• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     • Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego otrzymała 12000zł na zakup książek do szkolnej biblioteki. Zakupiono ponad 1000 nowych książek, zgodnie z wyborem uczniów i nauczycieli. A teraz rozpoczęła się realizacja projektów czytelniczych w poszczególnych klasach i działań mających na celu rozwój czyetlnictwa wśród uczniów. Cieszy nas, że do współpracy w tym zakresie włączyli się również rodzice.

     • 11 rocznica nadania imienia Szkole

     • W dniu 11 października 2017 r. wspólnie ze społecznością gimnazjum spotkaliśmy się na uroczystym poranku i wspominaliśmy 11 rocznicę nadania imienia Jana Pawła II - Papieża Polaka naszym szkołom. Nie mogło oczywiście zabraknąć ulubionej pieśni papieża - "Barki" . A przed tablicą pamiątkową  postawiono kwiaty i znicze.To już 11 lat minęło od momentu, gdy otrzymaliśmy imię wspaniałego i wielkiego Polaka. Staramy się zawsze nosić je z dumą, a nauki i wskazania naszego patrona wdrażać w codziennym życiu.

     • Biegi o Puchar Starosty

     • W dniu 10 października 2017r. prawie 50 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Indywidualnych Biegach o Puchar Starosty Ostrowskiego. Nawet brzydka pogoda nie przeszkodziła w sportowej rywalizacji.  Liczna grupa uczniów zakwalifikowała się do kolejnego etapu biegów. W ogólnej klasyfikacji wypadliśmy świetnie, bowiem dziewczęta zajęły 1 miejsce drużynowo, a chłopcy  -2.Gratulacje dla wszystkich biegaczy oraz pań nauczycielek - p. Wiesi Kolankowskiej i p. Doroty Jaroszewskiej.

     • Sztafetowe biegi przełajowe

     • W dniu 6 października 2017r. uczestniczyliśmy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięły udział zarówno drużyny dziewcząt jak i chłopców. Występ chłopców zakończył się wielkim sukcesem, bowiem zajęli I miejsce w powiecie i będą reprezentować naszą szkołę i powiat ostrowski na zawodach międzypowiatowych w Ostrołęce.Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

     • Dzień Papieski

     • W dniu 8 października 2017r. wzięliśmy udział w obchodach XVII Dnia Papieskiego w naszym parafialnym kościele. Hasło przewodnie obchodów "Idźmy naprzód z nadzieją" jest mottem do działań i drogowskazem dalszego postępowania. Liczna grupa uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami, nauczyciele i dyrekcja szkoły wzięli udział w uroczystej mszy św. koncelebrowanej przez ks. kanonika Janusza Tyszkę i ks. Janusza Dworakowskiego.  Powagę obchodów podkreślała obecność szkolnych sztandarów.

     • Zlot Szkół Papieskich w Częstochowie

     • W dniach 3 - 4 października 2017r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Doroty Glińskiej i p. Danieli Sobieskiej wzięli udział w zlocie Rodziny Szkół Papieskich w Częstochowie. Naszą szkołę reprezentowała grupa 30 uczniów wraz z pocztem sztandarowym. Uczniowie wzięli udział w apelu jasnogórskim oraz uroczystej mszy świętej na błoniach klasztoru. Godnie reprezentowali naszą szkołe i wrócili z niezapomnianymi wrażeniami. 

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • W dniu 29 września 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017.  Szkolne rozgrywki w tabliczce mnożenia zorganizowała nauczycielka matematyki p. Elżbieta Pecko. Najlepsi uczniowie  otrzymali certyfikaty i tytuły eksperta tabliczki mnożenia. Następnie sprawdzali też umiejętności  dorosłych, czy nie zapomnieli  tabliczki mnożenia. Wszyscy zdali egzamin celująco.

     • Sprzątanie świata

     • Edukacja ekologiczna jest jednym z ważnych działań w realizacji naszego  programu wychowawczo - profilaktycznego. A że najlepiej i najłatwiej uczy się przez działanie, to uczniowie klas I - VII naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji "Sprzątanie świata" i sprzątali Lubotyń. 

     • VI Lubotyński Bieg po Zdrowie

     • W dniu 27 września 2017r. wzięliśmy licznie udział w VI Lubotyńskim Biegu po Zdrowie. Odnieśliśmy przy tym mnóstwo sukcesów. Nasi uczniowie zajęli niemal wszystkie czołowe lokaty:--  klasy I-III   (dziewczęta)

      I miejsce – Magdalena Sachmata - kl. IIIA

      II miejsce – Martyna Suska - kl. II

      III miejsce – Zofia Wróblewska - kl. IIIA

       - klasy I-III (chłopcy)

      I miejsce – Kamil Bartkiewicz - kl. IIIA

      III miejsce – Łukasz Bazylak  - kl. IIIB

       -  klasy IV-VI   (dziewczęta)

      I  miejsce -  Karolina Sachmata - kl. VB

      II miejsce -   Daria Bazylak - kl.. VIA

      III miejsce – Patrycja Podbielska  - kl. VA

      - klasy IV-VI  (chłopcy)

      I  miejsce -  Dominik Wojsz - kl. VIB

      II miejsce – Mateusz Gawkowski  - kl. VIA

      III miejsce – Karol Lubiejewski - kl. VIB

       -  klasy VII szkoły podstawowej  i  klasy II, III gimnazjum (dziewczęta)

      I  miejsce -  Kinga Bazylak  - kl. VII

      III miejsce – Faustyna Kosewska - kl. VII

      Dzięki takiej wspaniałej postawie naszych uczniów zajęliśmy I miejsce w klasyfikacji generalnej zarówno w kategorii klas I - III jak i klas IV - VI, a pani dyrektor odebrała dwa wspaniałe puchary z rąk p. Ireneusza Gumkowskiego - wójta naszej gminy.

      Gratulujemy.

     • Koncert profilaktyczny "Muzyczny ekspress"

     • W dniu 25 września 2017r. gościliśmy w naszej szkole grupę muzyczną LIMBOS ze wspaniałym programem muzyczno - profilaktycznym "Muzyczny ekspress". Program był nie tylko wspaniałym spotkaniem z muzyką, ale również  lekcją profilaktyki uzależnień. Koszty programu sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Lubotyniu.

     • Kręci mnie bezpieczeństwo - spotkanie z policjantami

     • W dniu 14 września 2017 r. gościliśmy w naszej szkole policjantów z Komendy Powiatowej Policji  w Ostrowi Maz.: sierż. Artura Bobrowskiego, st. sierż. Marcina Jelińskiego, st. sierż. Łukasza Kulisia, post. Kamila Stopkę i post. Bartosza Wasila. "Kręci mnie bezpieczeństwo" to temat przewodni spotkania policjantów  z dziećmi. Uczniowie klasy I i dzieci z oddziałów przedszkolnych  poznały w praktyce zasady bezpiecznych zachowań oraz bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Spotkanie sprawiło naszym maluchom mnóstwo radości, bo mogli dotknąć i sprawdzić z bliska, jak wygląda policyjny radiowóz oraz przekonać się, że policyjny lisek pomaga, a nie gryzie. Była to wspaniała lekcja bezpieczeństwa, za którą serdecznie dziękujemy.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

     • W dniu 04.09.2017r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/18. Najpierw wzięliśmy udział we Mszy Św. w naszym parafialnym kościele, a potem w uroczystościach w szkole. Uroczystość szkolną rozpoczęło tradycyjnie wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Pani dyrektor  Bożena Zaręba powitała zaproszonych gości: p. Ireneusza Gumkowskiego - Wójta Gminy Stary Lubotyń oraz ks. kanonika Janusza Tyszkę - proboszcza naszej parafii oraz uczniów, nauczycieli  i licznie przybyłych rodziców.Następnie  pani dyrektor przypomniała historię rocznic wrześniowych, w tym 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy oddaliśmy pamięć tym, którzy przelewali krew i oddawali życie za wolność naszej Ojczyzny.Pan Ireneusz Gumkowski - wójt naszej gminy złożył uczniom, nauczycielom i rodzicom życzenia na nowy rok szkolny.  Poinformował  również o pracach remontowych prowadzonych w lubotyńskiej szkole.Pani dyrektor wręczyła p. Ewie Jasionowskiej powierzenie pełnienia funkcji wicedyrektora naszej szkoły i życzyła jej sukcesów na nowym stanowisku. Podziękowała również władzom gminy za wszystkie działania podejmowane na rzecz naszej szkoły oraz wspieranie naszych szkolnych inicjatyw. Następnie przedstawiła koncepcję pracy szkoły, kalendarz roku szkolnego oraz podała wiele informacji organizacyjnych. Życzyła też uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz zadowolenia z rozwijania  uczniowskich talentów. Zaprosiła też rodziców do systematycznej współpracy ze szkołą w realizacji zadań.Po spotkaniu ogólnym w radosnej atmosferze spotkaliśmy się z naszymi wychowawcami i kolegami. Wrażeń było co nie miara, a opowieściom nie było końca.

    • Plan lekcji
     • Plan lekcji

     • Wyświetl lub wydrukuj obecny plan lekcji Data ostatniej publikacji planu lekcji: 04.09.2018
    • Konta użytkowników
     • Konta użytkowników

     • For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.