić coś więcej, by chronić środowisko naturalne. Wystarczy, byśmy zwracali baczniejszą uwagę na swoje codzienne przyzwyczajenia. Segregowanie śmieci, chodzenie pieszo zamiast jazdy samochodem, naprawianie zużytych sprzętów AGD i urządzeń elektrycznych. Te czynności, mogą pomóc chronić środowisko naturalne i nie generują dużego wysiłku.

            Niech każdy podejmie działania na miarę swoich możliwości dla wspólnego dobra – naszej planety Ziemi.

            Uczniowie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu wzięli aktywny udział w akcji #SprzątamyDlaPolski, porządkując teren Starego Lubotynia. W akcji sprzątania wzięło udział ok. 360 uczniów oraz ponad 30 nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie zebrali ponad 40 worków śmieci. Dzięki takim działaniom nasza planeta staje się czystsza i piękniejsza, a dzieci nabywają nawyku dbałości o środowisko naturalne.

            Koordynatorem akcji była pani Joanna Małysiak.

            Ponadto na szkolnym korytarzu stanęła gazetka tematyczna związana z obchodami Dnia Ziemi, a pani Karolina Gregorek przygotowała quizy edukacyjne o tematyce ekologicznej.

            Opracowała: Joanna Małysiak.

        • Spotkanie z ojcem Jarosławem
          • Spotkanie z ojcem Jarosławem

          • W dniu 22 kwietnia gościliśmy w naszej szkole franciszkanina ojca Jarosława Bartkiewicza, absolwenta naszej szkoły.

            Ojciec Jarosław opowiedział uczniom o swojej posłudze kapłańskiej w Bułgarii. Chętnie odpowiadał na pytania uczniów o drogę do kapłaństwa oraz o życiu z dala od ojczyzny.

            Pani dyrektor podziękowała ojcu Jarosławowi za odwiedziny i spotkanie z młodzieżą.

        • "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki"
          • "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki"

          • Uczniowie klasy VB pod kierunkiem p. Bożeny Zaręby wzięli aktywny udział w realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki". Z powodzeniem i wielkim zaangażowaniem wykonali wszystkie zadania projektowe, wykazując się umiejętnością zastosowania technologii informacyjnej w edukacji oraz wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Udział w projekcie przyczynił się do podniesienia kompetencji cyfrowych uczniów.

        • Goście z Ekonomika
          • Goście z Ekonomika

          • 19 kwietnia, w naszej szkole, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Maz. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII oraz VIII. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia oraz warunkami przyjęcia do różnych typów szkół ponadpodstawowych.

            Goście z "Ekonomika" zaprezentowali ofertę kształcenia na rok szkolny 2024/2025 oraz przedstawili organizację nauki na poszczególnych kierunkach i zachęcali do podjęcia nauki w tej placówce.

            Dziękujemy za świetne spotkanie.

        • Szkolna dyskoteka z DJ Danielem Wojszem
          • Szkolna dyskoteka z DJ Danielem Wojszem

          • Dnia 18.04.2024r w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przez SU. DJ Daniel Wojsz rozgrzał atmosferę energicznymi utworami oraz świetnymi grami i konkursami. Wszyscy uczniowie fantastycznie się bawili, tańcząc i śpiewając razem. Na parkiecie nie brakowało radości i pozytywnej energii. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w dyskotece szkolnej i wspaniałą zabawę.

            Autor: Przewodniczący SU Jakub Szyszkowski

        • Koncert dla jubilatów
          • Koncert dla jubilatów

          • Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Małgorzaty Tyszki przygotowali mini koncert dla jubilatów, którzy obchodzili złote gody w Urzędzie Gminy w Starym Lubotyniu.

        • Lekcja muzyki w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
          • Lekcja muzyki w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

          • W dniu 17 kwietnia 2024r. uczniowie uczęszczający na zajęcia chóru wraz z p. Małgorzatą Tyszką, p. Magdą Gumowską oraz p. Małgorzatą Wajszczyk udali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na audycję muzyczną „Gdzie tuba nie może, tam trąbkę pośle”. Mieli okazję do odkrycia tajemnic muzyki klasycznej podczas tego wyjątkowego wydarzenia, które nie tylko uczyło o instrumentach i historii muzyki, ale także angażowało wszystkich do dobrej zabawy.

            To fascynujące spotkanie zostało przygotowywane przez profesjonalnych muzyków orkiestrowych, którzy przekazali swoją wiedzę w przystępny sposób, angażując wszystkich do działania.

            Wszyscy uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni z myślą, że jeszcze nie raz odwiedzą Operę i Filharmonię Podlaską w Białymstoku.

            Autor: Małgorzata Tyszka

        • Wycieczka klas szóstych do Ostrołęki
          • Wycieczka klas szóstych do Ostrołęki

          • 16 kwietnia uczniowie klas VIA i VIB pod opieką pań: Doroty Glińskiej, Małgorzaty Wajszczyk i Małgorzaty Kowalczyk pojechali na wycieczkę do Ostrołęki.

            Głównym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Była to wspaniała lekcja trudnej historii żołnierzy powojennego podziemia antykomunistycznego przedstawiona jednak w nowoczesny, multimedialny i przede wszystkim trafiający do młodzieży sposób. Szóstoklasiści z zainteresowaniem słuchali przewodnika opowiadającego, jak trudne wybory stały przed żołnierzami i społeczeństwem niegodzącym się na narzucane siłą komunistyczne reguły.

            Uczniowie mogli też spróbować swoich sił na wirtualnej strzelnicy cyfrowej, jednej z atrakcji Muzeum. Rywalizowali ze sobą, mając do dyspozycji repliki broni długiej i krótkiej o identycznych parametrach co oryginały.

            Wycieczka do Ostrołęki zakończyła się dobrą zabawą w kręgielni ”Łubudubu”. Gra okazała się niezwykle wciągająca, a dzieci świetnie radziły sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Pobyt w kręgielni dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej.

            Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni. Mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę historyczną, a także wspólnie się bawić.

            Autor: Małgorzata Wajszczyk