• Światowy Dzień Wolontariusza

• W dniu 5 grudnia 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wolontariatu.

Szkolne Koło Wolontariatu pod kierunkiem p. Doroty Jaroszewskiej i p. Małgorzaty Jasionek przygotowało krótki film oraz montaż słowno - muzyczny ukazujący idee wolontariatu.

Następnie p. Bożena Zaręba - dyrektor szkoły omówiła działania wolontariuszy w naszej szkole. Podziękowała uczniom i nauczycielom za umiejętność dzielenia się z innymi i włączania się w różne akcje charytatywne, a opiekunkom SKW za wspaniałe koordynowanie szkolnych działań w tym zakresie i rozbudzanie empatii w innych ludziach. Wymieniła też najważniejsze z akcji, w których nasza szkoła brała udział. Zwróciła uwagę, że pomoc drugiemu człowiekowi świadczy o naszym człowieczeństwie. Podkreśliła, że w ten sposób praktycznie realizujemy motto naszego programu wychowawczo - profilaktycznego. "W wychowaniu nie chodzi o to, aby mieć, ale aby umieć dzielić się z innymi."

Następnie p. Ewa Jasionowska - wicedyrektor szkoły wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów plastycznych związanych z obchodami Dnia Wolontariatu oraz Roku Niepodległej.

Ponadto p. Bożena Zaręba omówiła główne osiągnięcia uczniów w ostatnim okresie i pochwaliła za zaangażowanie i aktywność, życząc dalszych sukcesów.

• Mikołajkowy wypad klasy VIII

• Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Ostrowi Maz. Mile i wesoło spędzili czas w kręgielni i w kinie.

• Już niedługo występ w Warszawie

• W dniu 9 grudnia 2018 roku nasz szkolny teatrzyk HOKUS - POKUS pod kierownictwem p. Ireny Kozikowskiej wystąpi w Warszawie na przeglądzie amatorskich zespołów teatralnych.

Trzymamy kciuki za naszych artystów.

• Młodzi chemicy w akcji

• Młodzi chemicy pod kierunkiem p. Ewy Jasionowskiej doskonalą swoje umiejętności na zajęciach Koła Młodego Chemika. Jest to ciekawa forma rozwijania zainteresowań uczniów i jedna z innowacji realizowana w naszej szkole.

• Kiermasz świąteczny

• Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz świąteczny, na który przygotowano wiele wspaniałych ozdób. Na szkolnym korytarzu stanęła piękna choinka przyozdobiona przez uczniów. Nawet najmłodsi włączyli się w te działania.

logo_Razem_na_swieta.pdf​​​​​​​

• Wycieczka do Warszawy

• Uczniowie klas VI wzięli udział w wycieczce do Warszawy w dniu 30.11.2018 roku. Zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, a ponadto wzięli udział w przepięknym koncercie mikołajkowym "5 złotych minut ratujących życie." Wrócili do szkoły ze wspaniałymi wrażeniami.

• Andrzejki

• W czwartek 29 listopada 2018 roku Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. Nie mogło zabraknąć nie tylko tańców, ale i wróżb, bo wielu było chętnych, aby dowiedzieć się imienia wybranka, czy też, kto pierwszy wyjdzie za mąż. Śmiechom i żartom nie było końca.

• Muzyka z tablicą interaktywną

• Ciekawa forma wykorzystania tablicy interaktywnej podczas zajęć muzyki wpływa na wzrost zainteresowań uczniów i uatrakcyjnienie lekcji. Pierwszaki chętnie korzystają z takiej metody zabawy i nauki.

• Mecz koszykówki

• Uczniowie klas IV - VI chętnie wzięli udział w meczu piłki koszykowej zorganizowanym przez p. Krzysztofa Młynarczyka. Była to ciekawa i zdrowa forma spędzania czasu wolnego.