• I'm proud to be Polish

• Do naszej szkoły dotarły karty ze 100 szkół z Polski i Litwy, uczestniczących w projekcie edukacyjnym "I'm proud to be Polish".

• #RekordDlaNiepodległej

• W dniu 09 listopada 2018 roku o godz. 11.11 wzięliśmy udział w biciu Rekordu Dla Niepodległej i wspólnym śpiewaniu 4 zwrotek hymnu Polski.

Udział w akcji połączyliśmy z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski w naszej szkole. Uczniowie pod kierunkiem p. Anety Dzieniszewskiej i p. Małgorzaty Wajszczyk przygotowali przepiękną część artystyczną, będącą wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił szkolny chór pod opieką p. Urszuli Borowej

• Gminne obchody 100 - lecia niepodległości Polski

• W dniu 08 listopada 2018 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystościach gminnych uczestniczył również nasz poczet sztandarowy.

Uroczystości miały podniosły patriotyczny charakter.

• Życzenia dla Niepodległej

• Uczniowie naszej szkoły wysłali 300 kart z życzeniami z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Piękne karty okolicznościowe otrzymaliśmy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i wysłaliśmy do zaprzyjaźnionych z naszą szkołą osób, instytucji oraz naszych rodzin.

• Zajęcia Koła Młodego Chemika

• Zajęcia Koła Młodego Chemika dla uczniów zainteresowanych chemią prowadzi p. Ewa Jasionowska. Można sprawdzić i doświadczyć, jak to działa i co się dzieje, gdy ...,.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów i są ciekawym sposobem wzbogacenia oferty szkoły.

• Spotkanie z Policją

• W dniu 05.11.2018 roku gościliśmy w szkole przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Maz, w tym sierż. sztab. p.Marzenę Laczkowską z prelekcją dotyczącą bezpieczeństwa.

W grupie przedszkolaków oraz w klasach I - III omówiono zasady bezpiecznego udziału w ruchu drogowym oraz zasad bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi . Najmłodsi obejrzeli również film o zasadach ruchu drogowego.

W klasach IV - VIII ponadto zwrócono uwagę na temat cyberbezpieczeństwa oraz ochrony własnej tożsamości. Uczniowie obejrzeli również ciekawy film o bezpieczeństwie w sieci.

• Dzień krawata i spódnicy

• W dniu 30.10.2018 roku SU zorganizował w naszej szkole "Dzień krawata i spódnicy". Akcja miała na celu wprowadzenie humoru w codzienne życie szkolne. Bardzo nas cieszy, że do wspólnej zabawy przyłączyła się liczna grupa uczniów.