• Konkurs wierszyków logopedycznych

• „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie.”

W środę 2 marca odbył się "Konkurs wierszyków logopedycznych". Dzieci z oddziałów przedszkolnych, zakwalifikowane na zajęcia logopedyczne, mogły pochwalić się efektami dotychczasowej pracy.

Wszyscy uczestnicy pięknie wyrecytowali wiersze i w nagrodę otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Organizatorem konkursu była pani Aneta Dzieniszewska.

• Solidarni z Ukrainą

• Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie, jakie okazaliście uciekającym przed wojną imigrantom ukraińskim oraz obywatelom Ukrainy, którzy pozostali w swojej ojczyźnie, aby walczyć z najeźdźcą.

Ilość przyniesionych do naszej szkoły darów świadczy, że krzywda ludzka nie jest nam obojętna i w trudnych chwilach umiemy się jednoczyć, dostrzegać potrzeby innych ludzi oraz im pomagać.

Zebrane artykuły higieniczne, odzież, żywność i materiały opatrunkowe zostały przekazane potrzebującym.

UwagaIII Zbiórka trwa nadal. Zbieramy żywność o długim terminie ważności, artykuły przemysłowe, rećzniki i środki opatrunkowe.

Dziękujemy!!!

JESTEŚCIE WIELCY!!!

• Twoje dane - Twoja sprawa

• Uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Twoje dane - Twoja sprawa". Mottem przewodnim programu jest hasło "Dbamy o naszą prywatność".

Koordynatorem programu w naszej szkole jest pani Ewa Jasionowska.

• Laboratoria Przyszłości

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu otrzymała dofinansowanie z programu "Laboratoria Przyszłości" w wysokości 77 700,00  złotych . Uzyskane środki przeznaczono przede wszystkim na rozwój technologii IT, dzięki temu wzbogacono wyposażenie pracowni informatycznej w drukarkę 3D, mikrokontrolery, lutownicę oraz roboty Abilix.

Ponadto zakupiono oprogramowanie z bogatą bazą modeli 3D, które będzie mogło być wykorzystywane na różnych zajęciach edukacyjnych i  pozalekcyjnych

Zakupione klocki konstrukcyjne LEGO będą wykorzystywane  do nauki kodowania oraz konstruowania modeli.

Zakupiono  także nowoczesny teleskop, który będzie wykorzystywany na potrzeby zajęć edukacyjnych z geografii oraz zajęć pozalekcyjnych, mających na celu rozwój zainteresowań astronomicznych.

Zakupiono również nagłośnienie razem ze sprzętem do nagrywania i fotografowania, dzięki temu uczniowie będą mieli możliwość rozwijać pasje artystyczne: wokalne, plastyczne czy fotograficzne. Uczniowie i nauczyciele będą mogli korzystać z nowego aparatu fotograficznego  czy oświetlenia w postaci softboxów .