• Dzień koszuli taty

• 05.10.2018 roku był w naszej szkole "Dniem koszuli taty". Do akcji ogłoszonej przez SU bardzo chętnie i licznie przyłączyli się uczniowie, zarówno ci najmłodsi z oddziałów przedszkolnych i klas I - III, jak i ci trochę starsi.

Zabawy było przy tym co nie miara, bo stroje uczniowskie były dość wesołe, a przy tym trudno było zdecydować, która koszula ładniejsza.

• Sztafetowe biegi przełajowe w Ostrowi Maz

• W dniu 04.10.2018 roku liczna grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Wiesławy Kolankowskiej i p. Doroty Jaroszewskiej wzięła udział w sztafetowych biegach przełajowych.

W kategorii 2006/2007 dziewcząt nasza sztafeta zdobyła I miejsce. Ponadto dziewczęta w kategorii 2003/2005 zajęły IV, a chłopcy V miejsce.

Gratulujemy udanego występu!

• Kampania antynarkotykowa - VII Lubotyński Bieg po Zdrowie

• W dniu 03.10.2018 roku uczniowie naszej szkoły aktywnie wzięli udział w kampanii antynarkotykowej i VII Lubotyńskim Biegu po Zdrowie, który w tym roku zorganizowany był pod hasłem "Biegniemy nie bierzemy" oraz w marszu antynarkotykowym.pod hasłem "Gmina Stary Lubotyń wolna od narkotyków i dopalaczy".

Występ sportowy naszych uczniów zakończył się ogromnym sukcesem, bowiem w kategorii klas I - III oraz klas IV - VI zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli wszystkie czołowe lokaty. Również w kategorii klas VII - VIII i gimnazjum nasi uczniowie zdobyli medale.

A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

- klasy I - III dziewczęta

III miejsce - Faustyna Kosewska - kl. VIII

- klasy VII - VIII i kl. III gimnazjum chłopcy

I miejsce - Rafał Ogrodnik - kl. VIII

Najlepsi sportowcy otrzymali medale z rąk p. Ireneusza Gumkowskiego - wójta naszej gminy, a p. Bożena Zaręba - dyrektor naszej szkoły odebrała 2 złote puchary za zajęcie I miejsca drużynowo zarówno w kategorii klas I - III jak i klas IV - VI.

Uczniowie klas VI - VIII uczestniczyli w spotkaniu z st. sierż. sztab. Łukaszem Kulisiem, a uczniowie klas IV - V w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez ratowników medycznych z Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom "Nadzieja,",zaś rodzice i nauczyciele w prelekcji dyrektora ostrowskiego Sanepidu p. Tomasza Liwartowskiego na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy.

Uczniowie z ciekawością odwiedzili również różne stoiska przygotowane dla nich przez Sanepid, Policję czy WKU.

Nagrody z rąk p. Ireneusza Gumkowskiego  - wójta gminy otrzymali również zwycięzcy konkursu plastycznego związanego z tematyką antynarkotykową.

A oto nagrodzeni w konkursie plastycznym:

- kl. IV - VI

I miejsce - Krzysztof Nagórka - kl. VA
            II miejsce - Julia Zaręba - kl. VA
                            - Natalia Adamczyk - kl. VIA
            III miejsce - Paulina Gawkowska - kl. VA

- klasy VII - VIII i kl. III gimnazjum

III miejsce - Katarzyna Jasionowska - kl. VIIB

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• Nauczycielki matematyki p. Elżbieta Pecko i p. Anna Klec zorganizowały w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie zmierzyli się z różnymi zadaniami matematycznymi sprawdzającymi ich umiejętności matematyczne. W projekcie wzięła udział liczna grupa uczniów naszej szkoły, a najlepsi zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

• Nauka przez zabawę

• Uczniowie klas pierwszych uczą się poprzez zabawę. Tym razem tematem zajęć były "Zabawki naszych rodziców", a ciekawym opowieściom i zabawom nie było końca.

• Ostrowskie spotkania z historią

• W dniu 01.10.2018 roku grupa 12 uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycielki historii p. Anety Dzieniszewskiej uczestniczyła w "Ostrowskich spotkaniach z historią" w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi Maz. Uczniowie nie tylko zwiedzili muzeum, ale i wysłuchali ciekawych opowieści.

• Europejski Tydzień Sportu

• W dniu 29 września 2018 roku nauczyciele wychowania fizycznego w naszej szkole; p. Wiesława Kolankowska, p. Dorota Jaroszewska oraz p. Krzysztof Młynarczyk zorganizowali "Sobotę z rodziną na sportowo" jako imprezę podsumowującą Europejski Tydzień Sportu.

Celem tej imprezy sportowej było m.in.;

- kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego;

- integrowanie dzieci z różnych grup wiekowych;

- wzmacnianie więzi emocjonalnych dziecka z rodziną.

W imprezie wzięli udział uczniowie ze swoimi rodzicami.

Początek sportowej soboty to Nordic Walking po najbliższej okolicy z poznawaniem historii gminy . Następnie gry i zabawy ruchowe ze współzawodnictwem  Na zakończenie sportowej soboty zaplanowano wspólne ognisko.

Wszyscy bawili się świetnie!